You are here

Moterų ralis 2018: „Daryk savaip“ ekipažas

 • Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
  Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
 • Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
  Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
 • Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
  Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
 • Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
  Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
 • Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
  Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
 • Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
  Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
 • Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka
  Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka

Jau šeštadienį, balandžio 26 d., automobilių sporto mėgėjos bursis į kasmetinį pavasario renginį – Vilniuje startuoja „Moterų ralis“. Nuotykių, adrenalino ir smagių emocijų kupinas renginys kaip ir kasmet sudomino žinomas moteris. Vienas tokių ekipažų – „Daryk savaip“.

Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka

Jame – spalvingos asmenybės, tarp kurių - Ingrida Kazlauskaitė, Jolita Kuliešytė, Birutė Vyšniauskaitė-Atroškienė, Jolanta Iselionienė. „Seat Arona“ vairuosiančios moterys pasiskirstė vaidmenimis – Jolita vairuos, Birutė bus šturmanė, o kitos komandos narės padės susigaudyti nenumatytose situacijose. Likus vos kelioms dienoms iki starto jos dalijasi mintimis – ko laukia, ko tikisi ir kas neramina labiausiai.

„Daryk savaip“ ekipažo narės

Jolita Kuliešytė – prancūzų kalbos specialistė, auto sporto renginių dalyvė ir entuziastė. „Džiaugiuosi tiek dalyvaudama varžybose, tiek stebėdama ir palaikydama profesionalius sportininkus. Adrenalinas ir greitis – geriausi mano draugai.”

Ingrida Kazlauskaitė – dainininkė, kuriai nesvetimos su auto sportu susijusios pramogos, dalyvavimas įvairiose varžybose.

Birutė Vyšniauskaitė-Atroškienė – teisininkė, auto sporto renginių stebėtoja ir dalyvė.

Jolanta Iselionienė – „Subaru Klubo” prezidentė, auto sporto renginių organizatorė. „Auto sportas man patinka, bet varžybų trasų užkariauti nesiveržiu. Man labiau patinka organizuoti nei dalyvauti.”

Visas komandos nares, nors ir itin skirtingas, vienija bendri pomėgiai, aistra auto sportui, adrenalinas, nauji iššūkiai ir naujos patirtys dalyvaujant įvairiuose renginiuose ir varžybose. Tai puikiai atpalaiduoja nuo kasdienių darbų ir tarsi suteikia naują energijos pliūpsnį.

Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka

Ar pirmą kartą dalyvaujate Moterų ralyje? Kas paskatino dalyvauti renginyje?

Jolita: Moterų ralyje dalyvauju jau trečią kartą. Pirmą kartą mūsų ekipažas užėmė 17 vietą, praėjusiais metais tapome absoliučiomis nugalėtojomis ir užėmėme 1 vietą tiek kaip ekipažas, tiek komandinėje įskaitoje, todėl net nekilo abejonių dėl šių metų dalyvavimo.

Ingrida: Moterų ralyje yra tekę dalyvauti 2016 m., tad dalyvavimas šių metų Moterų ralyje man bus antrasis. Dalyvauti šiais metais ir būti ekipažo komandos dalimi mane paskatino mano pačios nuostabiausios draugės. Su šiomis šauniomis merginomis – nors ir į pasaulio kraštą.

Birutė: Moterų ralyje dalyvausiu trečią kartą. Šiose, kaip ir kitose panašaus pobūdžio automobilių sporto varžybose, skatina dalyvauti sportinis azartas, tikslo siekimas. Nemeluosiu sakydama, kad vadovaujuosi vien olimpiniu principu „svarbiausia dalyvauti“, nes iš tiesų rezultatas yra svarbus. Nors tai – tikrai smagus renginys, bet visgi į ralį žiūriu ne tik kaip į pramogą, o ir kaip į iššūkį, kurį įveikti reikia pasitelkti ir žinias, loginį mąstymą, strategiją, be to, svarbu atidumas, sumanumas, net tam tikras sportinis pasirengimas.

Jolanta: Tai jau antrasis „Moterų ralis”, kuriame dalyvauju. Pirmajame renginyje dalyvavome tik dviese su šturmane. Prisipažinsiu, džiaugiuosi, kad šį kartą ekipaže esame keturiese. Nes tai pramoginis renginys, kuriame reikia komandinio darbo pagalbos. Sulaukusi skambučio iš Birutės, kad komanda ieško dalyvės, ilgai negalvojusi atsakiau: - Sutinku. Kelis metus iš eilės „Moterų ralis” sutapdavo su kitais dideliais auto sporto renginiais, tad tekdavo rinktis. Šiemet nesidubliuoja jokie didesni renginiai, tad buvo lengva apsispręsti.

Kokį automobilį pasirinkote raliui ir kas nulėmė tokį pasirinkimą?

Jolita: Automobilį rinkomės atsakingai ir pasikliovėme UAB „Autojuta” pasiūlymu važiuoti ralyje su labai moterišku, dailių formų ir tuo pačiu itin manevringu „Seat Arona“ automobiliu. Šį automobilį mums rekomendavo puikiai žinomas daugkartinis Lietuvos ralio čempionas Vytautas Švedas. Jo patarimus labai vertiname, o išbandžius automobilį pačios įsitikinome – tai yra tai, ko mums reikia. Be to, mus itin pralinksmino šio automobilio šūkis „Daryk savaip“ – tuo pačiu pavadinimu pavadinome ir mūsų ekipažą, nes ne paslaptis, mes moterys visuomet juk darome savaip.

Daryk Savaip komanda/Deivido Krasausko nuotrauka

Ingrida: Esame komanda, kurioje labai ryškus moteriškumo koncentratas, kuriai labai svarbu ir automobilio spalva, grožis, patogumas bei manevringumas. Daug diskutavome, koks automobilis labiausiai atitiktų visus moteriškus reikalavimus ir nutarėme, kad geriausiai mums patars auto sporto profesionalas, čempionų čempionas, Vytautas Švedas. Net nesudvejojusios Vytauto patarimu su didžiausiu džiaugsmu Moterų ralio trasose galėsime išbandyti naują modelį, kurį mielai vairuočiau ir kasdien: tiek mieste, tiek ilgose kelionėse į koncertus, į kuriuos keliaujame su mano šokių grupės „Girls ONLY“ pulku mergaičių.

Birutė: Veikliai, azartiškai moteriai svarbu, kad automobilis būtų ne tik stilingas, bet ir patogus, lengvas valdyti, atitinkantis vis didėjančio gyvenimo tempo reikalavimus. Naujasis „Seat Arona” automobilis patraukė aštriu sportišku dizainu. Be to, gamintojai teigia, kad šis naujas miesto visureigis konkuruos su „Nissan Juke“, kurį dabar vairuoju, tad smalsu pajusti skirtumą.

Jolanta: Paprasti vairuotojai ar užkietėję automobilių sporto gerbėjai gali ilgai ginčytis, kuris automobilis – geresnis. Apie mūsų komandos automobilio pasirinkimą galiu pasakyti: „Seat” prekinis ženklas, turi nenuginčijamą sportinę dvasią.

Kaip ruošiatės „Moterų raliui“?

Jolita: Ruoštis yra pakankamai sudėtinga, kadangi kiekvienais metais renginyje pilna netikėtumų ir staigmenų, tad tiesiog pasidalinome tarpusavyje ankstesnių ralių patirtimi, taip pat gavome patarimų iš Vytauto Švedo. Tikime, kad tai padės siekti geriausių rezultatų. Kalbant apie aprangą – ją patikėjome sukurti žinomai menininkei Gintei Ramutytei, kuri, tikiu, nustebins ir mus pačias.

Ingrida: Pasiruošimas raliui vyksta atsakingai tiek techninei, tiek komandą reprezentuojančiai daliai. Pavadinimas sugalvotas: „Daryk savaip". Automobilis naujas, gražus, išblizgintas, paruoštas startui. Apranga – ją ruošia dailininkė Gintė Ramutytė. Liko keletas „potepių‘‘ ir mes su šypsena, gera nuotaika būsime pasiruošusios startui.

Birutė: Siekiant rezultato svarbu mokytis iš klaidų. Dėl to ruošiantis raliui analizuojame ankstesniuose raliuose darytas savo ir kolegių ekipažų klaidas, kad jų nekartotume.

Jolanta: Važiuosiu patyrusio ekipažo sudėtyje. Merginos nėra šio renginio naujokės, todėl neturėtų būti kažkokių neįveikiamų sunkumų. Specialiai šiam raliui nieko nesiruošiau. Susipažinau su varžybų taisyklėmis, peržvelgiau 2015 m. „Moterų ralio“ kelio knygą. Tais metais dalyvavau kaip vairuotoja, tai vartant kelio knygą reikėjo tik prisiminti tikslaus laiko skaičiavimą. Nors šį kartą nereikės nei vairuoti, nei šturmanauti, bet prisiminti verta, nes noriu būti naudinga komandai ir prisidėti savo žiniomis ir patirtimi varžybų dieną.

Ko tikitės iš šių metų renginio?

Jolita: Kaip ir kiekvienais metais, tikiuosi puikiai praleisto laiko nuostabioje azartiškų moterų kompanijoje, pačių geriausių įspūdžių ir geros nuotaikos. Na ir žinoma, tikiuosi pačių geriausių rezultatų.

Ingrida: Visų pirmiausia daug gerų emocijų ir įsimintinų akimirkų su merginomis, iššūkių, adrenalino, ir žinoma, naujos patirties įveikiant ralio užduotis. Bus įdomus jausmas bent dalele pabūti „lenktynininkų“ vėžiose, savo moteriškomis rankomis prisiliesti prie tų techninių dalykų, susipažinti su ralio „užkulisiais“.

Birutė: Tikiuosi sėkmingo automobilio debiuto šiame ralyje, įdomių užduočių, sąžiningos kovos ir, be abejo, puikių rezultatų.

Jolanta: Gero renginio, gerai praleisto laiko bendraminčių būryje ir žinoma gero rezultato.

Tuo tarpu mielai merginoms pagelbėjęs ir profesionalo patarimais pasidalinęs Vytautas Švedas „Daryk savaip” ekipažo komandai palinkėjo: „šalto proto atlikinėjant užduotis, ramybės ieškant teisingų sprendimų, sportinio užsispyrimo ir azarto varžantis, o svarbiausia, nedingstančios šypsenos visų lenktynių metu!”.

Automobiliai: