You are here

5 dalykai, kuriuos būtina turėti automobilyje, keliaujant su vaikais

  • Vaikas automobilyje
    Vaikas automobilyje

Artėjant šiltajam metų laikui, greičiausiai ne viena šeima jau pradėjo planuoti savo būsimas atostogas ar trumpesnes išvykas į gamtą. Jei ir jūs žadate leistis į vieną iš tokių nuotykių automobiliu ar tiesiog dažnai tenka išvažiuoti iš namų kartu su vaikais, yra keletas dalykų, kuriuos būtina visada turėti mašinoje. Tai ne tik leis išlikti ramiems, užklupus bet kokioms netikėtoms situacijoms, bet ir greičiau atrasti sprendimą kiekvienai iš jų. Tad, štai 5 dalykai, kuriuos reikia turėti automobilyje kiekvieniems tėvams.

Automobilinė kėdutė

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuo turite pasirūpinti, kai kartu su vaiku keliaujate automobiliu – užtikrinti jo saugumą. Automobilinė kėdutė yra tas įrankis, kuris įvykus avarijai gali padėti išvengti kūno sužalojimų ar net išsaugoti vaiko gyvybę.

Pagal Lietuvos Kelių eismo taisykles, vaikai turi būti vežami specialiose kėdutėse iki 12 metų arba, jei yra žemesni nei 150 cm ūgio.

Renkantis kėdutę, reiktų atsižvelgti į vaiko svorį bei ūgį tam, kad ji nebūtų nei per maža, nei žymiai per didelė jam, nes tai gali kenkti vaiko saugumui. Taip pat be galo svarbu išsirinktą kėdutę tinkamai pritvirtinti pačiame automobilyje – pritvirtinta kėdutė prie automobilio sėdynės į šonus gali judėti ne daugiau nei po 2 centimetrus, o lopšiai, skirti kūdikiams iki 12 kg, turi būti pritvirtinti automobilyje prieš jo važiavimo kryptį. Jei ieškote tinkamos automobilinės kėdutės savo vaikui, didelį jų pasirinkimą galite rasti www.varle.lt.

Vaikas automobilyje

Vanduo

Dehidratacija – problema, su kuria susiduria ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, ypač šiltuoju metų laiku. Būtent dėl šios priežasties, keliaujant automobiliu, visada turėkite geriamojo vandens.

Tiesa, svarbu suprasti, jog vanduo plastikiniuose buteliuose – nėra pats geriausias pasirinkimas. Veikiant karščiui, iš plastiko gali pradėti skirtis kenksmingos medžiagos, kurios iškart patenka į vandenį, esantį butelyje, kas, be jokios abejonės, nėra sveika nė vienam. Vietoj to, geriau pasirinkite specialias gertuves, pavyzdžiui, pagamintas iš nerūdijančio plieno, kurios net ir karštą vasaros dieną palaiko vėsą ir gaivų gėrimo skonį.

Priemonės vaikams užimti

Visi tėvai žino, jog išlaikyti vaiko dėmesingumą ir ramybę ilgą laiką yra tikrai sudėtinga užduotis. Todėl ruošiantis ilgesnei kelionei automobiliu, rekomenduojama pasirūpinti tam tikromis veiklomis, kurios galėtų užimti vaiką.

Viena jų galėtų būti grojaraštis ar diskas, sudarytas iš mažiesiems patinkančių dainų. Klausydami jų, vaikai galės kartu dainuoti ar greičiau užmigti, priklausomai nuo to, kokio tipo dainas išrinksite. Taip pat puikiai veikia ir audio pasakos, kurios sužadins vaikų vaizduotę bei sukels jų susidomėjimą jomis.

Tuo tarpu, jeigu žinote, jog jūsų vaikui labiau patinka vaizdinės priemonės nei garsinės – galite pasirūpinti įvairiomis knygelėmis ar mėgstamais žaislais. Galbūt net galite įvesti taisyklę, jog tam tikros knygos ar žaislai bus laikomi tik mašinoje. Tokiu būdu vaikas su nekantrumu lauks net ir pačių trumpiausių kelionių, kurių metu galės pažaisti su išsiilgtais žaislais ar pavartyti spalvingas knygeles.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė

Ne paslaptis, jog daugelis vaikų mėgsta aktyviai leisti laiką, taip susipažindami su pasauliu. Deja, kartais visa tai turi ir neigiamų pasekmių – laipiodamas ar bėgiodamas mažylis gali greitai susižeisti. Dėl to labai svarbu netoli savęs turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę, kurioje būtų pagrindiniai vaistai nuo skausmo, alergijos ar temperatūros, pleistrai, kremas nuo saulės, dezinfekcinis skystis ar tepalas nuo įgėlimų. Čia susidėkite viską, kas, jūsų nuomone, galėtų praversti ar būtų naudinga ekstrinių atvejų metu.

Užkandžiai

Jeigu žinote, jog kelionė laukia ilga, būtinai paruoškite šiek tiek užkandžių savo vaikams. Iš tiesų, net jei ir nežadate išvažiuoti ilgam, kažką valgomo turėti po ranka tikrai verta, kadangi dažnai trumpi išvykimai iš namų užsitęsia ar atsiranda neplanuotų papildomų darbų arba reikalų, kuriuos reikia nedelsiant atlikti.

Išalkę vaikai dažnai yra nervingi ir labai neramūs, tad turėdami užkandžių, galėsite išvengti ne tik visų šių neigiamų emocijų, bet ir diskomforto, atsirandančio praalkus. Be to, kad karštą dieną visi paruošti užkandžiai nesugestų, pagalvokite apie automobilinio šaldytuvo įsigijimą.

Šie įrenginiai, dar kitaip žinomi kaip tiesiog šaltkrepšiai, išlaikys maistą šviežią bei skanų žymiai ilgesnį laiką, tad mėgautis juo galėsite bet kuriuo jums patogiu metu.

Tikimės, jog šis daiktų sąrašas pravers, ir linkime pačių gražiausių akimirkų, leidžiantis į kelionę kartu su mažiausiais šeimos nariais.

Kategorijos: