You are here

Dakaras 2022: B. Vanago bolido skraidinimo į Dakarą kaina - apie 20000 eurų

 • Toyota Gazoo Racing Baltics
  Toyota Gazoo Racing Baltics
 • Toyota Gazoo Racing Baltics
  Toyota Gazoo Racing Baltics
 • Toyota Gazoo Racing Baltics
  Toyota Gazoo Racing Baltics
 • Toyota Gazoo Racing Baltics
  Toyota Gazoo Racing Baltics

Likus 10 dienų iki Dakaro starto dalyviai jau kraunasi daiktus, tačiau „Toyota Gazoo Racing Baltics“ komanda rūpinasi ne tik asmeniniais lagaminais, bet ir atnaujinto 2000 kg sveriančio Toyota Hilux bolido transportavimu.  Komandos pilotas Benediktas Vanagas papasakojo apie logistinius iššūkius siunčiant tokių didelių išmatavimų techniką kalėdiniu laikotarpiu.

Įprastai sportinės ir logistinės technikos transportu rūpinasi Dakaro organizatoriai. Komandos Europoje techniką pristato į Marselio uostą, iš kurio bolidai yra plukdomi į Džedą, kurioje ir vyks pirmasis Dakaro lenktynių etapas. Lapkričio pabaigoje komanda tokiu būdu transportavo serviso ir logistiniais tikslais naudojamus Toyota Land Cruiser automobilius, tačiau vos šios savaitės pabaigoje į T1+ kategoriją atnaujinam bolidui toks planas netiko.

Toyota Gazoo Racing Baltics

„Surasti laisvų skrydžių artėjant Kalėdoms ir siaučiant COVID-19, kai sutrikusios visos tiekimo grandinės, nėra lengva misija. Gera žinia ta, kad Toyota Gazoo Racing Hilux inžineriškai sukurtas taip, kad nuėmus galines detales, jis telpa ne tik į krovininį lainerį, bet ir keleivinio lėktuvo apatinį denį. Tokie sprendimai padeda lengviau rasti transportavimo sprendimus“ – apie logistinius iššūkius pasakoja komandos vadovas B. Vanagas.

Netrukus po automobilio pristatymo technikų ir logistų komanda paruošė bolidą transportavimui. Užkeltas ant priekabos sekmadienio (gruodžio 19 d.) naktį jis išvyko iš Lietuvos. Šiuo metu automobilis yra Liuksemburgo oro uoste ir laukia skrydžio į Džedos oro uostą. Ten kitą savaitę atskridusi komanda jį turės galutinai paruošti artėjančiam startui.

Automobilio skraidinimas „Toyota Gazoo Racing Baltics“ nėra naujiena. Benediktas Vanagas pripažįsta, kad oro transportu automobilį komandai yra tekę skraidinti apie tuziną kartų. „Kai to reikalavo sąlygos, „Black Hawk“ esame į Europą skraidinę ir iš Pietų Amerikos, ir Pietų Afrikos ar Kinijos“ – sako Benediktas Vanagas. Tiesa, lenktynininkas pripažįsta, kad tai nėra pigus malonumas: „Skaičiuojame, kad komandai tai preliminariai kainuos apie papildomus 20 tūkst. eurų“.

Toyota Gazoo Racing Baltics

Gruodžio 30–31 dienomis vyks Dakaro ralio administracinės ir techninės patikros. Dakaro ralio startas – sausio 1 dieną.

2022 metai lietuviams bus rekordiniai. Lenktynėse planuoja pasirodyti iki šiol didžiausias skaičius ekipažų – 10. Baltijos šalių rekordą išlaikančiam Benediktui Vanagui artėjantis startas bus dešimtasis. Šia proga jam bus suteiktas Dakaro legendos statusas. 

Drauge su Filipe Palmeiro ekipažas važiuos 219-uoju starto numeriu pažymėtu „Toyota GR DKR Hilux“ T1+ klasės bolidu.

Automobiliai: