You are here

Dakaras 2024: V. Žala rado naują pagrindinį komandos partnerį ir startuos Dakare

Praėjęs Dakaras Vaidotui Žalai buvo vienas sudėtingiausių karjeroje – teko patirti daugybę techninių iššūkių, o po finišo komanda neteko didelės dalies finansavimo. V. Žala pasakojo, kad pastarieji aštuoni mėnesiai priminė tuos sunkumus, su kuriais teko susidurti per pirmuosius startus su legendine Bitute. Tačiau dabar komanda jau drąsiai skelbia, kad artėjančiame Dakaro ralyje jie startuos – Vaidoto Žalos pagrindiniu komandos partneriu tapo viena iš didžiausių logistikos įmonių šalyje „Arijus“.

„Tai turbūt svarbiausia šių metų komandos naujiena. Esu labai dėkingas, kad „Arijus“ suteikė mums antrą šansą ir nuleido kopėčias į gilią duobę. Dar prieš tris savaites pradėjau taikytis su mintimi, kad Dakarą reikės praleisti. Tačiau labai greitai viskas pasikeitė ir mums buvo įjungta šviesa tunelio gale. Dabar jau galime patvirtinti, kad 2024 metų Dakare mes tikrai startuosime“, – džiugias naujienas pranešė V. Žala.

Kalbėdamas apie pagrindiniu komandos partneriu tapusią įmonę sportininkas minėjo, jog įkvėpimo suteikė ne tik nauja partnerystė, tačiau ir „Arijus“ istorija, kurioje puikuojasi „Lietuvos metų gaminio“ aukso medalis, „Metų eksportuotojo“ titulas ir daug kitų svarių įvertinimų. Taip pat, įmonė yra krovinių gabenimo konteineriais pradininkė šalyje, savo istoriją skaičiuojanti nuo 1992 metų, pirmoji sukūrusi trumpųjų nuotolių laivybos liniją, šaudyklinio konteinerinio traukinio koncepciją, ir kitas logistikos inovacijas. Tai pirmoji transporto kompanija Lietuvoje, kuriai šiemet suteiktas socialinės atsakomybės sertifikatas. „Ši partnerystė yra tarsi priminimas mums, kad negalime nuleisti rankų – turime irgi galų gale Dakaro finiše prasibrauti tarp lyderių“, – kalbėjo Dakaro ralio trasose jau puikiai žinomas lenktynininkas.

„Arijus“ generalinis direktorius Arijus Ramonas sakė, kad didžiuojasi galėdami prisidėti prie komandos starto Dakaro ralyje: „Žavimės Vaidoto sportiniu atkaklumu, tikime jo profesionalumu – tai vertybės, kurios svarbios ir mūsų versle. Norime, kad Lietuvos vardas būtų ir toliau garsinamas pasaulyje. Žinoma, esame tarptautinė įmonė su klientais visame pasaulyje, todėl Dakaras mums taip pat yra galimybė pranešti ir apie Arijaus veiklą partneriams užsienyje.“

Apie techniką kalbėti dar per anksti

Dar vienas nežinomasis prieš Dakarą liko automobilis, kuriuo Vaidotas stos prie starto linijos. Sportininkas sako, kad šie sprendimai dar iki galo nepriimti ir vyksta derybos: „Po Dakaro mums nepavyko surasti sutarimo su „Prodrive“, todėl jau nuo vasario mėnesio pradėjome ieškoti alternatyvių sprendimų. Tačiau iki pat rugsėjo vidurio dar neturėjau suformuoto biudžeto pagrindo, todėl galutinės derybos vyksta labai vėlai. 

Tai yra ir privalumas, ir trūkumas. Viena vertus, tai gali reikšti naudingą „paskutinės minutės“ derybinę poziciją, kita vertus mus itin spaudžia laikas, nes jau lapkričio gale technika turi būti atiduoda organizatoriams į keltą Barselonoje.“

Tiesa, nors automobilio „raktelių“ rankose V. Žala dar nelaiko, kalbėdamas apie sportinę formą sako, kad viso sezono metu pavyko ją palaikyti. Lenktynininkas startavo trijuose Lietuvos ralio čempionato etapuose ir visuose lipo ant aukščiausios nugalėtojo pakylos. Taip pat pavyko iškovoti trečiąją vietą Ispanijoje vykusiose pasaulio taurės „Baja Aragon“ lenktynėse, kur po 500 sportinių kilometrų, įveiktų T1+ klasės automobiliu, lietuvis į priekį praleido tik Dakaro nugalėtoją N. Al Attiyah ir L. Moraes.

Lenktynininkai: