You are here

Lietuvos drifto čempionatas 2020: Pirmasis etapas jau liepos 4-5 d.

  • Driftas/Andriaus Lauciaus nuotrauka
    Driftas/Andriaus Lauciaus nuotrauka
  • Driftas/Andriaus Lauciaus nuotrauka
    Driftas/Andriaus Lauciaus nuotrauka

Kone trejetą mėnesių vėluojanti 2020 m. Lietuvos drifto čempionato pradžia jau pasiekiama ranka – liepos 4–5 dienomis Šiaulių darbo rinkos mokymo centre įvyks „H2Auto Drift Camp“. Pirmasis Lietuvos drifto čempionato etapas „Street“ ir „Semi PRO“ lygoms žada įspūdingą konkurenciją, o žiūrovams – dvi dienas įspūdžių.

„Su nerimu stebėjome pirmąjį etapą Rygoje, – neslepia „H2Auto Drift Camp“ organizatorius Linas Ramoška. – Latvių „Semi PRO“ lygio varžybose išvydus vos 19 dalyvių spėliojome, ar tai pandemijos pasekmės, tačiau įsitikinome, kad Lietuvoje tokių problemų nėra. Į pirmąjį etapą užsiregistravo viso 115 dalyvių, iš kurių 47 susirungs „Semi PRO“ lygio varžybose, o net 87 imsis „Street“ lygos išbandymo. Tai reiškia, jog norėdamas patekti į porinius važiavimus bent jau paskutinėje vietoje, kvalifikacijoje turės pasirodyti geriau nei kiti 55 sportininkai. Tai rodo vėl išaugusį susidomėjimą driftu Lietuvoje, augančią konkurencijos kartelę net ir žemiausios lygos varžybose. Panaši situacija ir „Semi PRO“ – nors ten dalyvių kone perpus mažiau, tačiau yra bent dešimt – dvylika pilotų, kurie yra pasirengę lipti ant nugalėtojų pakylos, tad jau nuo TOP16 važiavimų pradžios, matysime krentančius lyderius. Asmeniškai galiu pasakyti, jog nepavydžiu varžybų fakto teisėjams, kurie turės priimti šimtus sprendimų – jų laukia dvi sunkios dienos, kaip ir dalyvių, nes jau dabar aišku, jog menkiausia klaida gali pabaigti pasirodymą.“

Driftas/Andriaus Lauciaus nuotrauka

Jeigu dar labiau išaugusi konkurencijos kartelė neskamba kaip pakankamas iššūkis, tai faktas, jog dėl pandemijos šių metų čempionatas sutrumpėjo, tikrai privers pasitempti. Organizatoriai tikėjosi tradiciškai kiekvienos lygos varžyboms pasiūlyti 5–7 etapus, tačiau dėka sutrumpėjusio sezono, kiekviena lyga susirungs vos keturis kartus. Tai reiškia, jog kiekviename etape gauti taškai pasidaro aukso vertės tiems, kurie nusiteikę kovoti dėl čempiono titulo.

„H2Auto Drift Camp“ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome vyks liepos 4–5 dienomis: šeštadienį susirungs „Semi PRO“ lygos pilotai, o sekmadienį autodromą užpildys „Street“ lyga. Dėka pirmadienį švenčiamos Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventės, šis ilgasis savaitgalis suteiks progą turėti dvi dienas drifto ir dar laiko pirmadienį atsipūsti prieš darbus. Renginio organizatoriai įspėja, jog kiekvienos dienos žiūrovų skaičius bus ribojamas, tad rekomenduojama įsigyti išankstinius bilietus ir taip užsitikrinti savo vietą ant žiūrovų kalnelio.

Kategorijos: