You are here

Maroko ralis 2022: R. Baciuška nugalėjo, L. Kancius - irgi ant podiumo

  • Rokas Baciuška
    Rokas Baciuška
  • Laisvydas Kancius
    Laisvydas Kancius

Paskutinę Maroko ralio dieną organizatoriai paliko kaip formalumą – sąlyginai neilgas greičio ruožas. Nors protokoluose rašoma, kad jo ilgis net 290 km, bet iš tikrųjų greičio ruožo viduryje buvo daugiau kaip 120 km neutralizacijos zona, kur visi dalyviai turėjo tiesiog pervažiuoti keliu ne laikui. Todėl iš esmės tai buvo tarsi dviejų dalių greičio ruožas – pirmus 90 km sportininkai įveikė vandenyno pakrante, o paskutinius 70 km – akmenuota dykuma. 

Lasvydas Kancius – III vieta bendroje įskaitoje!

Laisvydas Kancius šiandien greičio ruožą pravažiavo itin atsargiai. Pastarąsias keletą dienų komanda turėjo nemažai techninių problemų su lietuvio keturračiu, apie kurias jis buvo linkęs nekalbėti. Tačiau anot lietuvio, svarbiausia buvo finišuoti ir tą jis sėkmingai padarė.

Laisvydas Kancius

„Šiandien buvo pats gražiausias greičio ruožas per visą ralį. Fantastiški vaizdai, niekur neskubėjau, grožėjausi ir jaudinausi tik dėl vieno – kad pasiekčiau finišą. Laimei, man tai pavyko padaryti, tad rezultatas yra puikus,“ – po finišo sakė Laisvydas Kancius.

Šiandien klaipėdietis savo klasėje užėmė tik aštuntą vietą, bet to pakako, kad bendroje ralio įskaitoje tarp visų keturračių Laisvydas Kancius užimtų puikią trečią vietą!

„Tai puikus pasiruošimas Dakarui. Buvo neįtikėtinai sunku, ypač tose vietose kur važiavome per Sacharos dykumą – tvyrojo baisus karštis. Taip net Dakare sunku nebūna,“ – po finišo sakė lietuvis.

Rokas Baciuška – Maroko ralio nugalėtojas!

Paskutinį greičio ruožą Rokas Baciuška pradėjo prakirstu ratu ir šiek tiek sunerimo. Mat prieš šį greičio ruožą jis pirmavo lenktynėse 13 minučių.

Rokas Baciuška

Besikeičiant ratą lietuvis prarado tris minutes, bet po to iki finišo važiavo lyderių tempu. Galų gale lietuvis į finišą atvažiavo tik tas tris minutes ir praradęs prieš pagrindinį savo konkurentą. Preliminariai Rokas šiame greičio ruože finišavo penktas, bet anksčiau susikrauto pranašumo jam pakako, kad laimėtų priešpaskutinį čempionato etapą – Maroko ralį.

Tai pirmas kartas, kai lietuvis laimį šį prestižinį ralį.

Po šio etapo Pasaulio čempionate liko vienos lenktynės – Andalūzijos ralis Ispanijoje. Į jį Rokas Baciuška atvažiuoja kaip čempionato lyderis, tačiau jis pirmauja čempionate turėdamas tiek pat taškų kaip dar du konkurentai – amerikietis Austin Jones ir lenkas Michal Goczalk. Taigi, kad laimės Andalūzijoje, tas ir taps čempionu! Andalūzijos ralis vyks spalio 17-23 dienomis.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: