You are here

BMW ZBF-7er – anksčiau niekada nerodytas 1996 metų BMW konceptas

„BMW Group Classic“ ėmėsi niekada nerodytų BMW modelių pristatymą publikai. Šįkart jie į dienos šviesą ištraukė niekada nematytą „BWM ZBF-7er”, kuris buvo sukurtas BMW dizainerio Joji Nagashima, siekiant parodyti prabangaus modelio ateitį.

Trumpinys ZBF šifruojamas štai taip „Zukunft BMW Familie“, kas reiškia „BMW šeimos ateitis“. Dizaineriai visuomet stengiasi atrasti vis naujus dizaino kampus, linijas, naujas detales.

Šiame koncepte į akis iškart krenta didžiulės radiatoriaus grotelės, kurios tik dabar dominuoja naujuose BMW modeliuose. Taigi galima sakyti, kad 1996 metais sukurto koncepto elementai, vis tik atsirado produkcijai skirtuose modeliuose. Automobilis taip pat turėjo ir kameras vietoj galinio vaizdo veidrodėlių. Taigi tai yra dar viena technologija, kurią šiais laikais naudoja ne vienas automobilių gamintojas. Be to, „BMW E65“ modelis paveldėjo iš šio koncepto ne vieną sprendimą, tarp kurių ir pirmą kartą panaudota „iDrive“ sistema, kurios užuominų buvo galima aptikti „ZBF-7er” interjero gale.

Šis konceptas buvo itin didelis, didesnis už septintos serijos E38 modelį. Į žemę jis rėmėsi 20 colių ratlankiais, kai tuo metu buvo galima gauti tik 19 colių padangos, taigi „Dunlop“ šiam modeliui turėjo specialiai rankomis pagaminti dvidešimties colių padangas. Taigi ant šio automobilio uždėtos padangos yra vienetinės.

Labai įdomus modelis, smagu, kad tokiius gėrius BMW traukia į dienos šviesą ir parodo, kokios dizainerių mintys galvose sukosi prieš 25 metus.

Video apie šį modelį:

Automobiliai: