You are here

Beprotiškai atrodantys ateities vilkikai

 • Nikola One
  Nikola One
 • Truck for Audi
  Truck for Audi
 • Truck for Audi
  Truck for Audi
 • Freightliner Inspiration
  Freightliner Inspiration
 • Freightliner Inspiration
  Freightliner Inspiration
 • Mercedes-Benz Urban eTruck
  Mercedes-Benz Urban eTruck
 • Mercedes-Benz Future Truck 2025
  Mercedes-Benz Future Truck 2025
 • Walmart Wave
  Walmart Wave

Automobiliai vis labiau neria į elektros ir savarankiškumo pasaulį, nuo jų neatsilieka ir kita transporto sritis, t. y. vilkikai, kurių gamintojai taip pat suka galvas, kaip šiuos kelių milžinus padaryti autonominius ir varomus elektra.

Vieni dar tik kuria įspūdingus konceptus, kiti jau testuoja gamybai paruoštas versijas. Štai keletas beprotiškų vilkikų, kurių tikrai sulauksime ateityje.

 

Mercedes-Benz Urban eTruck

Mercedes-Benz Urban eTruck

Tai pats pirmas „Mercedes-Benz“ vilkikas, varomas tik elektra. Jis gali vežti 26 tonų krovinį. Šis vilkikas skirtas važinėjimui miestų teritorijose. Su pilnai pakrauta baterija jis gali nuvažiuoti tik iki 200 km atstumą. Mažoka, bet mieste turėtų būti pakankama.

Svarbiausia yra tai, kad jis neteršia aplinkos ir visiškai netriukšmauja ir taip triukšmo kupiname mieste. Ar galite įsivaizduoti miestą, kuriame sunkvežimiai neskleidžia jokio garso?

 

Freightliner Inspiration

Freightliner Inspiration

Dar 2015 metais „Daimler Trucks“ pristatė autonominio vilkiko konceptą, kuris net gi gavo leidimą dalyvauti eisme, Nevados valstijoje, JAV.

Jis turi „Highway Pilot“ sistemą, kuri leidžia atsisakyti vairuotojo.

Važiuojant greitkeliu, vairuotojas gali aktyvuoti „Highway Pilot“ sistemą, kuri radarų ir kamerų pagalba laikosi eismo juostos, reguliuoja greitį, stabdžius bei vairuoja. Sunkvežimis automatiškai mato greičio apribojimo ženklus, reguliuoja atstumą iki priekyje važiuojančio automobilio, o stovint eismo spūstyje pats reguliuoja, kada reikia sustoti ir kada pajudėti.

Žinoma, atlikti lenkimus, išsukti iš greitkelio, keisti eismo juostas, gali tik vairuotojas, sistema šių operacijų neatlieka. Taip pat vairuotojas bet kuriuo metu gali perimti valdymą iš autonominės sistemos.

 

Nikola One

Nikola One

„Nikola Motor Company“ vilkikas „One“ yra varomas vandeniliu ir elektra. Priklausomai nuo vandenilio bako tūrio ir baterijos specifikacijų, jis galės įveikti nuo 1287 iki 1931 km atstumą. Baterijos talpa yra 320 kWh.

„Nikola One“ galia 1000 AG ir 2711 Nm.

 

Mercedes-Benz Future Truck 2025

Mercedes-Benz Future Truck 2025

„FT 2025“ turi tą pačią autonominę sistemą, kaip ir „Frightliner“ vilkikas, kuris be to dar turi „pasikalbėjimo“ su kitomis transporto priemonėmis technologiją. „Pasikalbėjimas“ yra apie eismo sąlygas ir persirikiavimus juostose.

Tai yra „Mercedes-Benz“ vizija. Kol kas tai tik konceptas, tačiau jame esančios technologijos artimiausių metu gali atsirasti keliuose.

 

Truck for Audi

Truck for Audi

Šį vilkiko konceptą sukūrė du vyrukai. Jie taip įsivaizduoja „Audi“ pilnai autonominį ateities vilkiką. Taigi jo keliuose dar tikrai neišvysime, tačiau galbūt ateityje būtent tokio dizaino mados vyraus vilkikų pasaulyje.

 

Walmart Wave

Walmart Wave

Tai dar vienas įspūdingas ateities vilkikas, kurį „Walmart“ komanija pristatė 2014 metais. Jis turi itin aerodinamišką kėbulą bei hibridinę jėgainę. Būtent važiuodamas mieste jis galėtų naudoti tik elektros energiją.

Naujos ir naudotos sunkvežimių bei vilkikų dalys - https://ferikas.lt/

Kategorijos: