You are here

Programinės įrangos atnaujinimas leis „Tesla Model S" važiuoti savarankiškai

„Tesla“ išleido programinės įrangos atnaujinimą „Version 7“, kuris „Tesla Model S“ elektromobiliui suteiks labai įdomių funkcijų bei naujovių.

Pagrindinė ir daugiausiai dėmesio bei diskusijų sukelsianti naujovė tai autonominio vairavimo funkcija, kuri leis vairuotojui „būti tiesiog keleiviu“, neliečiant vairo rankomis.

Sistema naudoja įrengą, kuri buvo įmontuota kiekviename „Model S“, pagamintame nuo 2014 metų rugsėjo. Tai reiškia, kad Elonas Muskas jau tuomet buvo suplanavęs, kad netolimoje ateityje jo sukurtas automobilis galės vairuoti savarankiškai.

Tai šeši davikliai priekiniame ir galiniame bamperiuose. Priekiniame stikle įmontuota kamera, radaro sistema priekiniame bamperyje bei automobilyje sumontuota GPS sistema. Įdiegus „Version 7.0“ atnaujinimus visa ši įranga sujungiama į naują sistemą, kuri važiavimo metu gali daryti beveik viską už vairuotoją.

Aktyvavus sistemą, bamperyje įmontuotas radaras apskaičiuoja atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio ir jo laikosi, o esant posūkiams sistema pati nukreipia automobilį reikiama kryptimi, jausdama eismo juostų ribas. Visi procesai rodomi prietaisų skyde prieš vairuotojo akis.

Jeigu sistema nesugeba „susitvarkyti“ su vairavimu, ji perspės vairuotoją, kad jis paimtų vairą į rankas. Jeigu eismo sąlygos būtų idealios ir neatsirastų nenumatytų kliūčių, tai vairuotojas neliesdamas rankomis vairo gali mėgautis net ir kelių valandų kelione.

Norint persirikiuoti į kitą eismo juostą, vairuotojui užteks tik nusverti posūkio svirtelę į kairę ar dešinę pusę, ir automobilis pats persirikiuos į kitą juostą.

Žinoma, šia sistema nebus lengva iškart pasitikėti. Be to, vairuotojas neturės aklai leisti jai viską daryti. Jo dėmesys taip pat turės būti sutelktas į kelią.

Taip, su šia sistema „Tesla Model S“ elektromobilis nebus pilnai autonominis ir galintis visiškai savarankiškai nuvežti ten, kur vairuotojas panorės. Tačiau tai yra ateitis, link kurios žingsniuojama.

Programinės įrangos atnaujinimas „Version 7.0“ su autonominio vairavimo funkcija kainuos 2500 JAV dolerių ir jį bus galima parsisiųsti apie 60 000 šių elektromobilių savininkų. Kitos atnaujinimo funkcijos bus nemokamos: automatinis parkavimas, šoninio susidūrimo perspėjimas, vizualinis prietaisų skydo išdėstymas.

Kategorijos: 
Automobiliai: