You are here

2014 BMW X5 F15

Naująjį BMW X5 jau galima užsisakyti Lietuvoje

Vokietijos koncerno „BMW Group“ 2013 m. pavasarį pasauliui pristatytą trečiosios kartos BMW X5 modelį jau gali užsisakyti ir padidinto pravažumo automobilių (SUV) gerbėjai Lietuvoje, visuose įgaliotosios BMW atstovės UAB „Krasta Auto“ salonuose. Naujojo BMW X5 modelio kaina prasideda nuo 213 tūkst. litų.

„Naujasis BMW X5 yra ne tik viso SUV segmento pradininkas, bet ir ilgametis, aukščiausius standartus diktuojantis šio segmento lyderis, todėl nenuostabu, jog jis buvo vienas laukiamiausių modelių tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje. Todėl jo sėkme ir populiarumu neabejojame“, - sako oficialios BMW atstovės Lietuvoje UAB „Krasta Auto Vilnius“ direktorė Rasa Klimavičiūtė.

Įsigydami naująjį BMW X5, jo vairuotojai turi galimybę rinktis ir visiškai naujas išorės bei vidaus dizaino komplektacijas - „Design Pure Experience“ ir „Design Pure Excellence“, kurios padės susikurti individualų skonį atitinkantį automobilio dizainą. Sportišką dizainą ir atitinkamą vairavimo stilių vertinantys vairuotojai taip pat bus pamaloninti - jiems bus pasiūlyta „M Sport“ komplektacija.

Naująjį BMW pirkėjai gali rinktis iš septynių siūlomų variklių gamos, tarp kurių - naujos kartos „xDrive50i“ 450 AG V8 benzininis variklis, „xDrive30d“ šešių cilindrų 258 AG dyzelinis variklis, galingasis „M50d M Performance“ tri-turbo 381 AG šešių cilindrų dyzelinis variklis. O iki šių metų pabaigos variklių gamą papildys „xDrive40d“, „xDrive35i“, „xDrive25d“ ir „sDrive25d“ su galiniais varomais ratais ir 149 g/km siekiančia CO2 emisija.

Kaip su visais naujais BMW modeliais, taip ir su šiuo, koncernas ir toliau siekia mažinti degalų sąnaudas bei CO2 emisiją. Prie to ženkliai prisideda mažesnis BMW X5 automobilio svoris, maksimaliai optimizuotas oro pasipriešinimas, efektyvios variklių technologijos ir standartinėje komplektacijoje esanti automatinė aštuonių pavarų greičių dėžė su papildoma „BMW EfficientDynamics“ technologija, taip pat „Auto Start&Stop“ funkcija ir ECO PRO režimas.

Su standartinėje naujojo SUV atstovo BMW X5 komplektacijoje esančios „Driving Experience Control“ sistemos pagalba vairuotojai gali pasirinkti jiems tinkamiausią „Comfort“, „Dynamic“ ir „Professional“ paketą, o sportinio vairavimo gerbėjai – „M Adaptive“ paketą, pasižymintį žemesne ir standesne pakaba. BMW X5 taip pat siūlomas su EPS („Electric Power Steering“) su pasirenkama aktyvaus vairavimo („Active Steering“) funkcija.

Inovacijomis bei naujovėmis pasižymi ir „BMW ConnectedDrive“ sistema, kurią papildė naujas projekcinis BMW ekranas su pilnu spalvų spektru bei nauju turiniu, taip pat „BMW Night Vision“ funkcija, atpažįstanti žmones ir gyvūnus, su taškiniu apšvietimu („Dynamic Light Spot“), greičio ribojimo informacija, nauja „BMW Parking Assistant“ sistema, taip pat „Driving Assistant“ su išvažiavimo iš eismo juostos, susidūrimo ir pėsčiųjų perspėjimo funkcijomis. Naujasis BMW X5 turės ir išplėstą internetinių funkcijų gamą.

Norintys dar didesnio komforto bei vertinantys kokybišką garsą, naujojo BMW pirkėjai galės užsisakyti „Bang & Olufsen“ high-end garso sistemą, kuri keliones su BMW X5 pavers dar malonesnėmis nei įprastai.

Trečioji „ikso“ karta

„BMW“ pristatė naująjį trečios kartos „X5” modelį, kuris savyje turi naujausių trečios serijos ir „X3” modelių dizaino elementų.

Automobilio viduje taip pat išlaikytos naujausios „BMW“ mados: prietaisų skydelis ir 10.2 colio ekranas.

Naujasis modelis turi 7 procentais daugiau erdvės bagažo skyriuje, kuris sulanksčius sėdenys nuo 650 litrų išauga iki 1870 litrų.

„BMW“ taip pat pristato ir dvi naujas apdailų linijas: „Luxury Line“ ir „xLine“, tuo tarpu „M Sport“ paketas kaip įprasta pasiūlys aerodinaminį paketą, sportines sėdynes, išskirtinę salono apdailą, 19 colių ratlankius ir „M“ važiuoklę.

Trečios kartos „X5”, kodiniu pavadinimu „F15” yra 29 mm ilgesnis, 5 mm platesnis ir 14 mm žemesnis už savo pirmtaką. Ilgis sudaro 4886 mm, plotis – 1938 mm, aukštis – 1792 mm. Ratų bazė išliko ta pati – 2933 mm.

Nors naujasis modelis yra didesnis, tačiau jis numetė šiek tiek svorio ir sveria 90 kg mažiau.

Europoje „X5” pardavimuose pasirodys 2013 m. rudenį. Į variklių gamą paklius „xDrive30d” – 3,0 litrų šešių cilindrų dyzelinis variklis, pasiekiantis 258 AG; „xDrive50i” – 4,4 litro V8 benzininis agregatas su 450 AG; „M50d M Performance” – 6 cilindrų dyzelinis variklis su trimis turbinomis, kurios leis pasiekti 381 AG galią, o nuo 0 iki 100 km/h greitį automobilis pasieks per 5,3 s. Visi trys modeliai standartiškai turės visų varomų ratų sistemą ir aštuonių laipsnių automatinę transmisiją.

Gruodžio mėnesį atsiras dar kelios versijos: „xDrive40d”, „xDrive35i”, „xDrive25d” ir pirmą kartą modelio istorijoje versija su galiniais varomais ratais – „sDrive25d”.

Kategorijos: 
Automobiliai: