You are here

Plačiau apie Vaidoto Žalos „Mini“

Kaip jau žinome, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas 2020 metų Dakaro ralyje, pirmą kartą vyksiančiame Saudo Arabijoje, startuos su nauja technika - „Mini John Cooper Works Rally“ automobiliu, kuris keletą dienų maloniai pasitiko visus BMW automobilių salono lankytojus.

Daugelis Dakaro ralio fanų spėliojo teisingai, manydami, kad V. Žala, pardavęs „Toyota Hilux Overdrive“ bolidą, nusipirks būtent „Mini“ automobilį. Visų džiaugsmui, svajonės pasitvirtino. Dabar belieka tik laukti šio dykumų maratono starto ir žiūrėti, kaip šis naujas automobilis skros Arabijos dykumas ir bekeles.

„Agrorodeo“ komandos rankose atsidūrė 2018 metų gamybos „Mini“ - tai moderniausias variantas, kokį tik buvo galima gauti. Identišką automobilį 2019 metų Dakaro ralyje vairavo lenkas Jakubas Przygonskis tuomet finišavo ketvirtas, įrodydamas, kad šis automobilis yra labai greitas ir gali su juo galima kovoti dėl aukščiausių pozicijų.

Po variklio dangčiu slepiasi 3,0 litrų dyzelinis BMW variklis su dvejais turbokompresoriais, kurie leidžia pasiekti 770 Nm sukimo momentą. O tai yra gerokai daugiau, nei V. Žalos turėtame „Toyota Hilux“. Variklio galia yra 355 AG. Maksimalus bolido greitis 190 km/h.

Verta paminėti ir tai, kad „Mini“ yra daugiau nei 200 kg lengesnis už „Toyota“ bolidą, be to, jis turi dar ir nepriklausomą važiuoklę.

Variklio galia į ratus perduodama per 6 laipsnių „Sadev“ greičių dėžę. Sustoti automobiliui padeda 320 mm skersmens stabdžių diskai, kurių storis yra 32 mm. Apautas „Mini“ yra 245/80 R16 dydžio padangomis.

Dakaro raliui ruoštas „Mini“ bolidas yra 4350 mm ilgio, 1999 mm pločio ir 2000 mm aukščio. Tuščias jis sveria 1850 kg, o į degalų baką telpa apie 400 litrų dyzelino. Automobilis veža tris atsarginius ratus.

Visas Dakaro ralio naujienas galite sekti Facebook puslapyje - Dakaro ralis

VIDEO

Automobiliai: