You are here

TopGear apdovanojimai 2016: Geriausiu pripažintas „Volvo XC90"

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje leidžiamų žurnalų „TopGear“ surengtuose jau trečiuosiuose geriausio Baltijos šalyse automobilio rinkimuose nugalėtoju tapo „Volvo XC90“. Jam taip pat atiteko Metų SUV ir Prabangiausio automobilio titulai.

„Džiaugiuosi, kad šiais, jau trečiaisiais „TopGear“ apdovanojimų metais visi iki vieno renginyje dalyvavę automobiliai buvo išties unikalūs ir kiekvienas jų buvo savaip įdomus bei charakteringas. Žinoma, absoliutus nugalėtojas gali būti tik vienas, tačiau pralaimėtojų šių metų apdovanojimuose nėra. Komisijos narių bei kitų kelionės dalyvių ir renginių žiūrovų dėmesio susilaukė visi – nuo mažojo „Peugeot“ iki didžiojo „Volvo“. Smagu stebėti, kaip kiekvienais metais tobulėja ratuočiuose naudojamos technologijos, matyti kintančias dizaino tendencijas bei tai, kokia kryptimi vystosi automobilių pramonė. Dėl to, kad turėjome tokių šaunių automobilių komplektą, ši savaitę trukusi kelionė visiškai neprailgo“, – per iškilmingą prizų įteikimo vakarą Taline įspūdžiais dalijosi „TopGear“ Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Karolis Judzentavičius.

Pasak K. Judzentavičiaus, „Volvo“ sukūrė vieną įspūdingiausių pastaraisiais metais Baltijos šalių rinkoje pasirodžiusių automobilių. Tai nėra pirmasis ir, matyt, dar ne paskutinis naujojo XC90 apdovanojimas – šis modelis jau pelnė pripažinimą ne viename Vakarų Europoje rengtame konkurse, be to, jį spėjo pamėgti ir pirkėjai, kurie šį nuo kiek daugiau nei 60 000 eurų kainuojantį visureigį tiesiog graibsto iš prekybos salonų ir gamintoja vos įstengia patenkinti nemažėjančią paklausą. Beje, įdomu dar ir tai, kad didžioji dauguma parduodamų XC90 yra pačios prabangiausios – „Inscription“ – komplektacijos. „Tikiu, kad šis XC90 yra naujos „Volvo“ eros pradžia ir mes iš šios Skandinavijos gamintojos sulauksime dar ne vienos malonios staigmenos“, – sakė žurnalo „TopGear“ Lietuva“ vyriausiasis redaktorius.

Keturis prizus pelniusio „Volvo“ importuotojų Baltijos šalyse generalinis direktorius Danelis Heinas pripažino nesitikėjęs į biurą parvežti tiek daug prizų, nuo kurių svorio, ko gero, gali net lūžti stalas. „Kai šis automobilis atkeliavo į atstovybes, supratome, kad jis ypatingas. Mūsų klientai taip pat sakė, kad jis geresnis, nei jie tikėjosi“, – sakė D. Heinas.

Jis vylėsi, kad toks kiekis prizų ir ypač Geriausio Baltijos šalių automobilio titulas padės pritraukti dar daugiau klientų.

„TopGear“ apdovanojimų 2016“ komisijos, kurią sudarė žurnalų redaktoriai ir žurnalistai, prenumeratoriai, portalo „Delfi“ žurnalistai ir skaitytojai iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos, vertinimu, visai nedaug nuo „Volvo XC90“ atsiliko „Seat Leon Cupra“, kuris paskelbtas Metų sportinio automobilio nominacijos nugalėtoju.

Dar vienas finalinio trejetuko narys – trečiosios kartos „Škoda Superb“ – įvertintas dviem prizais: jis gavo Metų verslo automobilio ir Kiekvieno cento verto automobilio titulus. Daugelis komisijos narių nepaprastai teigiamai įvertino šio modelio rafinuotumą, aštresnes nei pirmtako dizaino linijas, komfortišką interjerą bei galingą ir taupų dyzelinį variklį.

„Kia Sorento“ pelnė šiemet įsteigtos nominacijos „Metų siurprizas“ nugalėtojo laurus. Didysis „Kios“ vėliavnešys įrodė, kokiais septynmyliais žingsniais tobulėja ši Pietų Korėjos gamintoja, ir kad „Sorento“ jau gali drąsiai konkuruoti su pripažintais šio segmento senbuviais.

DFDS šeimos automobilio titulą iškovojo erdvusis ir išoriškai itin pasikeitęs septynvietis „Renault Espace“ minivenas, kuris šiemet į rinką sugrįžo įgavęs krosoveriams bei SUV automobiliams būdingų bruožų. Šiam modeliui atiteko dar vienas įvertinimas – Geriausio dizaino prizas, kurį paskyrė portalo autoledi.lt atstovės su „TopGear“ apdovanojimų 2016“ komisijos narėmis.

Specialūs apdovanojimai už priimtą iššūkį važiuoti per tris Baltijos šalis įteikti ir dviem konkurse dalyvavusiems elektromobiliams: „Nissan e-NV200“ bei „Kia Soul EV“.

Automobilių ekspertų nuomonė šiemet sutapo su portalo delfi.lt skaitytojų vertinimu, kurie Metų automobiliu taip pat išrinkto „Volvo XC90“.

Geriausiam Baltijos šalių automobiliui ir nominacijų nugalėtojams tradiciškai įteiktus originalius prizus, kuriems naudotos sportinių mašinų pavarų dėžės dalys, pagamino „Samsonas Motorsport Transmissions“. Šios idėjos autorius – Martynas Samsonas.

Visos nominacijos ir jų nugalėtojai:

„TopGear“ Baltijos šalių metų automobilis – „Volvo XC90“;

„TopGear“ Baltijos šalių metų SUV – „Volvo XC90“;

„TopGear“ Baltijos šalių DFDS šeimos metų automobilis – „Renault Espace“;

„TopGear“ Baltijos šalių sportinis metų automobilis – „Seat Leon Cupra“;

„TopGear“ Baltijos šalių prabangiausias metų automobilis – „Volvo XC90“;

„TopGear“ Baltijos šalių verslo metų automobilis – „Škoda Superb“;

„TopGear“ Baltijos šalių „Metų siurprizas“ – „Kia Sorento“;

„TopGear“ Baltijos šalių kiekvieno cento vertas metų automobilis – „Škoda Superb“;

„TopGear“ Baltijos šalių „Autoledi“ geriausio dizaino metų automobilis – „Renault Espace“;

„TopGear“ Baltijos šalių „Delfi“ metų automobilis – „Volvo XC90“.

Automobiliai: