You are here

Aukcione, Latvijoje, bus parduodami praktiškai nauji „GAZ“ sunkvežimiai

Paskutinį kartą sunkvežimiai Lietuvos ralio trasose lenktyniavo „Rally DHL Elektrėnai 2015“ metu. Kaip įprasta į Lietuvos ralio trasas vis užsuka keli estų ekipažai, vairuojantys legendinius „GAZ“ markės sunkvežimius, kurie prieš daugelį metų buvo itin plačiai naudojami autosporte.

Visuomet įdomu sulaukti tos akimirkos, kai trasoje pasirodo estų raliui paruošti sunkieji bolidai, galintys trasoje pasiekti net 155-165 km/h greitį.

Nors estai su šiais atgaivintais sunkvežimiais lenktyniauja jau gana seniai, tačiau latviai ir lietuviai dar tik pradeda susidomėjimą šiomis transporto priemonėmis. Beje, būtent Zarasuose vienas toks „GAZ“ bolidas yra ruošiamas autosportui.

Aukcionas

Tačiau jeigu yra daugiau tautiečių, mąstančių, bet nedrįstančių pradėti tokį ralio bolido projektą, tai dabar gali būti pats metas suskubti tai padaryti, nes praktiškai visiškai nauji tokie sunkvežimiai 2015 metų lapkričio-gruodžio mėnesį bus parduodami aukcione Latvijoje iš Vidaus reikalų ministerijos rezervų. Kol kas tik nėra aišku, koks skaičius šių automobilių bus parduodamas ir kokios jų specifikacijos.

Tai specialios paskirties „GAZ-51“ ir „GAZ-52“ sunkvežimiai, kurie senais laikais buvo nupirkti rezervui, tačiau taip ir nebuvo beveik panaudoti. Sunkvežimių ralio aktyvistas, Latvijos lenktynininkas Dzintars Kaulakalns turėjo galimybę apžiūrėti šiuos automobilius ir jo žodžiais tariant: „Tai yra fantastika. Jie yra kaip nauji, idealios būklės. Vieno iš jų kilometražą mačiau savo akimis – vos 342 km. Jis kaip naujas!“

Sunkvežimiai ir ralis

Taigi Dzintars kviečia ralio entuziastus iš Lietuvos pagalvoti apie tokio automobilio įsigijimą ir jo paruošimą raliui. Estai tokių automobilių savo ralio „virtuvėje“ turi apie dešimt. Taigi informacijos, kaip paruošti „GAZ“ raliui yra daug, be to estai yra linkę padėti. Be to, sunkvežimiams yra paruoštas ir techninis ralio reglamentas, pagal kurį planuojama rengti ir pirmąjį Baltijos šalių sunkvežimių čempionatą (Baltic Truck Cup), kurio startas numatomas 2016 metais Žemaitijos ralio metu. Planuojama, kad čempionate dalyvaus sunkvežimiai iš keturių šalių.

Estai šiam čempionatui ruošiasi deleguoti nemažai sunkvežimių, o ralio entuziastams iš Lietuvos lieka šeši mėnesiai pasiruošimo..

Visais klausimais dėl sunkvežimių aukciono, techninių reikalavimų ir panašiai galima kreiptis tiesiai į Dzintars el. paštu: ladavftscup@gmail.com

Kategorijos: 
Automobiliai: