You are here

Abu Dhabi Desert Challenge 2022: R. Baciuška užėmė antrą vietą

  • Rokas Baciuška/MCH Photo nuotrauka
    Rokas Baciuška/MCH Photo nuotrauka
  • Rokas Baciuška/MCH Photo nuotrauka
    Rokas Baciuška/MCH Photo nuotrauka

Baigėsi „Abu Dhabi Desert Challenge“ lenktynės – tai antrasis Pasaulio ralio reidų čempionato etapas. Šiose lenktynėse lietuvis Rokas Baciuška paskutiniajame etape sugebėjo išlaikyti antrą poziciją.

Dramatiškai susiklosčiusiose lenktynėse likus paskutinės dienos greičio ruožui Rokas Baciuška vos 13 sekundžių pirmavo prieš savo priešininką iš Lenkijos Michal Goczal. Tačiau pravažiavus nepilnus šimtą kilometrų drama baigėsi – lenkas pernelyg rizikavo ir sulaužė savo automobilį bei finišo nepasiekė.

Tai leido Rokui ramiai atvažiuoti iki finišo ir užimti puikią antrą vietą.

Rokas Baciuška/MCH Photo nuotrauka

„Lenkas startavo prieš mane ir man reikėjo tiesiog stengtis jį pasivyti. Tą mes ir darėm – pradžioje važiavau šimtu procentų, rizikavau kiek galėjau, kad išlaikyčiau pranašumų. Tačiau pamačius, kad pagrindinis konkurentas sustojęs ir bando taisyti savo bagį, numečiau greiti nes supratau, kad mums reikia tiesiog saugiai finišuoti. Nuo to laiko nerizikavom, važiavom saugiai ir finišavom,” – po lenktynių džiaugėsi Rokas Baciuška.

Po finišo Rokas sakė, kad tai buvo netgi sudėtingesnės ir sunkesnės lenktynės negu Dakaras – sportininkus kankino didžiulis karštis, o kai kuriuos greičio ruožus Abu Dabyje sportininkams įveikti užėmė netgi daugiau laiko negu Dakare, nors pagal atstumą šie greičio ruožai ir trumpesni.

„Abu Dabio lenktynėse yra vien tik kopos. Kai kurios jų yra labai aštrios, todėl vidutinis greitis buvo labai mažas – tai buvo nuolatinė kova su smėlio jūra. Nežinau kaip atlaikyčiau, jeigu Dakare būtų visi tokie sudėtingi greičio ruožai kaip buvo čia. Be to, trukdė dar ir milžiniškas karštis – vietomis jis viršijo net keturiasdešimt laipsnių. Po šių lenktynių jaučiuosi kone labiau pavargęs negu po Dakaro,“ – po finišo sakė Rokas Baciuška.

Po šių lenktynių bendroje Pasaulio čempionato įskaitoje Rokas Baciuška įsitvirtino trečioje vietoje.

Kitą etapą, kuris balandžio pabaigoje turėjo vykti Kazachstane dėl karo Ukrainoje tarptautinė autosporto federacija nukėlė į rudenį ir kol kas neaišku, kurioje šalyje lenktynės vyks. Todėl dabar artimiausias etapas birželio pradžioje vyks Ispanijoje, Andalūzijoje.

„Po šių lenktynių dar niekas neprarasta, dar galim kovoti dėl pergalės Pasaulio čempionate. Nuo pirmos vietos mane dabar skiria mažesnis taškų skirtumas negu po Dakaro finišo. Be to, svarbiausia, kad mes žinome kur ieškoti daugiau greičio – pasitarę su „Southracing“ komanda planuojam artimiausiu metu važiuoti į testus ir tobulinti automobilį. Iki čempionato pabaigos dar turime tris etapus, manau dar galima pakilti ir aukščiau,“ – atsiėmęs apdovanojimą sakė Rokas Baciuška.

Bendra Pasaulio čempionato įskaita:

1. Austin Jones (JAV) – 119 tšk.

2. Michal Goczal (Lenkija) – 118 tšk.

3. Rokas Baciuška (Lietuva) – 107 tšk.

4. Marek Gozcal (Lenkija) – 91 tšk.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: