You are here

Žaibo Žiemos Žaidynės 2016: didžiausios auto-moto žiemos varžybos Lietuvoje

  • Žaibo žiemos žaidynės/Organizatorių nuotrauka
    Žaibo žiemos žaidynės/Organizatorių nuotrauka
  • Žaibo žiemos žaidynės
    Žaibo žiemos žaidynės

Sausio 23 dieną Gargžduose vyks didžiausios auto-moto žiemos varžybos Lietuvos istorijoje - „Žaibo Žiemos Žaidynės“. Čia bus visko: automobilių varžybos ant ledo, slalomas ant sniego, autokroso varžybos, visureigių varžybos, drifto, keturračių, kartingų varžybos bei speciali rungtis moterims.

Renginį organizuoja ASK „Žaibas“ ir Lietuvos „LANCIA klubas“. Prie renginio organizavimo prisideda ir kiti klubai, kuriems patikėtos atskiros rungtys, nes jie yra tos srities profesionalai ir vieni geriausiųjų. Tai tarsi jungtinis klubų renginys, todėl ir vadinasi žaidynės.

Žaibo žiemos žaidynės

Universalus renginys

Renginys nors ir susideda iš daug, tarsi atskirų, mini renginių, turės bendrą koordinacinį biurą ir komandą, kuri apjungs viską į vieną didelį renginį. Beje, netruks ir daug kitokių pramogų. Bus ir svečių zona su išskirtiniais tik pajūriui būdingais patiekalais, čia pat vietoje rūkoma žuvimi. Renginio svečius kalbins ir dovanas dalins specialiai pasilikęs Kalėdų senis su savo draugu drambliuku. Sušalti neleis didžiulis šventinis laužas ir gausus būrys prekybininkų. Sulauksime ir neeilinių automobilių, kurie atkeliaus tiesiai iš „Star Wars“ su filmo herojais. „BMW“ klubas atvyks net su 50 ekipažų.

Varžybų idėja

„Idėja? Ji jau seniai buvo mano galvoje, kaip suvienyti atskirus klubus bendram dideliam renginiui ir atrodo viskas pavyko. Manau tai taps tradicija ir tokie dideli klubiniai renginiai vyks ne tik žiemą“,- sakė Lietuvos „LANCIA klubas“ prezidentas Rimantas Stapulionis

Renginio teritorija apima apie 100ha, todėl vietos visiems užtektinai ir dar žiūrovams lieka daug erdvės, nes trasos išdėliotos taip, kad būtu patogu stebėti iškart keletą rungčių. Dalyvių bus apie 500-600.

Kiekviena rungtis turės atskirą trasą ir bus nepriklausoma viena nuo kitos, todėl dalyviai nepatirs nepatogumų laukdami savo eilės.

Startai numatomi vienos valandos bėgyje. 11 val visus dalyvius pasveikins ir sėkmės varžybose palinkės Klaipėdos raj. meras Vaclovas Dačkauskas. O finišai ir apdovanojimai pagal rungtis vyks atskirai. Apdovanojimai bus surengti visiems dalyviams vienu metu. Vakare visą renginio teritoriją apšvies specialiai sumontuoti ir galingi šviesos bokštai su generatoriais, ledą nuspalvins specialūs efektai.

Varžybos žiemą turi savo išskirtinį žavesį ir yra labiau ekstremalios, kas padidina dalyvių azartą ir be abejo, tai yra įdomiau stebėti žiūrovams.

Varžybos moterims

Moterims bus suteikta išskirtinė galimybė išbandyti daugelį rungčių su „Fiat 500X“ automobiliais, todėl šios varžybos ir pavadintos „Winter ladies race“, nes bus išrinkta geriausia žiemos vairuotoja - moteris. Dalyvės turės įveikti slalomo trasą, suvaldyti kartingą ant ledo, sugebėti saugiai vairuoti automobilį ledu 1,5 km trasoje, išsilaikyti ant keturračio ledo trasoje ir ko gero sunkiausia bus suvaldyti sportinį bolidą snieguotoje autokroso trasoje. Drąsiausioms bus patikėtas vienintelis tikras JEEP, kuriuo merginos išmėgins bekelės trasą kartu su kitais šios rungties dalyviais.

Šviesa kelyje

Dar vienas renginio akcentas - tai akcija „ŠVIESA KELYJE“ greta esančiame Dovilų miestelyje. Šioje akcijoje dalyvaus „Winter ladies race“ dalyvės ir Klaipėdos BMW klubas, bei UAB „Krasta Auto Klaipėda“. Kaip jau supratote… bus bandoma šiek tiek reabilituoti BMW markės vardą.

Daugiau informacijos apie renginį Facebook'e: Žaibo žiemos žaidynės

Kategorijos: