You are here

Dakaro ralis 2017: Finalinis etapas

• Dakaro ralis 2017/Gedmanto Kropio nuotrauka
    Dakaro ralis 2017/Gedmanto Kropio nuotrauka

Sausio 14-ą dieną startavo paskutinis 2017 metų Dakaro ralio etapas, kurio ilgis yra 786 km, tačiau greičio ruožas sudarė vos 64 km distanciją.

Motociklų įskaitos lyderiui S. Sunderlandui tereikėjo sėkmingai, niekur neskubant pasiekti finišą, nes prieš artimiausią varžovą jis turėjo daugiau nei 30 min. persvarą. Keturračių klasėje S. Karyakinas prieš visus pirmavo daugiau nei valandą, taigi jo pirmoji pozicija buvo absoliučiai saugi, tik nereikėjo prisidaryti greičio ruože bėdų.

Automobilių įskaitoje link savo 13-ojo Dakaro ralio nugalėtojo titulo žengė Peugeot lenktynininkas S. Peterhanselis, kuris S. Loebą lenkė 5 min. 32 sek. Beje, trečioje vietoje įsitaisęs kitas Peugeot pilotas – C. Despres. Jo presvarą prieš kitus varžovus solidi, taigi Peugeot sėkmingas finišas, žadėjo puikų podiumo trejetuką.

Sunkvežimių įskaitoje pagrindiniu smuiku griežė Kamaz lenktynininkai. E. Nikolaevas prieš šį etapą buvo pirmas, o D. Sotnikovas – antras. Ir jų abiejų pozicijos saugios.

Antanas Juknevičius žengė 21-oje pozicijoje. Iki TOP20 jam trūko 52 minučių, o lenktynininkas, esantis 22-oje vietoje nuo jo atsilikinėjo 18 minučių. Taigi Antanui reikėjo saugiai finišuoti ir atvežti naują Baltijos šalių rekordą.

Prie finalinio etapo starto linijos įrašyta: 97 motociklai, 22 keturračiai, 64 automobiliai (įskaitant 5 bagius) ir 45 sunkvežimiai.

Antanas startavo iš 22-os pozicijos, o jo starto laikas buvo 14:05 Lietuvos laiku.

MOTOCIKLAI

Motociklų įskaitoje šiandien pirmas buvo G. F. Guell, antras A. Van Beveren, o trečias J. B. Bortas. Atstumai trumpoje distancijoje tarp jų minimalūs.

Čempionu motociklų įskaitoje tapo S. Sunderlandas, antras liko M. Walkneris, o trečias - G. F. Guell.

KETURRAČIAI

Keturračių įskaitoje šiandien pirmas buvo I. Casale, antras - D. Domaszewskis, o trečias - P. Copetti.

Bendroje įskaitoje po šio etapo niekas nepasikeitė. Dakaro nugalėtoju tapo S. Karyakinas, antras liko - I. Casale, o trečias P. Copetti.

AUTOMOBILIAI

Greičiausias paskutiniame Dakaro ralio etapas buvo S. Loebas, tačiau S. Peterhanselis nuo jo atsiliko tik 19 sek. ir tapo 2017 metų Dakaro ralio nugalėtoju. S. Loebas liko antras.

Trečias šiandien finišavo G. De Villiersas, atsilikęs 30 sek., o ketvirtas buvo C. Despres, pralošęs 53 sek. Pastarasis Dakaro ralyje užėmė trečiąją vieta ir užtvirtino Peugeot komandos dominavimą šiais metais.

Ketvirtas bendroje įskaitoje liko Nani Roma su Toyota, o penketuką užbaigė kitas Toyota pilotas G. De Villiersas. Mini šiais metais liko už greičiausiųjų penketuko.

Paskutinį greičio ruožą Antanas Juknevičius kirto būdamas 22-oje pozicijoje. Nuo etapo nugalėtojo jis atsiliko 5 min. 37 sek.

Pasiekdamas paskutinio etapo finišą Antanas pagerino Baltijos šalių rekordą. Prieš šį etapą jis buvo 21-oje bendros įskaitos vietoje - finišavus finaliniam etapui - jis toje pačioje vietoje ir liko. Ralio nugalėtojui jis pralošė 10 val. 11 min. 42 sek.