You are here

Rally Talsi 2017: Dramatiškas etapas

 • Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
  Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
 • Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
  Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
 • Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
  Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
 • Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
  Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka
.

Gegužės 19-20 dienomis Latvijoje vyko „Talsi Rally 2017“ arba vadinamas „Čempionų ralis“. Tai buvo antrasis Lietuvos ralio čempionato etapas bei trečiasis Latvijos ralio čempionato etapas.

Lietuvos ekipažų šiame ralyje gausu – 25.

Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka

„Talsi“ ralis prasidėjo penktadienio kvalifikaciniu važiavimu, kuriame greičiausias buvo N. Gryazinas su „Škoda Fabia R5“. Jaunasis Suomijos lenktynininkas K. Rovanpera atsiliko 2,11 sek. Trečias buvo Deividas Jocius su „Mitsubishi Lancer Evo IX“, pralošęs 2,97 sek.

Pirmoji diena

Po kvalifikacijos, vakare, lenktynininkų laukė trys greičio ruožai. Du itin trumpi – vos 1,62 km ilgio ir vienas desertui – 27,73 km ilgio.

Visus tris greičio ruožus laimėjo N. Gryazinas. Deividas Jocius pirmajame buvo antras, o kitus du kartus antrąją vietą užėmė K. Rovanpera.

Pirmos dienos pabaigoje lyderio pozicija priklausė N. Gryazinui, kuris 2,43 sek. lenkė K. Rovanpera. Ilgajame dienos greičio ruože, šie du lenktynininkai atrodė lyg važiuotų kitoje lygoje, juos teskyrė vos 0,75 sek., o trečioje vietoje buvęs D. Jocius beveik 28 km ilgio greičio ruože pralošė jau 22 sek.

Deividui priklausė ir trečioji absoliučios įskaitos vieta, jis nuo lyderio atsiliko 24,65 sek. Į pirmąjį dešimtuką dar prasimušė Vaidotas Žala (8 vieta) ir Giedrius Notkus (9 vieta). Vytautas Švedas žengė 11-as, o Benediktas Vanagas – 13-as.

Martynas Samsonas buvp klasifikuojamas kaip nebaigęs trečio greičio ruožo dėl techninių problemų - nusuko pusašį.

Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka

Imant tik Lietuvos ralio čempionato įskaitą, D. Jocius po pirmos ralio dienos žengė pirmas. Nuo jo 4,36 sek. atsiliko latvis Janis Vorobjovs, o trečias buvo lenkas F. Nivette, atsilikęs 11,17 sek. Ketvirtoji vieta priklausė V. Žalai, jo atsilikimas dar 0,83 sek., o penketuką užbaigė G. Notkus, turėdamas 24,9 sek. deficitą.

Antrąją ralio dieną, šeštadienį, lenktynininkų laukė dar 9 greičio ruožai.

Antroji diena

Ketvirtą ir penktą ralio greičio ruožus laimėjo K. Rovanpera ir šoktelėjo į pirmąją bendros įskaitos vietą. N. Gryazinas abiejuose ruožuose buvo visai arti jo, tačiau paleido lyderio poziciją. Jis šioje lenktynių stadijoje žengė antras, atsilikdamas 0,69 sek.

Ketvirtajame greičio ruože trečias buvo D. Jocius, tačiau penktojo jis nebaigė dėl avarijos. Viename iš posūkių jis atsitrenkė į medį. Tiesa, šioje vietoje lenktynės baigė bene septyni ekipažai - labai klastingas posūkis.

5-as reičio ruožas buvo nesėkmingas ir Vytautui Švedui. Tame pačiame posūkyjė ekipažas išskrido iš trasos, be to dar turėjo ir techninių problemų. Nusimovė turbokompresoriaus žarna. Buvo prarasta beveik 10 minučių.

Penktajame greičio ruože trečias buvo Vaidotas Žala, kuris šoktelėjo į trečią bendros įskaitos vietą. Tačiau jo atsilikimas nuo dviejų lyderių - daugiau nei 1 minutė.

Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka

Šeštą, septintą ir aštuntą greičio ruožus laimėjo N. Gryazinas, K. Rovanpera visuomet buvo antras. Bendroje įskaitoje jis taip pat iš pirmos nukrito į antrą vietą, pralošdamas N. Gryazinui 7,28 sek.

Vaidotas Žala šeštą ir septintą ruožą baigė trečioje vietoje, o aštuntajame buvo ketvirtas. Trečias čia atlėkė F. Nivette. Bendroje įskaitoje po šių ruožų Vaidotas tebebuvo trečias. Jo atsilikimas nuo lyderio išaugo iki 1 min. 26 sek., o ketvirtoje vietoje esantį F. Nivette jis lenkė 17,7 sek.

Raliui einant link pabaigos paaiškėjo, kad 4 greičio ruože N. Gryazinas gavo 10 sek. baudą, taigi rezultatų suvestinė po aštuonių greičio ruožų pakripo į K. Rovanperos pusę. Jis tapo lyderiu ir lenkė N. Gryzaziną 2,72 sek.

9 ir 10 greičio ruožus pastarasis buvo pirmas ir sumažino atsilikimą iki K. Rovanperos iki 0,03 sek. 11-ame greičio ruože pirmas buvo jau suomis ir padidino persvarą iki 0,52 sek., tačiau paskutinį, vos 2,44 km ilgio greičio ruožą jis pralošė N. Gryazinui 1,26 sek. ir Talsi ralio bendroje įskaitoje liko antras. Nugalėtoju tapo N. Gryazinas, pranokęs suomį vos 0,74 sek. Drama!

Iki vienuoliko greičio ruožo trečioje bendros įskaitos vietoje laikėsi V. Žala, tačiau 12-ame GR jis gavo 20 minučių baudą už kuro papildymą neleistinoje vietoje ir ralį baigė vos 33-ioje vietoje. Dėl šios priežasties V. Žala prarado pirmąją poziciją Lietuvos ralio čempionato įskaitoje.

Šeštas iki tol žengęs G. Notkus taip pat gavo 20 minučių baudą ir nusirito į rikiuotės galą.

Taigi bendroje Talsi ralio įskaitoje trečią vietą užėmė latvis R. Sirmacis, atsilikęs nuo lyderio 1 min. 58 sek.

Geriausią rezultatą tarp lietuvių pasirodė Benediktas Vanagas, užėmęs septintą vietą bendroje įskaitoje. Jis nugalėtojui pralošė 3 min. 53 sek. Žinoma, jeigu ne kitiems tautiečiams išdalintos baudos - greičiausiųjų lentelė būtų atrodžiusi kiek kitaip.

Rally Talsi 2017/Edgaro Buiko nuotrauka

Lietuvos ralio čempionato įskaitoje Benediktas liko antras, pralošęs lenkui F. Nivette 1 min. 51 sek. Trečias buvo latvis G. Lielkajis, atsilikęs dar 7 sek.