You are here

Kia cee’d 2016: atnaujinta išvaizda, varikliai ir geresnė dinamika

„Kia“ atskleidė daugiau informacijos apie vis labiau populiarėjančio ir didžiulį indėlį į kompanijos sėkmę Europoje pastaraisiais metais įdėjusio atnaujinto „Kia cee‘d“ modelio detales.

„Kia“ Europos padalinio dizaineriai žymiai patobulino modelio interjerą ir suteikė pikantiškesnę išvaizdą jo eksterjerui. Be to, modelį tobulinusi komanda pasirūpino plačia variklių gama ir pažangesnėmis transmisijomis.

Naujovių sąrašą pradeda visiškai naujas „Kia“ trijų cilindrų 1.0 litro T-GDI variklis, nauja saugumo ir komforto įranga. Pokyčių neišvengs nė vienas „cee‘d“ šeimos, kuriai šiuo metu priklauso penkerių durų hečbekas, universalas „Sportswagon“ ir trejų durų „pro_cee‘d“, narys.

Subtilius pokyčius ir geresnę dinamiką savo šeimininkams galės pasiūlyti ir „cee‘d GT“ bei „pro_cee‘d GT“ modeliai. Karšto kraujo vairuotojus viliojanti sportiškoji „GT Line“ pasižymi ne tik dinamiškumu, bet ir tradiciniams „cee‘d“ modeliams būdingu universalumu.

Modernesnis eksterjeras

Atnaujintas „cee‘d“ iš savo pirmtako paveldėjo ryškias, aptakias formas, tačiau nepabijojo „pasipuošti“ moderniomis detalėmis.

Automobilio priekyje tiesiog neįmanoma nepastebėti Europos pirkėjų pamėgtų, „Kia“ simboliu tapusių „tigro nosies“ grotelių, subtiliai ir švelniai į kėbulą įsiliejusių žibintų ir integruotų rūko žibintų. Modelio veidas gerbėjus taip pat pasitinka labiau kampuotu, platesniu bamperiu, chromo detalėmis papuoštais rūko žibintais bei naujos ovalo formos grotelių tinkleliu.

Panašūs pokyčiai palietė ir automobilio galinę dalį: rekonstruoti bamperiai, galiniai žibintai įgavo sportiškesnę formą. Modelio rafinuotumą patvirtina galiniai LED žibintai bei stilingi 16 arba 17 colių ratlankiai.

Subtilūs interjero pokyčiai ir mažesnis triukšmo lygis

Dizaineriai pasirūpino, kad naujojo „cee‘d“ interjeras išsaugotų tokią pat aukštą kokybę, o patobulinimai dar labiau pabrėžtų jo eleganciją ir subtilumą. Pagrindinės interjero formos liko nepakitusios, tik nauji elementai suteikė daugiau modernumo.

Atsižvelgiant į vairuotojo patogumą sukurtas asimetriškas prietaisų skydelis, centrinės ir šoninės oro apipūtimo angos ir viršutinis instrumentų konsolės kraštas „pasipuošė“ chromo apdailos detalėmis. Centrinė konsolė buvo padengta įbrėžimams atsparia blizgia medžiaga, suteikiančia aukštos kokybės pojūtį. Chromo apdailos elementų interjere yra ir daugiau: ant pavarų svirties pagrindo, durų rankenėlių, temperatūros reguliavimo rankenėlių.

2016-ųjų metų modelio pirkėjai galės rintis naują „Brown Pack“ interjero spalvos paketą, kuriam priklauso rudos spalvos sėdynių ir durų apmušalai.

Modeliai su dyzeliniais varikliais užtikrins žemesnį triukšmo ir vibracijos lygį. Papildomos triukšmą sugeriančios medžiagos integruotos į kilimus ir ventiliacijos sistemas. Dviguba antivibracinė medžiaga, sumontuota po prietaisų skydeliu, žymiai sušvelnina variklio keliamą vibraciją. Visi dyzeliniai varikliai taip pat buvo kombinuojami su specialia garsą neutralizuojančia medžiaga.

Nauji „Euro 6“ standartą atitinkantys varikliai

Dėmesio visiems, kurie pasiilgo sodraus garso ir naujų potyrių! Naujasis „cee‘d“ žada nudžiuginti naujais, pažangiais, „Euro 6“ emisijų standartą atitinkančiais varikliais.

2016-ųjų metų „cee‘d“ modelis ne tik prisistatys pats, bet ir pristatys visiškai naują 1.0 l T-GDI variklį su turbina ir tiesioginiu degalų įpurškimu. Šio mažo trijų cilindrų variklio kūrėjų tikslas buvo pagerinti degalų sąnaudų ir emisijų rodiklius bei išlaikyti dinamiškumą. Ir jiems šį tikslą pasiekti tikrai pavyko.

Naujasis variklis buvo sukurtas kompanijai priklausančiame „Namyang R&D“ centre Korėjoje. „Mažylis“ pasižymi tiesiogine aukšto slėgio įpurškimo sistema, pažangia aušinimo sistema ir integruotu išmetimo kolektoriumi, kuris padeda mažinti emisijas. Greita variklio reakcija į akseleratoriaus paspaudimus ir efektyvus degimo procesas buvo kertiniai jo kūrėjų tikslai.

Šis variklis – tai pirmasis „Kia“ planuojamos mažų variklių gamos Europoje narys. Pirkėjai galės rinktis iš dviejų variantų – bazinio, pasižyminčio 98,6 AG galia ir 172 Nm sukimo momentu ir 1,0 l T-GDI variklio, išvystančio 118 AG galią ir tokį pat (172 Nm) sukimo momentą.

Didžiausias variklio sukimo momentas pasiekiamas esant 1500 - 4000 aps/min, taigi vairuotojai gali tikėtis neįtikėtino variklio elastingumo bet kokiomis sąlygomis. Po homologacijos tikimasi, kad abu varikliai galės pasiūlyti mažiausias kokiomis tik pasižymėjo visi „cee‘d“ benzininiai varikliai CO2 emisijas.

Dyzelinis „cee‘d“ variklis išlaikys užtarnautą Europos pirkėjų pagarbą ir populiarumą. Ir ne veltui - 1,6 l CRDi dyzelinis variklis taip pat buvo atnaujintas. CO2 emisijos sumažėjo iki 102 g/km, o automobilių versijose su ISG automatinio variklio išjungimo sankryžose sistema – iki 94 g/km.

Tiek su abiem patobulintais cee’d modeliais, tiek su „GT Line“ linijos automobiliais komplektuojamas 1,6 l CRDi variklis dabar išvysto 134 AG (ankstesnė versija – 126 AG) ir pasižymi 285 Nm sukimo momentu (ankstesnė versija – 265 Nm). Didžiausią sukimo momentą variklis dabar pasiekia esant vos nuo 1500 aps./min (anksčiau – 1900 aps./min. su mechanine pavarų dėže). Tai reiškia kur kas geresnes dinamines savybes bet kokiomis sąlygomis.

„Kia cee‘d“ variklių gamoje bus galima rasti 1,6 l 126 AG GDI bei 1,4 l MPI (daugiataškis įpurškimas) benzininius variklius bei populiarųjį 1,4 l CRDi dyzelinį variklį, kuris dabar jau atitinka „Euro 6“ emisijų standartą.

Nauja septynių pavarų dvigubos sankabos transmisija

Atnaujinti varikliai – ne vienintelis naujojo „cee’d“ koziris. Šis modelis debiutuos turėdamas visiškai naują septynių pavarų dvigubos sankabos transmisiją (DCT). Ji komplektuojama drauge su 1,6 litrų CRDi dyzelinį variklį turinčiais modeliais ir yra pajėgi „susidoroti“ su 300 Nm sukimo momentu.

Kaip ir 1,0 litrų T-GDI variklį, taip ir naująją DCT transmisiją kūrė „Kia“ inžinieriai, kurių tikslas buvo sumažinti degalų sąnaudas ir užtikrinti sportišką važiavimą vairuojant mechaninę pavarų dėžę turintį modelį bei išskirtinį komfortą automatinę pavarų dėžę turinčių modelių gerbėjams.

Vairuotojus tikrai nudžiugins greičiau persijungiančios pavaros bei mažesnės eksploatacinės išlaidos. DCT transmisija derinama su 1,6 litrų CRDi varikliu užtikrina itin mažas, vos 109 g/km siekiančias anglies dvideginio emisijas. Šio variklio pirmtako ir 6 pavarų automatinės transmisijos tandemo emisijų lygis siekė 145 g/km.

Didesnis komfortas, mažesnis triukšmo lygis

Inžinieriai pasistengė, kad patobulinimų neišvengtų ir važiuoklė, nuo kurios priklauso komforto lygis ir malonumas vairuoti.

Iš esmės pagrindinis atnaujintojo „cee‘d“ modelio bruožas – nauja variklio galios paskirstymo ratams sistema, kuri sumažina nepakankamą pasukamumą. Elektrinio vairo stiprintuvo sistema užtikrina tolygesnį ir sklandesnį vairo darbą. Dėl sumanių inžinierių sprendimų tiek keleiviai, tiek vairuotojai galės džiaugtis mažesniu triukšmo ir vibracijos lygiu.

Nauja saugumo įranga ir „Kia Connected Services“

Pažangesnė komforto, saugumo ir patikimumo įranga – kruopščios „Kia“ inžinierių komandos nuopelnas.

Saugumas visuomet buvo „Kia“ prioritetas, taigi nenuostabu, kad naujojo „cee‘d“ savininkai galės pasirinkti „Speed Limit Information Function“ (SLIF) sistemą, kuri identifikuoja greičio apribojimo ženklus ir parodo jų informaciją šalia spidometro esančiame ekrane. „Blind Spot Detecion“ (BSD) ir „Rear Cross Traffic Alert“ (RCTA) sistemos taip pat įrašytos į pasirenkamosios įrangos sąrašą.

Tie, kuriems sunkiau sekasi pastatyti automobilį, apsidžiaugs atnaujinta „Smart Parking Assist System“ (SPAS). Šiai sistemai priklauso šonuose sumontuoti ultragarsiniai jutikliai, jutikliai priekyje ir gale bei elektra valdomas vairo stiprintuvas. Sistema įvertina parkavimo galimybes ir automatiškai stato automobilį į pasirinktą vietą. Naujoji sistema padeda pasistatyti automobilį ne tik lygiagrečiai, bet ir statmenai. Ši išmani funkcija taip pat leidžia automobiliui pačiam išvažiuoti iš ankštos lygiagrečios stovėjimo vietos.

Atnaujinto „cee‘d“ moderniųjų bruožų sąrašą tęsia naujausia audiovizualinė navigacinė sistema (AVN) bei 7 colių centrinis informacinis ekranas. AVN sistema palaiko DAB skaitmeninio radijo funkciją.

Šiuolaikinis vairuotojas neįsivaizduoja automobilio be multimedijos informacinių paslaugų paketo. „Kia“ atsakas tokiems vairuotojams – „Kia Connected Services“ sistema. Kompanijos „TomTom“ palaikomai sistemai priklauso realaus eismo sąlygų indentifikavimo funkcija, įspėjimai apie greičio matuoklius ir jų buvimo vietą, objekto paieškos įrankiai ir orų prognozės. Ši sistema Europoje debiutuos ketvirtą šių metų ketvirtį.

Galingiesiems GT modeliams – galingi patobulinimai

Didesne galia pasižymintys „cee‘d GT“ ir „pro_cee‘d GT“ modeliai nepraslydo pro inžinierių akis, jiems numatytos dar geresnės dinaminės charakteristikos. Naujų patobulinimų dėka GT modeliai atrodo įspūdingiausiai visame „karštųjų hečbekų“ C segmente.

Naujųjų GT modelių išorė dabar kur kas agresyvesnė. Šis bruožas juos skiria nuo standartinių „cee‘d“ modelių. Atnaujintieji modeliai išlaikė tik jiems būdingus „ice-cube“ dienos šviesos žibintus ir sportiškų linijų kėbulą. Be to, 2016-ųjų metų GT linijos atstovai galės turėti ir žvilgsnį traukiančius 18 colių ratlankius.

Tiek „cee’d GT“, tiek „pro_cee‘d GT“ modeliai dabar turi naują žemai sumontuotą vairą su subtiliu GT logotipu. Juodą variklio užvedimo mygtuką pakeitė aliuminio spalvos jungiklis, o chromo apdailos detalės papuošė vidinius veidrodėlių valdymo jungiklius. Visos šios detalės su standartinei įrangai priklausančiomis RECARO sportinėmis sėdynėmis užtikrina nepakartojamą malonumą akims ir sielai.

Ir tai dar ne viskas – GT modeliai turi elektroninį garso generatorių, kuris aktyvuojamas paspaudus ant vairo esantį „GT Mode“ mygtuką. Šis mygtukas leidžia vairuotojui mėgautis sodresniu variklio garsu. Išjungus šią funkciją garso generatorius vėl pakeičia variklio toną į tylų ir tolygų.

1,6 litrų T-GDI variklį turintys „cee’d GT“ ir „pro_cee‘d GT“ modeliai gali pasigirti ir nauja turbokompresoriaus sistema. Dėl jos automobilių įsibėgėjimo savybes pavyko pagerinti 0.1 sek. Dabar automobiliai iki 100 km/h įsibėgėja per 7,6 sek. T-GDI 1,6 litrų variklis pasižymi 201 AG galia ir 265 Nm sukimo momentu. Po patobulinimų jo CO2 emisijos sumažėjo iki 170 g/km.

2016 m. „Kia“ modelių prekyba prasidės jau liepą

Kompanijos atstovai žada, kad atnaujintieji modeliai prekybos salonus Europoje pasieks jau kitą mėnesį. Drauge su automobiliu pirkėjai gaus ir unikalią 7 metų arba 150 tūkst. km ridos garantiją.

2006 metų gruodį pasirodžiusi „Kia cee‘d“ modelių šeima gaminama kompanijai priklausančioje Žilina gamykloje Slovakijoje. Tai vienas perkamiausių „Kia“ modelių. 2014 m. kompanija Europos ribose pardavė daugiau nei 75 tūkst. vnt. šių automobilių.

Šių metų gegužę „Kia“ pagaminto jau milijoninį „cee‘d“ modelį.

Kategorijos: 
Automobiliai: