You are here

Daugiau nei 12 tonų arba du galingi „Monstrai"

Liepos 1 dienos vakarą šalia Vilniaus, specialiai įrengtoje trasoje, aktoriai, humoristai ir socialinių tinklų įžymybės – Mantas Katleris ir Mantas Stonkus – turėjo neeilinę galimybę pirmą kartą pristatyti ir patys išbandyti net du beveik 5,3 bei 7 tonas sveriančius, 5–6 metrų ilgio monstrus visureigius (Monster Truck ir Monster Bus).

Specialiai ekstremaliems pasivažinėjimams skirti automobiliai tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti lėti ir nerangūs, tačiau bekelėje „Monster Bus“ išbandęs M. Stonkus įsitikino, kad pasivažinėjimas šiuo „monstru“ gali būti netgi labai ekstremalus.

„Kai pamatai dvigubai už save didesnę transporto priemonę, pasitikėjimas jį suvaldyti sumažėja perpus. Tačiau vos tik išgirsti variklio riaumojimą, pajunti jo jėgą ir galimybę įveikti bet kokią kliūtį ar „įkopti“ į bet kokį kalną, paleisti šio „monstro“ vairo nebesinori. Tai buvo su niekuo nepalyginama patirtis.“, – pasakojo M. Stonkus.

Norint išmokti valdyti monstrą visureigį ir „išspausti“ iš jo viską, kas geriausia, reikia šiek tiek laiko. Todėl pirmiausia M. Stonkus sėdo šalia „Auto Moto Parko“ instruktoriaus į keleivio vietą. Profesionalas parodė aktoriui ekstremaliausias situacijas, kurias gali įveikti šis „monstras“. Ir tik po to M. Stonkus leidosi į trasą pats, kurioje turėjo ne tik suvaldyti šį „žvėrį“, bet ir įveikti specialiai trasoje įrengtas kliūtis.

Keleivio vietoje visureigį „Monster Truck“ išbandęs M. Katleris, taip pat liko sužavėtas neeiline pramoga.

„Kai milžiniškas automobilis riaumoja trasoje, iki cypimo nedaug trūksta. Tad viso pasivažinėjimo metu laikiausi įsikibęs rankenos, o visureigiui sustojus, atrodė, jog nejaučiu žemės po kojomis. Tikrai nesitikėjau, kad tiek adrenalino, azarto ir minčių suteiks šis „monstras“, – įspūdžiais dalijosi M. Katleris.

Pasivažinėjimą visureigiais „Monster Truck“ ir „Monster Bus“ jau gali išbandyti visi ekstremalių pojūčių entuziastai Lietuvoje. Šią paslaugą pirmą kartą šalyje pristatė įspūdžio dovanų platinimo bendrovė „Gera dovana“.

„Naujos, netikėtos ir unikalius įspūdžius paliekančios pramogos – mūsų prioritetas. Nuolat siekiame klientus stebinti neeilinėmis paslaugomis ir plėsti dovanų asortimentą. Tad šį kartą lepiname visus automanus ir ekstremalių pojūčių mėgėjus, pristatydami vienintelius šalyje monstrus visureigius. Neabejoju, kad jie sulauks didžiulio susidomėjimo, nes tai pramoga, kuri priverčia sulaikyti kvapą ir nepalieka abejingų. Šią pramogą galima išbandyti visai šalia Vilniaus, kelyje link Trakų esančioje trasoje “, – sakė pats už „monstro“ vairo mielai sėdęs „Geros dovanos“ generalinis direktorius Ernestas Vasiliauskas.

Miniveno „Chevrolet Chevy Van G30 Beauville“ (1994 m.) pagrindu pagamintas visureigis „Monster Bus“ į Lietuvą iš Lenkijos atkeliavo tik balandžio pabaigoje. Automobilio kėbulo ilgis siekia net 6 m, aukštis beveik 3,2 m ir telpa jame net 12 asmenų.

Kiek mažesnis „monstras“ - „Monster Truck“  pagamintas amerikietiško pikapo „Dodge“ pagrindu, su V8 didelį griausmą keliančiu varikliu. Visureigio kėbulo ilgis siekia 5 m, o aukštis beveik 4 m. Jame patogiai jaustis gali 5 keleiviai. Tačiau didžiausią įspūdį daro šių „monstrų“ ratai, kurių skersmuo siekia net 1,7 m, o vieno jų svoris – net 300 kg.

Pasaulyje itin populiarūs monstrai visureigiai yra modifikuoti ar specialiai sukurti automobiliai (dažniausiai pikapai) su ypač dideliais ratais ir pakaba. Šie automobiliai yra naudojami pramoginiais tikslais lenktynėms purve, svorių tampymui ir kitų automobilių traiškymui dideliais visureigių monstrų ratais. Modifikuoti pikapai išpopuliarėjo XX a. aštuntojo dešimtmečio pabaigoje, kartu su lenktynėmis purve. Šiandien jų rungtynių pažiūrėti susirenka 4 mln. žmonių visame pasaulyje.

Kategorijos: 
Automobiliai: