You are here

„Renault Symbioz" gali tapti jaukiu kambariu name

 • Renault Symbioz Concept
  Renault Symbioz Concept
 • Renault Symbioz Concept
  Renault Symbioz Concept
 • Renault Symbioz Concept
  Renault Symbioz Concept
 • Renault Symbioz Concept
  Renault Symbioz Concept
 • Renault Symbioz Concept
  Renault Symbioz Concept
 • Renault Symbioz Concept
  Renault Symbioz Concept

„Symbioz“ koncepcinis projektas, pristatytas 2017 metų Frankfurto automobilių parodoje, yra žvilgsnis į ateitį – 2030-uosius metus, tačiau „Renault“ pristatė ir netolimai ateičiai, 2023-iesiems, sukurto automobilio bandomajį modelį, kurio bandymai prasidės jau šių metų pabaigoje.

Abu parodoje pristatyti automobiliai yra varomi elektra, savavaldžiai ir junglūs su aplinka. Automobilio keleiviai gali mėgautis namų šilumą menančiu jaukiu salonu, sukurtu užtikrinti pilnavertę autonominio valdymo patirtį. Kelyje „Renault“ koncepcinis automobilis užtikrina ypatingą komfortą, leidžiantį jaustis kaip namuose, o pastatytas namo viduje pasitarnauja kaip mobilus, daugybę paskirčių atliekantis kambarys.

Renault Symbioz Concept

„Renault Symbioz“ koncepcinis automobilis yra 4,70 metrų ilgio, 1,98 metro pločio ir 1,35 metro aukščio, tad atitinka įprasto D segmento automobilio matmenis, tačiau ypatingai erdvus modulinis salonas prilygsta aukštesniajai klasei.

Koncepcinio „Symbioz“ eksterjero dizainas taip pat itin novatoriškas. Viršutinė automobilio dalis, įkvėpta architektūrinių elementų ir sukurianti lengvumo įspūdį, visiškai skiriasi nuo masyvios ir išraiškingos apatinės dalies.

Papildomas mobilus kambarys

„Renault Symbioz“ sukuria papildomą erdvę ir atlieka skirtingas, vartotojų norus ir poreikius išpildančias funkcijas. Namų viduje „Symbioz“ tampa papildomu jaukiu, mobiliu ir patogiu kambariu.

Pakeliamoji platforma gali automobilį iš apatinio namo aukšto pakelti į miegamajį ar stogo terasą antrajame aukšte. Pastatytas ant namo stogo, „Symbioz“ automobilis tampa nedidele jaukia poilsio ar relaksacijos oaze.

Renault Symbioz Concept

„Symbioz“ koncepcinis automobilis gali būti naudojamas kaip atvira laisvalaikio erdvė, primenanti jaukią ir komfortišką svetainę – koncepcinio automobilio salonas sukurtas įkvėpimo semiantis iš svetainės kambarių interjero dizaino.

Išmanus energijos dalijimasis ir taupymas

Elektra varomų transporto priemonių lyderis Europoje „Renault“ sukūrė „Symbioz" projektą siekdamas užtikrinti išmanų energijos dalijimąsi tarp automobilio ir namų. Elektros energija pagal gyventojų poreikius namo reikmėms ar automobiliui paskirstoma per išmanųjį tinklelį.

Pavyzdžiui, jeigu per artimiausias 48 valandas nėra planuojama jokia ilga kelionė automobiliu, jo baterijose bus palaikomas minimalus energijos lygis, pakankamas trumpai kelionei, taip optimizuojant elektros energijos paskirstymą namuose.

Išmaniąją sistemą galima užprogramuoti panaudoti „Symbioz“ automobilio baterijose sukauptą energiją apšvietimui, ekranams ar buities prietaisams piko metu. Nutrūkus elektros tiekimui tokia funkcija įsijungia automatiškai.

Renault Symbioz“ bandomasis automobilis: pažangiosios technologijos 2023-iesiems

„Renault Symbioz“ bandomasis automobilis įkūnija „Renault“ viziją, kaip elektra varomos, savavaldės ir junglios transporto priemonės gali atrodyti netolimais 2023 metais. Šis modelis nebuvo pademonstruotas Frankfurto automobilių parodoje, tačiau bandymai realiomis sąlygomis prasidės jau šių metų pabaigoje.

Tiek „Renault Symbioz“ koncepcinis modelis, tiek ir bandomasis automobilis yra varomi elektros varikliais, „Renault“ tęsiant „nulinės taršos“ strategiją.

Renault Symbioz Concept

Abiejuose automobiliuose naudojami du elektros varikliai suteikia puikų galios ir svorio bei sukimo momento ir svorio santykį. Varikliai sumontuoti netoli galinės ašies ir atskirai suka abu ratus. Tokia konfigūracija paskirsto sukimo momentą kiekvienam ratui, taip pagerinant automobilio vikrumą ir stabilumą posūkiuose. Galinių varančiųjų ratų sistema užtikrina efektyvesnį elektros energijos panaudojimą ir didesnį vairavimo malonumą.

„Symbioz“ bandomasis automobilis išvysto maksimalią 500 kW galią ir stulbinamą 660 Nm aukščiausią sukimo momentą, kuris užtikrina neįtikėtiną akceleraciją – iš vietos iki 100 km/val. automobilis įsibėgėja mažiau nei per 6 sekundes. Pilnai įkrautos baterijos leidžia nuvažiuoti daugiau nei 500 km realiomis sąlygomis. 72 kWh talpos baterijas iki 80 proc. įkrauti galima vos per 20 minučių! Bandomojo „Symbioz“ automobilio baterijos įkraunamos automatiškai, bevielio įkrovimo būdu.

Automobiliai: