You are here

Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"- galingiausias gamintojo automobilis iki šiol

 • Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
  Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
 • Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
  Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
 • Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
  Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
 • Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
  Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
 • Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
  Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
 • Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
  Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
 • Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"
  Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"

„Mazda“ Europos miesto visureigių rinkai pristato naująjį CX-60 modelį – pirmąjį bendrovės automobilį, turintį iš tinklo įkraunamo hibridinio modelio technologiją. CX-60 išplečia „Mazda“ SUV gamą ir yra pirmasis iš dviejų naujų didžiųjų modelių, kurie bus pristatyti Europoje per ateinančius dvejus metus.

Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"

Galingiausias „Mazda“ automobilis iki šiol

Europos rinkai pristatomas iš tinklo įkraunamas „Mazda CX-60“ hibridinis automobilis turi galingą „Skyactiv-G“ 2,5 l darbinio tūrio keturių cilindrų tiesioginio įpurškimo benzininį variklį, suporuotą su 100 kW galios elektros varikliu ir 355 voltų, 17,8 kWh talpos baterija.

Dėl tokio derinio bendra sistemos galia siekia 327 AG (241 kW), o jos sukimo momentas – 500 Nm. Šie skaičiai rodo, jog CX-60 yra galingiausias „Mazda“ pagamintas viešiesiems keliams skirtas automobilis. 

Be to, iš tinklo įkraunamas hibridas iki 100 km/val. pagreitėja vos per 5,8 sek., o maksimalus jo greitis elektroniškai apribotas iki 200 km/val. WTLP testų duomenimis, važiuojant mišriu režimu, degalų sąnaudos yra 1,5 l 100 km atstumui, o CO₂ emisija – 33 g/km.

Vien elektra „Mazda CX-60“ leis nuriedėti iki 63 km, kai automobilio greitis siekia iki 100 km/val.

Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"

Inžinieriai nusprendė aukštos įtampos bateriją sumontuoti tarp priekinės ir galinės ašių, taip žemai, kaip tik įmanoma. Dėl to iš tinklo įkraunamas hibridinis automobilis turi itin žemą svorio centrą. 

Tai, suderinus su papildomai siūloma nuolatine visų varančiųjų ratų pavara, apimančia ir sistemą, paskirstančią sukimo momentą tarp ašių, suteikia visureigiui puikias valdymo charakteristikas, prilygstančias geriausiems „premium“ segmento modeliams.

Naujos kartos varikliai

Drauge su naujuoju modeliu, „Mazda“ pasiūlys ir visiškai naujos kartos variklius, sukurtus vadovaujantis „tinkamo dydžio“ koncepcija. Pastaroji reikalauja optimizuoti variklio darbinį tūrį, kad kuo efektyviau būtų naudojami degalai ir energija. 

Naujajame modelyje bus montuojami naujos kartos šešių cilindrų eilėje, 3 litrų darbinio tūrio „e-Skyactiv X“ benzininis ir 3,3 l darbinio tūrio „e-Skyactiv D“ dyzelinis varikliai. Pastarasis bus siūlomas dviejų skirtingų galios variantų. 

Abi „širdys“ turi ir „M Hybrid Boost“ sistemą – „Mazda“ sukurtą 48V švelniojo hibrido technologiją, tad šie varikliai pasižymi didele galia, puikiomis degalų sąnaudomis bei maža emisija. Šios jėgainės galės būti suporuotos su nauja aštuonių laipsnių automatine pavarų dėže ir „Mazda“ aktyviąja visų varančiųjų ratų pavara. 

Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"

Išmanioji „Mazda“ vairavimo režimų sistema „Mi-Drive“ suteikia galimybę vairuotojui išsirinkti vieną iš keturių skirtingų režimų (iš tinklo įkraunamame hibridiniame modelyje yra ir papildomas EV režimas), kad būtų užtikrinta optimali automobilio kontrolė ir vairavimo malonumas bet kokiomis važiavimo sąlygomis.

Naujasis automobilis sukurtas naudojant „Skyactiv Multi-Solution Scalable Architecture“ modulinės architektūros platformą. Ištobulinta architektūra suteikia galimybę sukurti dinamiško važiavimo pojūčiais išsiskiriančius automobilius. 

„Mazda“ inžinieriai didžiulį dėmesį skiria vairuotojo ir keleivių poreikiams, tad platformos patobulinimai, apimantys kėbulo standumą, leidžia vairuotojui be jokios delsos pajusti transporto priemonės atsaką į jo veiksmus. Dėl ypatingos sėdynių konstrukcijos visi automobilio keleiviai gali išlaikyti stabilumą, kai automobilis juda. Tai užtikrina automobilio judesius optimaliai stabilizuojanti pakaba ir „Mazda“ inžinierių naujame modelyje įdiegta unikali kėbulo kontrolės sistema – „Kinematic Posture Control“ (KPC).

Matmenys

„Mazda CX-60“ yra 4 745 mm ilgio, 1 890 mm pločio, 1 680 mm aukščio, o ratų bazės ilgis siekia 2 870 mm. Automobilio salone – itin erdvu. Pečiams tenkančios erdvės plotis siekia 1 504 mm ties priekinėmis sėdynėmis (44 mm daugiau nei CX-5 modelyje) ir 1 441 mm ties galinėmis sėdynėmis (50 mm daugiau nei CX-5 modelyje). 

Bagažinės erdvė siekia 570 litrų, o, nulenkus užpakalinių sėdynes, ji padidėja iki 1 148 litrų. Jeigu nulenkę sėdynes nuspręstumėte bagažo erdvę užpildyti iki lubų, ji išaugtų iki 1 726 litrų.

Siekis – 5 „Euro NCAP“ saugumo žvaigždutės

„Mazda CX-60“ įdiegtas gausus pažangių vairavimo asistentų ir saugumo technologijų paketas „i-Activsense“ užtikrina aukščiausius aktyvaus saugumo rezultatus ir leidžia siekti užsibrėžto tikslo – maksimalaus įvertinimo per „Euro NCAP“ saugumo bandymus – penkių žvaigždučių saugumo reitingo.

Įkraunamas hibridas „Mazda CX-60"

„Mazda CX-60“ įdiegtos kelios naujos aktyvaus saugumo sistemos. Automobilyje įtaisytas naujos kartos 360 laipsnių apžvalgos „See-Through View“ monitorius pagerina matomumą, kai važiuojama nedideliu greičiu. Naujajame modelyje įrengta „Hill Descent Control“ (HDC) sistema padeda įveikti itin stačias ir slidžias ar prastos dangos nuokalnes, adaptyvioji pastovaus greičio palaikymo sistema (i-ACC) su eismo ženklų atpažinimo funkcija palaiko greičio apribojimo galimybę, taip pat įdiegta perspėjimo apie iš galo artėjančius eismo dalyvius funkcija ir daugybė kitų sistemų.

Automobilio salone tiesiai vairuotojui prieš akis – trys pagrindiniai prietaisų skydeliai: skaitmeninis TFT-LCD prietaisų skydelis, didžiulis projekcinis ekranas ant priekinio stiklo, taip pat pačiame automobilio priekinės konsolės centre įtaisytas informacijos ir pramogų sistemai skirtas 12,3 colio įstrižainės ekranas. 

Melomanų ausis pradžiugins „Mazda Harmonic Acoustics“ sistema. Visų įrangos lygių „Mazda CX-60“ modeliai turi dviejų zonų oro kondicionavimo įrangą, centrinį 12,3 colio įstrižainės jutiklinį ekraną, skaitmeninį radiją, „Bluetooth“ sąsają, galimybę belaidžiu būdu naudoti „Apple CarPlay“ arba „Android Auto“ sistemas, palydovinę navigacijos bei pastovaus greičio palaikymo sistemas.

Kategorijos: 
Automobiliai: