You are here

„Karštas" ir ekstremalus hečbekas: „Honda Civic Type R"

Prieš prasidedant 2014 metų automobilių parodai „Mondial de l'Automobile", kompanija „Honda" atskleidė įdomių naujų duomenų apie nekantriai laukiamą „Civic Type R" automobilį.

Naujasis „karštasis" hečbekas Europos salonuose pasirodys kitais metais ir bus ekstremaliausias iki šiol matytais „Type R" automobiliis. Jis pažymės naują šios markės automobilių galios charakteristikų eros pradžią.

Automobilis bus varomas „Honda" „Earth Dreams Technology " serijos 2,0 litrų i-VTEC varikliu. Daugiau nei 280 AG išvystantis automobilis pasižymi neprilygstamomis galios charakteristikomis, lyginant su bet kuriuo kitu ankstesnio modelio „Type R" automobiliu. Čia kalbama ir apie visų kartų „Civic" automobilius bei žymiąsias į galingiausias „Integra", „Accord" ir netgi NSX versijas.

Net ir atitikdamas griežtus „Euro 6" emisijos reglamentus, šis variklis pasižymi visomis „Honda Type R" būdingomis savybėmis. Tuo tarpu kai šio automobilio pirmtakai turėjo atmosferinius variklius, naujojo variklio pranašumas- turbokompresorius, padidintis galią žemų apsukų diapazone. Kartu derinantis maksimalią galią aukštuose sūkiuose kuri tapatinama su „Honda VTEC" technologija, bei taip mėgstama entuziastiškų „Type R" automobilių savininkų - siekiant jiems suteikti nepakartojamą vairavimo patirtį.

Suehiro Hasshi, „Civic Type R" automobilių „Large Project" vadovas iš „Honda R&D" teigia:  „Honda" turi keturias „Type R" modelių rūšis – „Civic", „Integra", „Accord" ir NSX. Nei vienas iš jų neprilygsta šio naujojo „Honda Civic Type R"" varikliui grynąja galia, sukimo momentu ir variklio reakcijos laiku."

Hasshi-san akcentavo, kad pats automobilis bus patrauklus ne vien tik dėl po dangčiu slypinčio naujojo didelės galios variklio. Daugybės inžinerinių naujovių ir patobulinimų dėka naujasis „Civic Type R" yra tikro vairuotojo automobilis, vertas garsiojo raudonojo „H" ženklelio.

Pavyzdžiui, „Civic Type R" pasižymės naujojo„Honda" „+R" mygtuko debiutu. Paspaudus vairo šone esantį mygtuką aktyvinamas „+R" režimas, suteikiantis nepakartojamus vairavimo pojūčius. Variklio reakcija yra paaštrinta pakeičiant agresyvesniais sukimo momento nustatymus bei nustatant į galios padidinimą fokusuotus parametrus. Vairavimas tampa jautresnis, o kartu su naująja keturių taškų adaptyvių amortizatorių sistema suteikia aukščiausios klasės valdymo pojūčius.

Hasshi paaiškino: „Veikiant numatytuoju standartiniu režimu „Civic Type R" automobilis yra išskirtinai judrus. Tai kasdienis sportinis automobilis su malonia ir sklandžia akceleracija. Naudodamas „+R" mygtuką vairuotojas išgauna dinamiškesnes ir atletiškesnes automobilio savybes, kurios pulsuoja automobiliu sportu. Charakteristikos be galo skiriasi. „+R" režimas yra ekstremalus. Automobilis idealiai tinka sportinei trasai – tai pripažins tikrieji sportinio vairavimo entuziastai."

Dar vienas kompanijos „Honda" pažangaus požiūrio pavyzdys – automobilio pakaba su „pasukama ašimi". Norint perduoti turbokompresorinio 2,0 litrų i-VTEC variklio galią, naujojo „Civic Type R" automobilio priekinėje pakaboje naudojama mechaninė konstrukcija su dviem papildomais laikančiaisiais lankstais. Jie sumažina variklio sukimo momento įtaką ir leidžia vairuotojui visiškai išnaudoti išskirtines automobilio vairavimo savybes.

Be to, naujoji keturių taškų adaptyvių amortizatorių sistema sukurta specialiai „Civic Type R" automobiliams. Ji akimirksniu automatiškai pritaiko priekinės ir galinės pakabos amortizavimo standumą pagal vairavimo sąlygas. Tai leidžia „Civic Type R" patogiai vairuoti užmiesčio keliuose, tačiau jis tampa standus ir judrus, kai norima automobilį valdyti sportiškai.

Naujasis „Civic Type R" kaip ir ankstesnieji šie modeliai bus siūlomas su šešialaipsne mechanine pavarų dėže. Inžinierių komanda šią parinktį pasirinko tam, kad maksimaliai padidintų vairavimo malonumą.

Hasshi paaiškino: „Mechaninė pavarų dėžė vairuotojams leidžia pasirinkti pageidaujamą pavarą, pvz., artėjant prie staigaus posūkio, iš penktos pavaros perjungti į trečią. Naujojo „Civic Type R" automobilio koncepcija –pilnavertis aktyvaus vairuotojo automobilis, tad tai buvo geriausias pasirinkimas."

Naujasis „CivicType R" automobilis sukurtas ir sukonstruotas pagal Europos vairuotojų skonį. Gaminamas šiuolaikinėje kompanijos „Honda" gamykloje Svindone, Didžiojoje Britanijoje, šis automobilis salonuose pasirodys 2015 metais.

Automobiliai: