You are here

Arabiško stiliaus driftas arba Tafheet

Žodžiai Tafheet, Hajwalah ir Farfarah tikriausiai jums nieko nesako. Tačiau jeigu vietoj šių žodžių panaudotume žodžių junginį arabiško stiliaus driftas, tuomet viskas būtų daug aiškiau. Dauguma tikriausiai dabar net gi prisimena dešimtis ar net šimtus kartų matytus arabiško drifto video klipus, kurių pilnas internetas. O kas nematė ar nežino, kas tai per reiškinys, netrukus sužinos kuo gi ypatingas tas arabiškas driftas, vadinamas tais keistai skambančiais žodžiais.

Tafheet drifto technika

Šio drifto gimtinė yra Saudo Arabijoje, Rijade, kur driekiasi nepriekaištingi keliai, ant kurių nugula švelnus dykumų smėlis. Skriedami šiais keliais arabų drifteriai jaučiasi lyg jie plauktų vandeniu. 

Arabiškas driftas nuo mums įprasto šonaslydžio skiriasi tuo, kad jis yra labai pavojingas autosporto reiškinys, kuomet aukštos klasės sedano kėbulo tipo automobiliais bandoma driftuoti asfaltu itin dideliais greičiais (apie 180 km/h - 220 km/h), priverčiant automobilį slysti į kairę ir į dešinę. Tafheet technika nereikalauja slystan įveikti posūkių, kaip tai daroma įprastame drifte. Čia slysti reikia į kairę ir į dešinę plačiame ir tiesiame kelyje. Slydimo metu išnaudojamas visas kelio plotis.

Populiariausios tafheet technikos yra:

  • ta‘geed – automobilio apsukimas 360 laipsnių kampu;
  • tanteel – galinės automobilio dalies platus slydimas į kairę bei į dešinę lekiant didžiuliu greičiu.

Tokie slydimo manevrai neretai atliekami manevruojant tarp kitų automobilių, slystant arti kelio atitvarų ar šalia gausiai susirinkusių žiūrovų, kurie stebi šį šuo be jokios apsaugos ir ovacijomis palydi įspūdingus manevrus. Ne kartą šie pasivažinėjimai baigėsi tragiškai.

Civiliai susirūpinę saugumu vis iškviečia policiją, tačiau drifteriai sugaunami gana retai. Valdžiai net gi teko priimti griežtesnius įstatymus, kurie padėtų kovoti su tokiais vairuotojais.

Kaip viskas vyksta?

Viskas ko reikia tai yra automobilis, vairuotojas, ilgas tiesus smėlio dulkėmis padengtas kelias, esantis šalia smėlio dykumos. Taip pat kitas gana svarbus elementas yra pilnas automobilis keleivių. Kuomet automobilis pakankamai įsibėgėja, vairuotojas staigiais judesiais pradeda sukioti automobilio vairą į kairę ir į dešinę, taip priversdamas jį slysti. Tai tęsiama nesibaigiančiais judesiais. Vėliau automobilis pradeda suktis 360 laipsnių kampu kaip viesulas, kol galiausiai sustoja.

Arabų drifterių automobiliai

Dažniausiai arabų kelių chuliganai pigiai išsinuomoja didelius sedano kėbulo tipo automobilius ir lekia „paslydinėti“. Nuomoti automobiliai yra gamykliški, neturintys jokių patobulinimų. Populiariausi priekiniais ratais varomi automobiliai tarp arabiško drifto meistrų yra „Hyundai Sonata“, „Honda Accord“, „Toyota Camry“, „Nissan Alima“ ir „Mazda 6“. Kiti driftuoja su galu varomais „BMW 7 Series“, „Chevrolet Caprice“ ar „Chevrolet Lumina“. Dar kiti renkasi ir visais ratais varomus „Subaru Legacy“ ar „Nissan Skyline“ (modelis su keturiais varomais ratais), taip pat neatsisakoma ir sportinių automobilių, tokių kaip „Porsche Boxster“ ar „Ferrari F430“. Šio pavojingo drifto kartais imamasi ir su padidinto pravažumo automobiliais, sunkvežimiais, motociklais ar net dviračiais.

Kategorijos: