You are here

Vasaros ratas 2015

O kaip gi vasara be „Vasaros rato“? „Neįmanoma, be šansų, taip nebūna!!!“, - atsakytų klubo „Auto era“ prezidentas Artūras Tatarūnas.

Itin Lietuvos automobilių klubų mylimas renginys - „Vasaros ratas“, kur susirenka netradicinių automobilių mylėtojai skaičiuoja jau septynioliktus metus. Ratas užaugo kaip reikiant! Ir jau yra be penkių minučių „pilnametis“.

Video iš septyniolikto „Vasaros rato":

Rugpjūčio 7 dieną netradicinių automobilių mylėtojai rinkosi į didžiausią Lietuvoje tokio tipo vasaros stovyklą - „Vasaros ratas“. Jau septynioliktą kartą iš eilės šį renginį organizavo klubas „Auto era“.

Šiais metais stovyklautojai pažymėjo ne tik septyniolikos metų stovyklos sukaktį, bet ir dešimtąjį jubiliejinį susitikimą prie Malūko dvaro, šalia Šiemečio ežero. Dešimt metų iš eilės, rugpjūčio mėnesio pradžioje, ši stovykla būtent čia suburia didžiulį bendraminčių būrį iš įvairių Lietuvos automobilių klubų.

2015 metais į „Vasaros ratą“ atvyko 268 automobiliai ir apie 700 žmonių. Stovykloje dalyvavo net 38 automobilių klubai.

Kasmet dvaro savininkui - Edmundui Malūkui (vienam populiariausių Lietuvos rašytojų) - tenka nušienauti vis daugiau pievos ir suteikti vis daugiau erdvės automobilių mylėtojams. Prieš dešimt metų jis net nebuvo pagalvojęs, kad kada nors čia suvažiuos toks kiekis automobilių ir atvyks tiek daug žmonių. Edmundui patinka čia vasarojantys žmonės ir jų automobiliai, taigi kiekvienas metais jis jų čia laukia su malonumu.

Kaip įprasta auto klubų sąskrydis trunka tris dienas ir dvi naktis – nuo penktadienio iki sekmadienio.

Pirmąją renginio dieną, penktadienį, dalyviai įsikūrė stovyklavietėje, pasisveikino su daugeliu tik prieš metus matytų draugų, su kuriais, kaip taisyklė, susitinka kasmet būtent „Vasaros rate“. Yra čia ir naujų veidų, o taip pat į stovyklą renkasi ir antroji karta, dar prieš dešimtmetį ar daugiau atvykdavusi čia su tėvais. Smagu, kad „Vasaros rato“ tradicijos jau pradeda tęstis iš kartos į kartą.

Stovykloje įsikūrusius automobilių mylėtojus vakarėjant pasveikino pagrindinė renginio siela Artūras Tatarūnas, o galiausiai stovyklos atidarymą vainikavo ugnies šou ant ežero pakrantės.

Šeštadienį buvo surengtas paradas į Trakus, kuriame dalyvavo 43 automobiliai, taip pat vyko tradicinės Olimpinės „Vasaros rato“ žaidynės, automobilių garso varžybos, grupės „Čili'nam“ koncertas. Oras kaip visad čia užsakytas – daug saulės, karščio, o prie viso to gaivinantis ežero vanduo, puiki nuotaika ir vasariškos linksmybės.

Sekmadienį vyko nominacijų teikimas ir prasidėjo kitų metų, aštuoniolikto „Vasaros rato“ laukimas.

Verta paminėti, kad šiais metais į „Vasaros rato“ stovyklą atvyko ir svečiai iš tolimosios Italijos. Jie dėliodami kelionės po Europą maršrutą, sužinojo apie šį renginį ir įtraukė jį į savo kelionę. Į Lietuvos auto klubų sąskrydį italai atvažiavo su 1989 metų gamybos „Fiat Uno“ automobiliu. Tuščiomis jie neišvyko – jiems buvo įteikta nominacija (parašyta specialiai italų kalba), kaip iš toliausiai į renginį atvykusiam ekipažui.

Tikėkimės jie perduos savo tautiečiams pagrindinį stovyklos šūkį, kurį puikiai žino lietuviai: „Jeigu tu nebuvai „Vasaros rate“ - tu nebuvai niekur.“

Renginio anonsas

Pirmajame automobilių mylėtojų susibūrime buvo tik dešimt automobilių, o dabar jų susirenka apie 300. Žmonių čia taip pat atvyksta begalė – 600-700.

Šiais metais į septynioliktąją „Vasaros rato“ stovyklą organizatoriai vėl kviečia visus gerai praleisti laiką bendraminčių būryje. Trys dienos, dvi naktys, ežeras, begalė automobilių, koncertas, žaidimai, sportinės varžybos ir įvairiausios atrakcijos. Artūras juokauja: „Jeigu kam nors pasakyčiau, kad „Vasaros rato“ nebus, niekas nepatikėtų. Ši stovykla jau įaugusi į automobilių mylėtojų širdis“.

Autoklubų šventė „Vasaros ratas 2015“ laukia automobilių mylėtojų rugpjūčio 7-9 dienomis prie Šiemečio ežero, kur įsikūręs Malūko dvaras. Verta paminėti, kad šiais metais ši stovykla čia įsikurs jubiliejinį, dešimtą kartą.

Renginio programoje naujovė – išskirtinių automobilių paradas į Trakus, o taip pat „Mis Vasaros ratas“ rinkimai, ugnies šou, diskoteka iki pat ryto, itin visų mėgstamos „Vasaros rato“ Olimpinės žaidynės, automobilių garso varžybos, grupės „Čili'nam“ koncertas, fejerverkai ir be galo daug gero vasariško laiko prie ežero, kurį sunku apibūdinti žodžiais, nes tai reikia patirti pačiam.

Tegul ir vėl nuskamba tradicinis stovyklos posakis: „Jeigu tu nebuvai „Vasaros rate“ – tu nebuvai niekur“. Dalinkimės juo visi!

Kategorijos: