You are here

Ketvirtos kartos „Audi A8": Jau galima užsisakyti Lietuvoje

 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8 Coupe
  Audi A8 Coupe
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8
 • Audi A8
  Audi A8

2017 metų liepos 11 d. prasidėjo prabangios klasės ateitis: naujasis „Audi A8“ debiutavo Barselonoje vykusiame „Audi Summit“ renginyje. Ketvirtosios kartos flagmanas dar kartą patvirtino esąs šūkio „Vorsprung durch Technik“ etalonas – visiškai naujos išvaizdos, su pažangia lietimui jautria valdymo technologija ir papildoma elektros pavara. „Audi A8“ taip pat yra pirmasis pasaulyje automobilis, specialiai sukurtas itin automatizuotam važiavimui.

Audi A8

Nuo 2018 metų „Audi“ automobilyje bus diegiama vis daugiau autonominio važiavimo funkcijų, tokių kaip autonominis statymas, įvažiavimas į garažą ir važiavimas spūstyse.

Dalinis hibridas ir „e-tron“: pavaros

Naujasis „Audi A8“ Lietuvoje debiutuos turėdamas du visiškai atnaujintus turbininius V6 variklius – 3,0 TDI ir 3,0 TFSI. Dyzelinis variklis pasiekia 210 kW (286 AG), o benzininis – 250 kW (340 AG). Šiek tiek vėliau debiutuos ir dvi aštuonių cilindrų variklių versijos – 4,0 TDI, turinti 320 kW (435 AG) ir 4,0 TFSI su 338 kW (460 AG). O išskirtinis gamoje bus modelis su 6,0 l W12 motoru.

Visi penki varikliai turi diržinį starterį-generatorių, kuris yra varančioji 48 voltų elektros sistemos grandis. Dalinė hibridinė technologija MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicle angl. k.) leidžia automobiliui riedėti išjungtu varikliu ir jį nepastebimai užvesti. Ji taip pat turi išplėstą „Start-Stop“ sistemą ir iki 12 kW energijos įkrovimo galimybę. Visų šių technologijų tikslas yra dar labiau sumažinti ir dabar efektyviai veikiančių variklių sąnaudas – iki 0,7 l 100 km, važiuojant realiomis eismo sąlygomis.

Audi A8

Vėliau debiutuos ir galingas, iš tinklo įkraunamas hibridinis „Audi A8 L e-tron quattro“ modelis: kartu 3,0 TFSI ir galingas elektros variklis pasiekia 330 kW (449 AG) ir 700 Nm sukimo momentą, o ličio-jonų baterijos talpina pakankamai energijos, leidžiančios vien tik elektra nuvažiuoti maždaug 50 kilometrų. Jis taip pat gali būti įkrautas ir naudojant „Audi“ belaidį įkrovimą – ant garažo grindų sumontuota plokštė indukciniu būdu automobilį įkrauna iki 3,6 kW siekiančia galia.

Stiliaus pranašas: išorės dizainas

„Audi A8“ yra stiliaus pranašas – jo išvaizdoje galima įžvelgti būsimą visos „Audi“ modelių gamos ateities dizainą. Priekinės plačios ir statmenos vientisos grotelės ir aptakios atletiškos formos suteikia automobiliui sportiškos elegancijos, rafinuotumo ir pažangos – ši išvaizda buvo matoma ir koncepciniame „Audi prologue“ modelyje. Prabangus sedanas yra tiesiog įspūdingas – tiek jo standartinė 5,17 m ilgio versija, tiek ir 13 centimetrų didesnį atstumą tarp ašių turintis „Audi A8 L“.

Audi A8

Pasaulyje „Audi“ markė garsėja savo sportiškumu, lengva konstrukcija, nuolatine visų varančiųjų ratų „quattro“ pavara – naujojo A8 išvaizda atspindi visas šias vertybes. Subalansuotos proporcijos pabrėžtos vienodu atstumu esančiais ratais, išraiškingos briaunos virš ratų arkų vizualizuoja „quattro“ pavarą, o žiūrint iš šono statmena priekinė dalis su palaipsniui žemėjančia galine dalimi suteikia veržlumo įspūdį. Flagmanas apie save praneša tiek dieną, tiek ir naktį, šviesdamas „Audi“ lazeriniais „HD Matrix LED“ žibintais ir galiniuose žibintuose esančiomis LED juostomis su OLED technologija, kurie sukuria nepakartojamą šviesų sveikinimą vairuotojui prieinant ir išlipant iš automobilio.

Prabangus poilsio kambarys: salonas

Laisvė yra kertinis dizaino elementas su nauju rafinuotos prabangos potyriu – tai paaiškina, kodėl A8 primena prabangų ir erdvų poilsio kambarį. Be to, palyginti su pirmtaku, abiejų versijų automobiliai yra dar erdvesni.

Įrangos ir medžiagų pasirinkimas yra itin didelis, o kiekviena detalė spinduliuoja kokybe – nuo perforuotų odinių sėdynių apmušalų iki elektra atidaromų ir uždaromų vėdinimo grotelių sklendžių.

Audi A8

Naujajame „Audi“ flagmane prabangiausia sėdynė sumontuota gale dešinėje – sėdynė turi keturis skirtingus nustatymo režimus ir atramą kojoms. Taip pat priekinės sėdynės atloše yra speciali anga, kur ištiestos keleivio kojos gali būti šildomos ir masažuojamos, o prabangos potyrį vainikuoja komfortiški galvų atlošai. Gale sėdintys keleiviai gali valdyti tokias funkcijas kaip foninis apšvietimas, naujas „HD Matrix“ skaitymo šviesas ir masažą bei kalbėti atskirai sumontuotu telefonu. Galinių sėdynių valdymui skirtas atskiras pultas su dideliu OLED ekranu, tvirtinamas centriniame porankyje.

Pirštų jutiklių atsakas: valdikliai

Prabangaus sedano interjeras pasižymi pažangiu dizainu, o salono elementų išdėstymas yra aiškus ir horizontalus. Ir skaitmeniniame amžiuje „Audi“ vadovaujasi aukščiausiais standartais, pasitelkus visiškai naują valdymo koncepciją, kuri veikia drauge su jau žinomu pasukamu ir paspaudžiamu lietimui jautriu valdikliu. Prietaisų skydelyje beveik nebeliko mygtukų ir jungiklių, o išjungus centrinį 10,1 colio skersmens lietimui jautrų ekraną, jis tampa beveik nepastebimas juodos blizgios apdailos apsuptyje.

Audi A8

Multimedijos sistemą vairuotojas valdo lietimui jautriame dideliame ekrane. Jis taip pat gali naudotis antruoju lietimui jautriu ekranu, esančiu konsolėje tarp priekinių sėdynių – čia galima nustatyti salono vėdinimą ir kitas komforto funkcijas, taip pat įvesti tekstą. Kai vairuotojas viršutiniame arba apatiniame ekrane pasirenka norimą funkciją, jis išgirsta ir pajaučia pasirinkimo patvirtinimą – stiklo paviršių primenantys mygtukai turi tokį patį atsaką į paspaudimą. Apjungus garsinius ir jutiminius potyrius su įprastais lietimo gestais, tokiais kaip perbraukimas, naująja „MMI touch“ sistema galima naudotis itin saugiai, intuityviai ir greitai.

Su naujuoju A8 taip pat galima palaikyti sumanų pokalbį, o vairuotojas, įprastu balsu pasakęs savo pageidavimus, gali aktyvuoti daugybę funkcijų. Informacija apie kelią arba medijos srautas galimi tiek iš laikmenų automobilyje, tiek ir naudojantis debesijos bazės LTE didelės spartos greičiu siunčiamais duomenimis. Itin plačios „Audi connect“ galimybės taip pat apima kelio ženklų atpažinimą ir perspėjimus apie pavojus – visa tai įmanoma naudojant pažangią „car-to-X“ duomenų paslaugą, kuri remiasi informacija realiuoju laiku, gaunama iš kitų „Audi“ automobilių.

Itin pažangi navigacijos sistema turi dar vieną naują funkciją – ji apmoko pati save, remdamasi anksčiau pravažiuotais maršrutais. Tai vairuotojui suteikia itin pažangias paieškos galimybes, taip pat žemėlapiai turi labai detalius trimačius didžiausių Europos miestų atvaizdus.

Pasaulinė premjera: važiavimas itin automatizuotu „Audi A8“

Naujasis A8 yra pirmasis serijinis automobilis, specialiai sukurtas itin automatizuotam važiavimui. „Audi AI“ važiavimo spūstyje sistema perima vairavimą lėtai judančiame eisme važiuojant iki 60 km/val. greičiu keliuose, kuriuose priešpriešinius eismo srautus skiria atitvarai. Sistema aktyvuojama prietaisų skydelio viduryje esančio mygtuko paspaudimu.

Aktyvavus važiavimo spūstyje sistemą, automobilis pats pajuda, įsibėgėja, vairuoja ir stabdo, o vairuotojui nebereikia nuolatos jo stebėti. Jis gali nelaikyti rankų ant vairo ir užsiimti kita veikla, pavyzdžiui, žiūrėti televiziją ar skaityti naujienas. Kai tik sistema toliau nebegali atlikti savo funkcijų, ji praneša vairuotojui, kad jis perimtų automobilio valdymą.

Techniškai važiavimo spūstyje sistema yra revoliucinė. Pusiau autonominio važiavimo metu centriniame vairuotojo pagalbiniame valdiklyje nuolatos rodomas aplinkos atvaizdas, sukurtas apjungus gaunamų jutiklių duomenis. Drauge su radarais, priekine kamera ir ultragarsiniais jutikliais, „Audi“ yra pirmasis automobilių gamintojas, kuris naudoja ir lazerinį skenerį. Žinoma, pristačius „Audi AI“ važiavimo spūstyje sistemą reikės, kad kiekvienoje rinkoje būtų patikslinta įstatyminė bazė su galiojančiais reikalavimais šiai technologijai. Be to, reikia atsižvelgti, kad pasaulyje turi būti laikomasi patvirtinimo procedūrų ir numatytų terminų, todėl „Audi“ savo modeliuose palaipsniui diegs važiavimo spūstyje sistemą.

„Audi AI“ nuotolinio statymo ir įvažiavimo į garažą sistemos autonomiškai vairuoja A8 įvažiuojant ar išvažiuojant iš stovėjimo vietos ar garažo, manevrus prižiūrint vairuotojui (vairuotojas turi būti automobilyje). Ši sistema aktyvuojama išmaniajame telefone, naudojant „myAudi“ programą.

Naujas mastelis: pakaba

Pakaboje buvo pritaikyta itin daug naujovių ir ji iš esmės pasiekė tobulumo ribas. Viena tokių naujovių yra dinaminis visų ratų vairavimas, apjungiantis tikslų ir sportišką vairavimą su užtikrintu važiavimo stabilumu. Vairo sistemos perdavimo skaičius priekiniams ratams kinta, o galiniai ratai yra pakreipiami vairo pasukimo arba priešinga kryptimi, priklausomai nuo to, kokiu greičiu važiuojama. O su sportiniu diferencialu, kuris aktyviai paskirsto sukimo momentą tarp galinių ratų, ir nuolatine visų ratų „quattro“ pavara, kuri dabar yra standartinė naujojo A8 įranga, automobilio valdymas tapo dar labiau dinamiškesnis ir tikslesnis.

Audi A8

Antroji technologija – aktyvi „Audi AI“ pakabos sistema. Priklausomai nuo vairuotojo norų ir važiavimo sąlygų, ji elektros variklių pagalba gali kilstelėti ar nuleisti kiekvieną ratą atskirai. Šis lankstumas važiavimo charakteristikoms suteikia itin platų diapazoną – nuo klasikinio prabangaus sedano siūlomo komforto iki sportinio automobilio dinamikos. O veikdama kartu su „pre sense 360°“ sistema ir kilus neišvengiamo susidūrimo pavojui, ji akimirksniu automobilį pakelia, taip sumažindama galimos avarijos pasekmes keleiviams.

Itin pažangi pakabos sistema yra maitinama 48 voltų elektros grandinės, kurią „Audi“ pirmą kartą visose A8 modeliuose įdiegė kaip pagrindinę elektros sistemą. Drauge su pažangia pneumatine A8 pakaba, novatoriška koncepcija suteikė visiškai naują važiavimo potyrį.

Kaina

Pirkėjai naująjį flagmaną nuo 2017 m. spalio 5 d. jau gali užsakyti „Audi“ centruose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Audi A8“ kaina Lietuvoje prasideda nuo 86 700 eurų. Pirmuosius pirkėjus automobiliai pasieks dar kitų metų pradžioje.

Kategorijos: 
Automobiliai: