You are here

Tikroji BMW prekinio ženklo istorija: kaip jis keitėsi bėgant metams?

  • BMW
    BMW
  • BMW logotipai
    BMW logotipai

Šiandieninis BMW logotipas - daugiau nei 100 metų trunkančios evoliucijos pavyzdys, žymintis puikiai visiems žinomus premium klasės automobilius. Ar žinote, kad nuo pat savo veiklos pradžios, „BMW“ logotipą keitė penkis kartus? Ką gi reiškė šie pokyčiai bei kokią simbolinę reikšmę jie turėjo?

Pavadinimas BMW yra trijų vokiškų žodžių junginio pirmųjų raidžių trumpinys reiškiantis „Bayerische Motoren Werke“. Lietuvių kalboje tai galima būtų vadinti Bavarijos variklių gamykla. Kaip ir sako pats pavadinimas, kompanija savo veiklą pradėjo 1916 metais viename iš Vokietijos regionų - Bavarijoje. Nepaisant oficialiai nurodytos šios markės automobilių gamybos pradžios datos, kompanija BMW turi tam tikrų sąsajų dar su 1913 metais veiklą pradėjusiu lėktuvų variklių gamintoju „Rapp-Motorenwerke“.

Tai, kad praeityje BMW savo veiklą pradėjo nuo lėktuvams skirtų variklių gamybos yra daugeliui puikiai žinoma. Dėl šios priežasties ir BMW logotipas dažnai yra siejamas su aviacija bei yra teigiama, jog jame pavaizduotas besisukantis lėktuvo propeleris. Žinoma, tikroji reikšmė yra kiek kitokia - šiame logotipe yra vaizduojama dalis Bavarijos regiono vėliavos.

Pirmasis oficialus BMW logotipas buvo pristatytas prabėgus metams po kompanijos įkūrimo - 1917. Lyginant su lėktuvų variklius gaminusios bendrovės „Rapp-Motorenwerke” logotipu, naujasis BMW logotipas buvo visiškai kitoks - išliko tik jo forma. Pasak BMW gamintojo, sprendimas išsaugoti logotipo skritulio formą simbolizavo tai, jog nepaisant naujos veiklos krypties, kompanijos resursai išliko tie patys.

BMW logotipai

Bene didžiausias skirtumas, skiriantis dabartinį BMW logotipą nuo jo pirmtako yra logotipe esančių raidžių spalva. Tuometinio logotipo dizainas pasižymėjo auksinėmis raidėmis, kurios reprezentavo ne tik prabangą ar turtus, tačiau taip pat ir paties Bavarijos regiono herbo spalvą.

Pirmieji logotipo pokyčiai

Pirmieji BMW logotipo pokyčiai prasidėjo dar 1933 metais. Tuomet kompanijos sprendimu logotipe naudojamos raidės buvo paryškintos, taip siekiant dar aiškiau išreikšti simbolizuojamas vertybes. Ryškesnis logotipas buvo naudojamas 20 metų, kuomet auksinė spalva buvo pakeista sidabrine. Šie pokyčiai buvo įgyvendinti norint prisitaikyti prie besikeičiančios automobilių rinkos, kuri vis labiau įsisavino futuristiniam įvaizdžiui būdingus chromo elementus. Taip pat buvo pašviesinta ir logotipo dizaine naudojama mėlyna spalva. Šis sprendimas padėjo išlaikyti vienodą skirtingų logotipo elementų braižą bei paversti jį modernesniu. Tiesą sakant, tai buvo pirmas kartas, kuomet BMW logotipas tapo panašiu į tai, ką turime šiandien.

Bėgant laikui kompanija ir toliau kruopščiai stengėsi stebėti besikeičiančias tendencijas, todėl jau 1963 metais buvo pakeistas logotipe esančių raidžių stilius, kuris yra naudojamas iki pat šių dienų.

Tai, ką turime šiandien

Sekantis logotipo pokyčių etapas buvo pradėtas po daugiau nei 30 metų. Kaip ir dauguma kitų automobilių gamintojų, BMW taip pat nusprendė žengti tvirtą žingsnį bei savo prekiniam ženklui suteikti trimatį įvaizdį, kuris buvo naudojamas ateinančius 23 metus. Galiausiai, 2020 metais BMW grįžo prie minimalizmo bei pristatė visiškai naujos kartos „permatoma” dizainą. Žinoma, toks dizainas dažniausiai yra naudojamas tik reklamose bei skaitmeninėje erdvėje. Tuo tarpu net ir naujai pagaminti automobiliai ir toliau yra ženklinami senesnės kartos logotipu, savyje turinčiu juodą apskritimą.

Šiandien BMW logotipai ženklina ne tik šio gamintojo gaminamus automobilius - jais taip pat yra žymimos ir originalios BMW dalys. Toks žymėjimas padeda atskirti originaliai pagamintas dalis nuo jų kopijų, kurių rinkoje yra daugybė. Laikui bėgant BMW automobilių dalis tenka neišvengiamai keisti, todėl geriausia tai daryti naudojant tik originalias gamintojo dalis, kurias galima rasti ir https://www.avkparts.lt/bmw-dalys/

Kategorijos: 
Automobiliai: