You are here

Įdomiausi kelionių automobiliu maršrutai Lietuvoje

  • Kelionės po Lietuvą
    Kelionės po Lietuvą
  • Birštonas
    Birštonas
  • Trakai
    Trakai

Per paskutiniuosius metus nemažai lietuvių atrado naujus maršrutus kelionėms po Lietuvą: pasaulį sukausčiusi bei keliavimo galimybes apribojusi pandemija paskatino keliauti po gimtuosius kraštus. Šį rudenį dar žada palepinti šiluma, tad apžvelkime populiariausius kelionių po Lietuvą maršrutus bei aptarkime, kuo ilgos kelionės automobiliu metu galėtų užsiimti keleivis. Beje, visais šiais maršrutais įdomu keliauti ne tik rudenį, bet ir kitais metų laikais.

Vilnius - Trakai 

Bene visiems puikiai pažįstamas maršrutas Vilnius – Trakai yra viena populiariausių kelionių savaitgalio metu: maršrutas tikrai nėra ilgas ir gali būti įveiktas net dviračiu, aplankant turistinius objektus.

Trakai

Pakeliui patartina tik pakilus nuo Vokės slėnio aplankyti Trakų Vokę. Ši gyvenvietė – tai buvęs Tiškevičių dvaras, kurį sudaro 19-ame amžiuje pastatyti rūmai bei ūkiniai pastatai. Kadangi Trakų Vokė greitai plėtėsi, šiuo metu tai miestelis, kuris, taipogi, yra ir apylinkės centras.

Tęsdami kelionę galite apsilankyti miške ties Ustronių kaimu, kurio pradžioje stovi keliautojų dėmesio verta skulptūra, žyminti Trakų rajono ribą. Čia pat ir nedidelis Fermos kaimas, kuris mena karo meto išgyvenimus. Atvykus į Trakus galima mėgautis gražiu miestu bei apylinkių gamta ir įstabiais istoriniais paminklais.

Ukmergės dvarų žiedas

Turtingas dvarų Ukmergės rajonas siūlo vieną įspūdingiausių kelionių maršrutų Lietuvoje – Ukmergės dvarų žiedą. Jį sudaro Užugirio dvaras, Siesikų pilis, Šventupės, Lyduokių, Vaitkuškio bei Taujėnų dvarai. Maršrutas yra pavadintas žiedu, kadangi dvarai yra išdėstyti ratu.

Visi dvarai turi savo istoriją, o jas išgirsti bei aplankyti istorinius pastatus užtruks visą dieną, tad tai puiki savaitgalio kelionė.

Kasmet rugpjūčio mėnesį Ukmergės rajone yra rengiamos Smetoninės – prezidento Smetonos gimtadienio paminėjimo šventė, kuri privilioja nemažai lankytojų. Šios šventės metu vyksta nemažai renginių, tarp kurių ir muzikos grupių koncertai, iliuzinistų šou ir net pasivažinėjimai žirgais. Tai yra puiki proga aplankyti Ukmergės rajoną kartu su visa šeima.

Nors atstumas nuo Vilniaus iki Ukmergės yra vos kiek daugiau nei 70 kilometrų, kelionei su visa šeima verta tinkamai pasiruošti: keliaujant su vaikais būtina pasirūpinti vaikiška kedute, užkandžiais bei priemonėmis vaikams užimti kelionės automobiliu metu. Tai gali būti grojaraštis su pasakomis, dainomis, mėgstamiausi vaikų žaislai bei knygos.

Apžvalgos bokštų kelionė

Ypatingai populiari pastaraisiais metais yra apžvalgos bokštų kelionė - daug dėmesio sulaukiantis maršrutas turi puikius atsiliepimus.

2018-aisiais metais Valstybinė saugomų teritorijų tarnybą surengė žaidimą „Žiemą aplankyk dešimt apžvalgos bokštų saugomose teritorijose“. Be galo greitai išpopuliarėjusiai kelionių krypčiai buvo sudaryti maršrutai ir išvykoms kitais metų laikais.

Aukščiausias bokštas Lietuvoje yra Birštono apžvalgos bokštas, nuo kurio ir patartina pradėti šį maršrutą. Bokšto apžvalgos aikštelė yra 45 metrų aukštyje, taigi pamatyti Birštoną galite iš paukščio skrydžio.

Birštonas

Toliau verta aplankyti  Merkinės apžvalgos bokštą, žymų savo stilizuotomis pušų lajomis, suteikiančiomis galimybę pasigrožėti Dzūkijos kraštovaizdžiais.

Lazdijų rajone esantis Metelių apžvalgos bokštas yra taip pat vertas dėmesio – susuktą nendrių pėdą primenanti konstrukcija vilioja lankytojus iš įvairių miestų ir miestelių.

Tęsiant kelionę verta aplankyti Veisiejų, Siberijos bei Kalnalio apžvalgos bokštus. Vykstant link Šilalės rajono patariama aplankyti Aukštagirės bokštą: Aukštagirės kalnas yra aukščiausia čia esančio draustinio kalva, nuo kurios galima grožėtis kalvotosios Žemaitijos peizažais. Toliau rekomenduojama vykti link Šiliniškių bei Mindūnų apžvalgos bokštų ir kelionę užbaigti Švenčionių rajone esančiu Švenčionių bokštu.

Milžinų paunksmė

Milžinų paunksmė yra seniai žinomas ir norinčių pailsėti nuo miesto šurmulio keliautojų mėgstamas maršrutas.

Šiam maršrutui įveikti užtenka vienos dienos, tačiau daugelis poilsiautojų nusprendžia praleisti visą savaitgalį besimėgaujant nuostabiomis apylinkėmis.

Pradėti kelionę galite nuo Kauno rajone įsikūrusio botanikos sodo, vadinamojo Dubravos arboretumo, kuriame auginama apie 900 sumedėjusių augalų. Šis botanikos sodas siūlo nepakartojamas spalvų gamas bei augalų įvairovę. Gamtos grožybės laukia ir kitame šios kelionės etape: Dubravos medžiai dvyniai yra vienas iš lankomiausių gamtos objektų šiame regione. Čia esantys ąžuolas ir pušis stebina ne tik savo ypatinga forma bei dydžiu, tačiau ir vietos skleidžiama energija. Žmonės yra įsitikinę, jog šiuos medžius apkabinusios poros niekas nebeišskirs. Na, o vienišiems keliautojams patariama apkabinti vieną medį: vyrams – pušį, o moterims – ąžuolą.

Arlaviškėse esantis Kadagių slėnis yra čia įsikūrusio botaninio draustinio pažiba: kadagių nusėtos panoramos vaizdai su mariose esančia sala stulbina gamta pasigrožėti atvykstančius keliautojus. Netoli Kauno marių yra įkurta Duobakalnio poilsiavietė, kurioje galima apsistoti vieną ir daugiau naktų. Kaip ir minėjome, mėgautis šiuo maršrutu galima ištisą savaitgalį, taigi ši stovykla yra rekomenduojama tiems, kas norėtų praleisti ramią naktį palapinėje.

Nors atstumas tiek nuo Vilniaus, tiek nuo Kauno nėra didelis, šiam maršrutui rekomenduojama pasiruošti iš anksto. Jei esate keleivis, užkandžiai, mėgstamos muzikos grojaraštis ar įdomi knyga tikrai padės gerai praleisti laiką automobilyje, o jei norite ko labiau jaudinančio, kelionės metu žaiskite geriausiais lošimo automatais nemokamai.

Žaidimai yra ganėtinai trumpi, todėl galėsite žaisti keliaudami iš vienos vietos į kitą, net jei jas skiria vos keletas kilometrų. Internetinių pramogų asortimentas yra be galo platus – sėdėdami keleivio vietoje galite žaisti net ruletę! Galimybė išbandyti įvairius žaidimus nemokamai arba pasinaudoti nemokamais kazino lošimų automatų sukimais yra aktuali tiems keliautojams, kurie neturi daug laiko, bet nori išbandyti naujas pramogas ir nuspręsti, ar tokie žaidimai juos domina.

Pašto trakto Sankt Peterburgas–Varšuva atkarpa

Prieš metus pasiūlytas unikalus - pašto trakto Sankt Peterburgas–Varšuva atkarpa – maršrutas daugelio dar nebuvo išbandytas dėl pandemijos sukeltų kelionių suvaržymų, tačiau jau dabar domina smalsius keliautojus. Šios kelionės metu siūloma aplankyti tokius objektus, kaip arklių pašto stotelės, apžiūrėti istorinį grindinį bei patirti nuotykių ir netikėtų atradimų. Skaitmeninės maršruto versijos yra pateiktos tam, kad laikas iki kitos planuojamos kelionės neprailgtų.

Kategorijos: