You are here

Lietuvos policijos autoparką papildė net 103 naujais „SEAT Leon"

Lietuvos policijos automobilių parką papildė net 103 naujais „SEAT Leon Sportstourer“ automobiliais. Ispaniškieji SEAT automobiliai nurungė visus konkurentus ir pasiūlė tinkamiausius automobilius pagal policijos reikalavimus ir, žinoma, kainą. Visi automobiliai – universalo kėbulu, o juos policijos poreikiams pritaikė UAB „Iksada“.

Lietuva toli gražu nebus pirmoji šalis, kurioje SEAT automobiliais naudojasi policija. Jau daugelį metų įvairių kartų SEAT automobiliai patruliuoja nemažoje dalyje Europos valstybių, daugiausiai, tradiciškai pietų Europoje, kur šie automobiliai itin populiarūs. Pagrindinės šalys, kurios užsako savo policijos reikmėms SEAT automobilius yra Ispanija ir Italija. Italijos karabinieriams SEAT yra parengęs netgi specialias „Leon“ versijas su neperšaunamais stiklais ir apsaugotu nuo kulkų kėbulu.

Lietuvos policijai tiekiami automobiliai neturės tokios apsaugos, nes ji perteklinė patrulių automobiliams. Tačiau iš esmės – „Leon Sportstourer“ yra talpus, kokybiškas, ekonomiškas ir tuo pat metu modernus automobilis, kuris užtikrins sklandų policijos darbą visoje šalyje.

Visi šie įsigyti automobiliai turi 1.5 litro benzininį variklį su 150 AG ir mechaninę šešių laipsnių greičių dėžę. Maksimalus automobilio greitis yra 217 km/h, o jo pagreitis iki šimto trunka 8.8 sek.

Vieno automobilio kaina yra 23 000 eurų.

„SEAT yra sparčiausiai Europoje populiarėjantis automobilių gamintojas. Stengiamės nuo Europos neatsilikti ir mes. Visai neseniai atidarėme savo serviso centrus Klaipėdoje ir Šiauliuose, todėl tokių centrų Lietuvoje padvigubėjo. Tikimės, kad tai teigiamai atsilieps ir automobilių pardavimams. Aišku prie to prisidės ir geras įvaizdis – jeigu policija važinėja SEAT automobiliais, tai teikia pasitikėjimo ir pirkėjams,“ – populiarėjančiais SEAT automobiliais Lietuvoje džiaugiasi jų atstovybės Lietuvoje UAB „Autojuta“ pardavimų vadovas Vytautas Švedas.

Visai neseniai atsidarė dar du nauji SEAT automobilių priežiūros ir aptarnavimo servisai: Klaipėdoje „Juta“ ir Šiauliuose „Transalda“, todėl nuo šiol jau keturiose Lietuvos miestuose galima aptarnauti ir prižiūrėti naujus ir naudotus SEAT automobilius. Šiais metais Lietuvoje nepaisant pandemijos gniaužtų tikimasi padidinti SEAT automobilių pardavimus iki 500 vnt. per metus ir Lietuvos policijos pirkinys prie to prisidės apčiuopiamai.

„Mes džiaugiamės, kad pirmą kartą policija turės galimybę važinėti SEAT automobiliais. Šiame konkurse varžėsi net aštuoni gamintojai ir šis pasiūlė labiausiai mums tinkantį modelį tiek savo funkcionalumu, tiek techniniais parametrais ir žinoma, kaina. Kiekvienais metais iš dalies atsinaujiname. Mums tai yra gyvybiškai svarbu, nes būtina ne tik turėti modernius automobilius, bet ir palaikyti gerą policijos įvaizdį ir šie automobiliai mums tai daryti padės,“ – sakė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Policijai skirti automobiliai bus paskirstyti praktiškai per visą Lietuvą, tačiau didžiausią dalį gaus Kauno apskritis. Savo parke policija turi virš 1700 automobilių, daugiau kaip tūkstantis jų yra su skiriamaisiais ženklais ir kas dešimtas toks automobilis dabar bus „SEAT Leon Sportstourer“.

Kategorijos: 
Automobiliai: