You are here

Hyundai Staria: futuristiškai atrodantis minivenas

Pirmą kartą šį automobilį teko sutikti Saudo Arabijoje. Pamačius jį tolumoje į galvą šovė tik viena mintis: „kietai atrodo, įdomu, kas per mašina“. Ženkliukas ant priekio išdavė, kad tai Hyundai, o Google pasufleravo, jog tai Staria modelis.

Tiesa, nors Hyundai Staria Lietuvoje pasirodė 2024 metais, tačiau gaminti jis pradėtas 2021-aisiais.

Sutikus šį automobilį Lietuvoje – nuostabos buvo dar daugiau. Gamintojai gana retai į rinką išleidžia naujus minivenus, taigi ne itin dažnai juos tenka ir pavairuoti, todėl visuomet jie atrodo, kaip kažkas labai įdomaus.

Lūkesčiai, žinoma, pasiteisino.

Visų pirma, Hyundai Staria yra įdomus savo eksterjeru. Jo dizainas atrodo kosmiškai, futuristiškai. Tiesiog – super! Gatvėje sunku nepastebėti tokio automobilio, o be to, jis labai gerai dera įvairioje aplinkoje.

Antra, viduje patogūs krėslai keleiviams.

Trečia, šis automobilis labai smagiai vairuojasi. Puikus jausmas prie vairo. Ir net būdamas beveik 5.3 metro ilgio, Hyundai „autobusas“ yra itin manevringas, keliu plaukia maloniai, džiugina geru pakabos darbu, o pavaros jungiasi sklandžiai.

Po variklio dangčiu – 2.2 litro dyzelis su 177 AG. Galia perduodama į visus keturis varomuosius ratus. Europoje siūlomas tik šis vienas variklis. Tuo tarpu, kitose rinkose galima ir 3.5 litro V6 benzinas su 272 AG.

Dyzelinis variklis nėra itin dinamiškas, bet galios pilnai pakanka, o degalų sąnaudos gana padorios. Keliaujant užmiestyje pavyko tilpti į devynis litrus šimtui. Važinėjant mieste dyzelino sunaudojimas siekė daugiau nei 13 litrų. Galima būtų ir su mažiau išsiversti.

Pas oficialius Hyundai atstovus Lietuvoje šio automobilio parduodamų modelių sąraše nerasite, bet norintys jį tikrai gali nusipirkti per lietuviškas Hyundai atstovybes.

Europos rinkoje Hyundai Staria galimas septynių arba devynių sėdimų vietų. Kitur – dar ir vienuolikos

Kainuoja Staria kainuoja nuo 48 100 eurų, o nuotraukoje esančio modelio kaina yra beveik 57 500 eurų.

Kategorijos: 
Automobiliai: