You are here

Dakaro ralis 2015: pirmoji diena

• Dakaro ralis 2015
    Dakaro ralis 2015

2015 metų sausio 4 dieną, sekmadienį, startavo sunkiausias ralis planetoje - Dakaro ralis, kuris yra jau 37-as. Prie starto linijos išsirikiavo 406 transporto priemonės, tarp kurių ir du ekipažai iš Lietuvos.

Iš viso po techninės komisijos ralyje buvo leista dalyvauti 161 motociklui, 45 keturračiams, 137 automobiliams ir 63 sunkvežimiams.

Pirmąją Dakaro ralio lenktynių dieną automobiliams numatyta įveikti 833 km nuo Buenos Airių iki Villa Carlos Paz. Likusiems ralio dalyviams atstumas yra 5 km ilgesnis.

Maršrutą sudaro 144 km pravažiavimo ruožas, po to yra 170 km specialus greičio ruožas (motociklams ir sunkvežimiams jis yra 175 km ilgio) ir galiausiai dar 519 km pravažiavimas.

Benediktas Vanagas ir Antanas Juknevičius

Benediktas Vanagas su šturmanu Andrejumi Rudnickiu važiuoja su „Toyota Hilux" (starto numeris 339), turinčiu 5,0 litrų V8 variklį, generuojantį 390 AG ir 620 Nm galią. Šis ekipažas varžosi visureigių klasėje.

Tuo tarpu Antanas Juknevičius ir Edvardas Duoba važiuoja su prototipu „Mebar" (starto numeris 379), sukurtu ant „Toyota Hilux" bazės. Šio automobilio ratus varo 4,3 litro „Lexus" variklis, turintis 320 AG galią. Ekipažas varžosi visureigių prototipų klasėje.

Motociklai

Pirmąją ralio dieną motociklų klasėje greičiausias buvo Sam Sunderland su „KTM". Jis 175 km greičio ruožą įveikė per 1 val. 18 min. 57 sek. ir penkiomis sekundėmis aplenkė Paulo Goncalves su „Honda". Trečias liko Marc Coma su „KTM". Jo atsilikimas 1 min. 12 sek.

Prie starto linijos buvo 161 motociklininkas, tačiau vienas sportininkas finišo nepasiekė.

Keturračiai

Keturračių įskaitoje pirmas į finišą atskubėjo Ignacio Casale. Jo laikas 1 val. 37 min. 8 sek. Rafal Sonik nuo jo atsiliko 1 min. 7 sek. Trečias buvo Sergio Lafuente, atsilikęs dar 16 sek. Visi sportininkai vairuoja „Yamaha" techniką.

Visiems startavusiems keturračiams pavyko pasiekti finišą.

Automobiliai

Automobilių įskaitoje pirmąją dieną nepavejamas buvo Nasser Al-Attiyah su „Mini". Katarietis 170 km ruožą įveikė per 1 val. 12 min. 50 sek. ir 22 sek. aplenkė Orlando Terranova, kuris taip pat vairuoja „Mini". Trečias buvo amerikietis Robby Gordonas su „Hummer". Jo atsilikimas 1 min. 4 sek. Tik 8 sek. jam pralošė Giniel De Villiersas su „Toyota", kuris buvo ketvirtas. Penketuką užbaigė dar vienas „Mini" atstovas - lenkas Krzysztof Holowczycas, nusileidęs dar keturias sekundes.

Benediktas Vanagas pirmąją ralio dieną finišo liniją kirto 36-oje vietoje. Etapo nugalėtojui jis pralaimėjo 13 min. 47 sek.

Antanas Juknevičius lyderiui nusileido 31 min. 09 sek. ir finišavo 85-as.

Sunkvežimiai

Hans Stacey su „Iveco" buvo greičiausias sunkvežimių įskaitoje. Trasą jis įveikė per 1 val. 30 min. 43 sek. ir 35 sek. aplenkė antroje vietoje likusį Marcel Van Vlietą su „MAN". Nuo jo dar po dvylika sekundžių atsiliko du sportininkai: Ales Lopraisas su „MAN" ir Martin Kolomy su „Tatra". Penktas liko Martin Van Den Brinkas su „Renault". Jis lyderiui pralošė 58 sek.