You are here

„Trikojai" Vilniuje - gatvių sąrašas, kur vykdoma greičio kontrolė

  • Vilniaus miestas
    Vilniaus miestas
  • Greitį ribojantys kelio ženklai
    Greitį ribojantys kelio ženklai
  • Maksimalus greitis
    Maksimalus greitis

„Trikojis“ – mobilus greičio matavimo įrenginys, veikiantis lazerio principu, sukėlęs begalę sumaišties vairuotojų galvose ir gatvėse įnešė šiokį tokį baimės jausmą bei sujudimą.

Policija pasakytų labai paprastai: „neviršykite leistino greičio ir nereikės nieko bijoti, trikojis tokiu atveju jūsų niekada nenufotografuos“. Tačiau visi žinome, kad eismo srautas tiek mieste, tiek užmiestyje juda gerokai greičiau, nei tai leidžia greitį ribojantys ženklai. Kartais pasitaiko ir beprotiško greičio atvejų, ką liudija ir trikojais jau spėti užfiksuoti įvairūs greičio rekordai, kai mieste vairuotojai lekia 100, 150 ar net 180 km/h greičiu tose vietose, kur jis yra ribojamas iki 50-80 km/h.

Greitį ribojantys kelio ženklai

Vairuotojams nepatinka tai, kad prieš šiuos greičio matuoklius nėra įrengta jokių tai pranešančių kelio ženklų. Taip pat, dažnai šalia jų stovi nežymėti policijos automobiliai, kuriuos identifikuoti iš toli, kad tai yra policija, yra praktiškai neįmanoma. Patį trikojį iš toli pastebėti taip pat nėra lengva.

 

„Trikojai“ Vilniuje

 

Vis gi policija pranešė, kuriose Vilniaus ir kitų miestų gatvėse bei magistraliniuose keliuose greitis gali būti matuojamas vadinamaisiais „trikojais“.

„Trikojai“ Vilniaus mieste

Batoro g.

Dariaus ir Girėno g.

Drujos g.

Geležinio Vilko g. – Jasinskio g.

Geležinio Vilko g. – Mokslininkų g.

Geležinio Vilko g. – Pietario g.

Goštauto g.

Jeruzalės g.

Justiniškių g.

Kalvarijų g. – Didlaukio g.

Kalvarijų g. ties kunigų seminarija.

Konstitucijos pr.

Laisvės pr. – Narbuto g.

Laisvės pr. – Parodų g.

Laisvės pr. – Rygos g.

Laisvės pr. – Sausio 13-osios

Laisvės pr. ties „Pasakų parku“

Molėtų pl.

Narbuto g. – Paribio g.

Narbuto g. – Stumbrų g.

Nemenčinės pl.

Oslo g.

Ozo g.

Ozo g. – Geležinio Vilko g.

Pilaitės pr.

Plytinės g.

Savanorių pr.

Savanorių pr. – Vaduvos g.

Sukilėlių g.

Tūkstantmečio g.

Ukmergės g. – Šeškinės g.

Ukmergės g. 284

Ukmergės g. 292

Vakarinis aplinkkelis

Žirmūnų g.


Kaip matome iš šio sąrašo – tai yra gana ilgos gatvės, kuriose vairuotojai neretai mėgsta paspausti akceleratoriaus pedalą. Taip pat tos vietos, kuriose „trikojais“ matuojamas greitis yra priskiriamos prie avaringiausių. Tačiau policijos pareigūnai transporto priemonių greitį gali matuoti ne tik šiame sąraše esančiose gatvėse.

Vilniaus miestas

Trikojai gali stebėti ne tik atvažiuojančias, bet ir nuvažiuojančias transporto priemones bei greičio kontrolę vykdyti keliose juostuose. Taip pat šie prietaisai gali dirbti tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu.

Iš viso Lietuvos policija turi 37 mobiliuosius greičio matuoklius, kurie yra naudojami visoje Lietuvoje.

Iškart po „trikojų“ pasirodymo Lietuvos miestų gatvėse ir magistraliniuose keliuose, vairuojai ėmė ieškoti būdu, kaip nepakliūti į šios greičio kontrolės akiratį.

 

Kova prieš „trikojus“

 

Socialiniame tinkle „Facebook“ susikūrė trikojų vietas fiksuojančios ir pranešančios grupės. Kiti tuo tarpu ėmė gatvėse specialiais įspėjamaisiais ženklais informuoti kitus vairuotojus apie priekyje greičio kontrolę atliekančius „trikojus“.

Dar vienas būdas, kurio ėmėsi lietuviai – radarų detektorių, kurie gali pastebėti „trikojus“, pirkimas. Radarų detektorius iš toli aptinka radarus ir apie tai informuoja vairuotoją, kuriam lieka laiko sumažinti greitį ir nebūti nufotografuotam. Žinoma, jeigu greitis yra viršijamas labai stipriai, gali nepavykti visiškai jo sumažinti iki leistinos ribos. Tačiau radarų detektoriai šimtu procentų gali ir neužfiksuoti „trikojo“.

Įdomu tai, kad „trikojų" pristatymo metu Vilniuje buvo akcentuota, kad iki 20 km/h virštytas greitis yra toleruojamas, tačiau viskas gali priklausyti nuo konkrečios vietos ar situacijos, todėl aklai pasikliauti tokia viršyto greičio tolerancijos riba - neverta, nes jis gali tapti ir mažesnė, o vykdant tam tikras akcijas - ir nulinė.

Maksimalus greitis

Kategorijos: