You are here

Moterys prie Lietuvoje vienetinio automobilio vairo

Nuolat savo vairavimo įgūdžius tobulinančios Vairuojančių moterų asociacijos „Racing Ladies“ narės ir joms prijaučiančios merginos rinkosi į Trakų rajone esantį Auto Moto Parką.

Merginas į šią vietą pritraukė vienintelis toks Lietuvoje esantis automobilis - „Monster Truck“ bei numatytos damų varžybos su juo. Tai pikapo „Dodge“ pagrindu pagamintas visureigis, kurio kėbulo ilgis siekia net 6,2 m, o aukštis beveik 4 m. Tačiau didžiausią įspūdį daro jo ratai, kurių skersmuo siekia net 1,7 m, o svoris 150 kg.

Atvykusiųjų laukė specialus kelio ruožas, kurį reikėjo įveikti per kuo tikslesnį laiką. Visoms išskirtinį automobilį vairuoti pasiryžusioms merginoms tokia patirtis buvo pirma, todėl visos dalyvės turėjo lygias galimybes nugalėti.

Šis renginys buvo ne tik pramoginis, bet kartu ir edukacinis. Merginos kartu su jomis pasivažinėti pakvietė vaikus iš nepasiturinčių šeimų. Su kiekviena iš jų važiavo po pilną ekipažą jaunuolių. Jų atsiliepimai apie šią pramogą buvo patys geriausi, kai kuriems pavyko pasivažinėti ir po keletą kartų. „Racing Ladies“ narėms tokia veikla nėra naujiena, su vaikais yra rengtas jau ne vienas projektas.

Išskirtiniais pojūčiais vairuojant tokių gabaritų automobilį, mėgavosi aktyviosios „Racing Ladies“ narės bei įvairius iššūkius mėgstanti Jolanta Leonavičiūtė. „Įspūdžiai įdomūs, nepamirštami. Norėjosi ir greičiau važiuot, ir daugiau statesnių kalnelių. Tik instruktorius buvo griežtas. Bet visumoje labai patiko. Tai buvo kažkas naujo“- patirtimi dalijosi Jolanta.

Pirmąją vietą šiose varžybose iškovojo tiksliausiu laiku trasą įveikusi Rasa Saldukaitė-Kancevičė, antrąja vieta džiaugėsi Birutė Atroškienė, o trečiąją vietą laimėjo alytiškė, šio renginio iniciatorė Rita Sabaitė. Nugalėtojos apdovanotos taurėmis ir sertifikatais.

Video su šiuo automobiliu:

Automobiliai: