You are here

Du galiūnai: Ž. Savickas ir visureigis monstras

Stipriausias pasaulio žmogus, Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas priėmė iššūkį suvaldyti dvigubai už save didesnę transporto priemonę ir pajusti, ką reiškia ekstremalus vairavimas. Ketvirtadienį Trakų rajone įrengtoje specialioje trasoje jis pirmą kartą sėdo už beveik 4 tonas sveriančio, daugiau nei 6 metrų ilgio monstro visureigio (Monster Truck).

Specialiai ekstremaliems pasivažinėjimams skirtas automobilis, anot Ž. Savicko, tik iš pirmo įspūdžio atrodo gana lėtas – išbandęs jį bekelėje galiūnas įsitikino, kad pasivažinėjimas šiuo monstru gali būti netgi labai ekstremalus.

„Esu bandęs ne vieną visureigį, nes tai man yra patogiausi automobiliai. Tačiau šis „monstras“ labai nustebino. Sužavėjo ne tik jo galimybės važiuoti bet kokiu keliu ir „laipioti“ bet kokiais kalnais, bet taip pat ir jo variklio riaumojimas. Tai buvo su niekuo nepalyginama patirtis“, – pasakojo Ž. Savickas.

Norint išmokti valdyti monstrą visureigį ir „išspausti“ iš jo viską, kas geriausia, reikia šiek tiek laiko. Todėl pirmiausia Ž. Savickas sėdo šalia „Auto Moto Parko“ instruktoriaus į keleivio vietą. Profesionalas parodė galiūnui ekstremaliausias situacijas, kurias gali įveikti šis „monstras“. Ir tik po to Ž. Savickas leidosi į trasą pats, kurioje turėjo ne tik suvaldyti šį „žvėrį“, bet ir įveikti specialiai trasoje įrengtas kliūtis.

Pasivažinėjimą monstru visureigiu jau gali išbandyti visi ekstremalių pojūčių entuziastai Lietuvoje. Šią paslaugą pirmą kartą šalyje pristatė dovanų platinimo bendrovė „Gera dovana“.

„Nuolat siekiame plėsti automanams skirtų paslaugų pasiūlą, nes tai vienas svarbiausių mūsų prioritetų. Tad džiaugiamės, kad pagaliau mūsų siūlomų automobilių ir motociklų parką papildė ir šis vienintelis šalyje monstras visureigis. Neabejoju, kad jis sulauks didžiulio susidomėjimo, nes tai pramoga, kuriai negalės atsispirti ir automanai, ir ekstremalių pojūčių mėgėjai“, – sakė pats už „monstro“ vairo mielai sėdęs „Geros dovanos“ generalinis direktorius Ernestas Vasiliauskas.

Video su šiuo visureigiu:

 

Amerikietiško pikapo „Dodge“ pagrindu pagamintas monstras visureigis į Lietuvą iš Lenkijos atkeliavo tik balandžio pabaigoje. Automobilio kėbulo ilgis siekia net 6,2 m, o aukštis beveik 4 m. Tačiau didžiausią įspūdį daro jo ratai, kurių skersmuo siekia net 1,7 m, o jų svoris – net 150 kg. Šis automobilis pašokęs gali pakilti net į 10 m aukštį.

Pasivažinėjimui monstru visureigiu Trakų rajone 24,5 ha plote įrengta speciali trasa, kuriai paruošti reikėjo net 14 t purvo. Joje yra net 30 įvairaus dydžio kalnų ir 4 ekstremalios zonos.

Pasaulyje itin populiarūs monstrai visureigiai yra modifikuoti ar specialiai sukurti automobiliai (dažniausiai pikapai) su ypač dideliais ratais ir pakaba. Šie automobiliai yra naudojami pramoginiais tikslais lenktynėms purve, svorių tampymui ir kitų automobilių traiškymui dideliais visureigių monstrų ratais. Modifikuoti pikapai išpopuliarėjo XX a. aštuntojo dešimtmečio pabaigoje, kartu su lenktynėmis purve. Šiandien jų rungtynių pažiūrėti susirenka 4 mln. žmonių visame pasaulyje.

Kategorijos: 
Automobiliai: