You are here

B. Vanagas dėl 2022 m.Europos bajų taurės kausis Lenkijoje

  • Benediktas Vanagas ir Kuldar Sikk/MCH Photo nuotrauka
    Benediktas Vanagas ir Kuldar Sikk/MCH Photo nuotrauka

„Toyota Gazoo Racing Baltics“ praneša išvykstanti į Lenkiją. Šalies vakaruose, kariniame poligone šį savaitgalį vyksta „Baja Poland“ lenktynės – paskutinis iš penkių Europos bajų taurės etapų. Po absoliučios pergalės Vengrijoje Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikas atskleidė matantys galimybę lipti ant Europos taurės podiumo, tačiau konkurencija šiose lenktynėse bus didžiulė.

„Baja Poland“ yra paskutinis vasaros sezono etapas mūsų Komandai. Matome galimybę būti TOP3 Europos taurėje, todėl kolegoms „mesime“ konkurencijos pirštinę. Yra viena priežastis, dėl kurios psichologiškai bus sudėtinga laikyti „sunkų“ akseleratoriaus pedalą, bet ją įvardysiu po lenktynių savaitgalio“, – nedaugžodžiavo pilotas Benediktas Vanagas.

„Toyota Gazoo Racing Baltics“ komanda Europos bajų taurės įskaitinėje lentelėje yra šešta. Į paskutinį taurės etapą savaitgalį renkasi šios klasifikacijos lyderiai, todėl tikimasi įtemptų ir, žinoma, įdomių lenktynių. Dėmesį kaustys ne tik lietuvių komandos pasirodymas, bet ir arši „Mini“ pilotų lenko Michail Maluszynski ir portugalo Joao Ferreira kova dėl pirmosios vietos.

Ruošiasi Dakarui

Komandos pilotas jau anksčiau yra minėjęs, kad šio sezono tikslas – maksimalus naujojo dueto pasiruošimas 2023-ųjų Dakarui. Nors milžinišką patirtį klasikiniame ralyje turinčiam šturmanui Kuldarui Sikui tai bus tik trečiosios „cross-country baja“ tipo lenktynės, ekipažas šį sezoną jau spėjo pademonstruoti daug žadančių rezultatų. „Toyota Gazoo Racing Baltics“ Vengrijos etape tapo absoliučiais nugalėtojais. Nors Italijoje koją pakišo drėkinimo griovys, likusius etapus „Toyota Hilux“ pilotai demonstravo stabilų ir gerą greitį – greičių ruožų lentelėse laikėsi antri, treti.

Tiesa, jau anksčiau sezono planus dalyvauti visuose penkiuose Europos bajų taurės etapuose pakoregavo logistiniai trikdžiai. Dėl vėluojančių automobilio detalių teko atsisakyti lenktynių Ispanijoje ir Graikijoje. Už praleistas lenktynes sportininkai įskaitinėje lentelėje negavo taškų, todėl pergalė šį savaitgalį komandai būtų itin svarbi.

Rugsėjo 2–4 d. lenktynininkai varžysis penkiuose greičio ruožuose. Jų laukia 774 km, iš kurių net 491 km – įskaitiniai. Beje, „Baja Poland“ yra ne tik finalinis Europos bajų taurės etapas, bet ir penktasis iš aštuonių Pasaulio bajų taurės etapų. Tad žiūrovai galės išvysti ir šios kvalifikacijos lyderį – „Toyota Hilux“ pilotą Yazeed Al-Rajhi. Iš lietuvių lenktynėse startuos Mindaugo Povilaičio ir Alberto Veliamoč duetas ir bagį pilotuojantį Egidijaus Valeišos bei Mindaugo Varžos komanda.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: