You are here

„ZAZ 965 GTR“: drago monstras su 900 AG galia

Šio automobilio išorė ir jam suteiktas trijų raidžių priedas pavadinime, išduoda, kad tai neįprasta transporto priemonė.

Taip, šis automobilis kažkada buvo paprastu „Zaporožiečiu“, tačiau dabar jis yra drago trasos monstras, slepiantis savyje net 900 AG galią, kurią sukuria V8 variklis su turbokompresoriumi.

Šis „ZAZ“ dalyvauja Ukrainoje rengiamose drago varžybose, o rugsėjo mėnesį vykusiose „Drag Battle 2015“ varžybose „Pro RWD“ klasėje užėmė pirmąją vietą.

Anksčiau šis „ZAZ“ turėjo du „Suzuki Hayabusa“ variklius, tačiau vėliau jame sumontuotas 5,4 litro V8 agregatas, pasiskolintas iš „Ford Shelby Mustang GT500“. Galią jis perduoda į galinius ratus.

„ZAZ 965 GTR“ „perėjo“ kelias kūrimo stadijas. Pradžioje jis atrodė gana neišvaizdžiai ir turėjo 700 AG. Vėliau jis gavo 800 AG ir parašiutą. Tuomet ketvirtį mylios jis sugebėjo įveikti per 10.5 sek. Tuomet kėbulas gavo Ukrainos vėliavos spalvas, automobilis tapo patrauklesnis akiai.

Dar vėliau „ZAZ“ buvo nudažytas juodos-pilkos-raudonos spalvos kombinacija. Toks jis yra ir dabar. Po variklio dangčiu atsirado 900 „arklių“.

Ketvirtį mylios jis įveikia greičiau nei per 10 sek. Jo svoris pradžioje buvo apie 1500 kg, tačiau dabartiniu metu jis sveria apie 1100 kg.

Kategorijos: 
Automobiliai: