You are here

Dešimt neįprastų akiai „Chevrolet“ automobilių

Kiekvienas automobilių gamintojas per savo gyvavimo istoriją buvo pagaminęs ne vieną įdomų, keistos išvaizdos automobilį. Be to, tiuningo meistrai ar automobilius konstruoti mėgstantys žmonės įžvelgia savų vizijų ir perdaro automobilius pagal save.

Ne išimtis ir su automobilių gamintojų „Chevrolet“, kuris istoriją pradėjo dar 1911 metais ir savo gamoje turi ne vieną įdomų egzempliorių ar automobilių entuziastų sukurtų nestandartinių projektų.

„Chevrolet Biscayne Concept“

Konceptas „Chevrolet Biscayne“ buvo sukurtas 1955 metais ir tapo vienu iš pirmųjų koncepcinių modelių, nustebinęs pasaulį futuristiniu dizainu. Šis automobilis turėjo įtakos tų metų „Corvette“, „Buick Riviera“ ar „Cadillac Eldorado“ kėbulo linijoms. Nors šio automobilio kėbulo linijos priminė kupė, tačiau jo kėbulo tipas buvo – sedanas.

Šis automobilis buvo gaminamas 1958-1972 metais ir tapo geriausiai parduodamu modeliu istorijoje ir lygiavosi į „Volkswagen Beetle“, „Ford Model T“ ar „Lada Riva“ pardavimų skaičių. Šiais laikais „Biscayne“ yra mėgstamas kolekcionierių visame pasaulyje.

„Chevrolet El-Camino Ultimus“

Konceptinis automobilis „Chevrolet Ultimus“ buvo sukurtas modelio „El-Camino“ pagrindu. Šį projektą 1965 metais atliko Tom Holden. Per 12 mėnesių iš 1959 metų „El-Camino“ jis sukūrė šį futuristinės išvaizdos automobilį, kurio pagrindinis skiriamasis bruožas, neskaitant išvaizdos, buvo neįprastas plastikinis stogas.

„Chevrolet Aveo ETV“

Žvelgiant į šį kosminį laivą primenantį automobilį, sunku pasakyti, kad jis kažkada buvo „Chevrolet Aveo“, būtent iš kurio jis ir virto tuo, ką dabar matote. Unikalių automobilių gamintojas „Kitcarmike“ pasistengė kaip reikiant ir nustebino net ir daug mačiusius.

„Chevrolet Monte Carlo“ - biliardo mėgėjams

Pasirodo, esant norui galima pasigaminti ir važiuojantį biliardo stalą, kuriuo būtent ir tapo 1996 metais pagamintas „Chevrolet Monte Carlo“. Tokio automobilio savinininkas bet kuriuo metu gali mėgautis šiuo žaidimu. Automobilis kaip pramoga naudojamas įvairiems šou ar šeimos švenčių metu.

Biliardo stalu virtęs „Monte Carlo“ turi šešis ratus, o automobilio galinė dalis – stalas – gali būti atskirtas. Neįprastas kūrinys gali saugiai išvystyti net 160 km/h greitį.

„Chevrolet Camaro Turbo“

Kino kompanijai „Dream Works“ išleidus animacinį filmuką apie sraigę - „Turbo“, buvo sukurtas šis specialus „Chevrolet Camaro Turbo“, skirtas reklamos tikslais. Projektas buvo pristatytas 2013 metų Čikagos automobilių parodoje.

Holivudo dizaineriai pasistengė, kad „Camaro ZL1” atrodytų fantastiškai ir sukūrė įspūdingą aerodinaminį paketą bei uždėjo 24 colių ratus: priekyje 10 colių, o gale net 15 colių pločio. Po varikliu gaubtu esantis V8 variklis buvo „užsuktas“ iki 700 AG.

„Chevrolet Express Concept“

1987 metais sukurtas konceptas „Chevrolet Express“ turėjo pradėti naują erą kelių transporto istorijoje, kuomet automobiliai automagistralėje važiuotų patys su autopiloto pagalba.Vairuotojui išsukus iš greitkelio, autopiloto sistema būtų išjungta ir jis galėtų tęsti kelionę įprastai. Automobilis buvo aprūpintas dujų turbina, išvystė apie 120 AG ir 470 Nm galią ir galėjo pasiekti 240 km/h greitį.

Patekti į jį buvo galima atidarius stogą, o pats buvo pagamintas iš anglies pluošto ir turėjo tik 0.19 oro pasipriešinimo koeficientą. Vietoj veidrodėlių buvo įmontuotos kameros.

„Chevrolet Corvair Monza SS Concept“

1963 metais buvo pagamintas „Chevrolet Corvair Monza SS” konceptas. Tai dvivietis kūrinys iš stiklo pluošto. Šiam prototipui ne daug trūko iki produkcijos linijos, tačiau jis taip ir liko konceptu.

Chevrolet Miray Concept”

Hibridinis konceptas „Chevrolet Miray“ buvo pristatytas 2011 metų Seulo automobilių parodoje minint kompanijos šimtmečio jubiliejų.

Automobilis yra varomas dviejų priekyje įmontuotų elektros motorų, kurių kiekvienas generuoja 20 AG galią, bei 1,5 litro keturių cilindrų benzininio variklio, kuris suka galinę ašį.

„Chevrolet Nomad Concept 1999“

„Chevrolet Nomad“ konceptas buvo pristatytas 1999 metų Detroito automobilių parodoje. Tai automobilis kartu apjungęs sportiško kupė ir pikapo kėbulo tipus, o po variklio dangčiu turėjęs 5,7 litro V8 jėgainę.

„Chevrolet Aerovette Concept“

„Chevrolet Aerovette“ jau vien iš pavadinimo išduoda, kad tai yra sportinio automobilio „Corvette“ aerodinamiškesnė versija.

Dviejų durų sportinis kupė konceptas buvo pilnai sukurtas 1977 metais ir turėjo gale įmontuotą 6,6 litro V8 variklį bei į viršų pakeliamas duris. Buvo planuojama, kad į produkciją šis modelis pateks 1980 metais ir turės 5,7 litro jėgainę, tačiau projektas buvo atšauktas.

Automobiliai: