You are here

Nuo balandžio 1 d. didėja greitis automagistralėse

  • Greitis
    Greitis
  • Greitis
    Greitis
  • Greitis
    Greitis

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia transporto priemonių vairuotojų dėmesį, kad nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose - ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu (nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. greitis tiek automagistralėse, tiek greitkeliuose ribojamas iki 110 km/h.)

Iki balandžio 10 d. būtina pakeisti transporto priemonių dygliuotas padangas į nedygliuotas. Vasarines padangas galima naudoti jau nuo balandžio 1 dienos (iki spalio 31 d.), o žieminių padangų sezonas yra nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. Tačiau tai nereiškia, kad vasaros sezono metu negalima naudoti žieminių padangų be dyglių. Jas naudoti galima, tačiau nerekomenduojama, nes žieminė padanga, esant daugiau nei 7 laipsniams šilumos, praranda savo geriausias darbines charakteristikas.

Vadovaujantis Kelių eismo taisyklėmis, nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. automagistralėse (Vilnius-Panevėžys bei Kaunas-Klaipėda) lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose (Vilnius - Kaunas bei Radviliškis - Šiauliai) - ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu. Primename, kad gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu, o žvyrkeliuose - ne didesniu nei 70 km/h greičiu. Paprastuose keliuose su asfalto arba betono danga užmiestyje leidžiamas greitis iki 90 km/h arba toks, kokį nurodo kelio ženklai.

Greitis
 

Neturintys 2 metų vairavimo stažo automagistralėse nuo 2018 metų lapkričio 1 d. gali važiuoti ne didesniu kaip 100 km/h greičiu, greitkeliuose - ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, o kituose keliuose - ne didesniu kaip 80 km/h greičiu. Žvyrkeliuose, kaip ir visiems kitiems, privaloma važiuoti ne didesniu nei 70 km/h greičiu.

Stovėjimo aikštelėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 20 km/h greičiu

Kelių eismo taisyklėse akcentuota, kad vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio. Pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, ypač vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, taip pat eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Vairuotojas turi sulėtinti greitį ir prireikus sustoti, jeigu to reikia dėl susidariusių aplinkybių, ypač kai blogas matomumas.

TAIP PAT ĮDOMU: Baudos už greičio viršijimą

Greitis

Kelių eismo taisyklių 241 punkte reglamentuota, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Už tai gresia prarasti techninę apžiūrą, nes policijos pareigūnai sustabdę automobilį su dygliuotomis padangomis, gali nutraukti TA.

Kategorijos: