You are here

Prabangusis „GAZ-13 Chaika“

„GAZ-13“ arba „Chaika“ - tai rusiškas prabangus automobilis, kuris buvo gamintas 1959 – 1981 metais. Jis buvo gaminamas sedano, limuzino, kabrioleto bei universalo kėbulais. Iš viso per gana ilgą laikotarpį buvo pagaminta 3 179 vienetai šių automobilių. Beje,“Chaika“ buvo gaminamas rankomis.

Didžioji dalis automobilių buvo sedanai. Universalai buvo naudojami kaip greitosios pagalbos automobiliai – jų buvo pagaminta ne daug. Kabrioletų taip pat buvo išleistas mažas skaičius. Jie buvo naudojami įvairiems valdžios surengtiems paradams. Žinoma, prabangiausi buvo limuzinai, kuriuo važinėjo tuometinis elitas bei įvairūs pareigūnai. Paprasti žmonės limuzino klasės automobilio įsigyti negalėjo.

„Chaika“ yra nukopijuotas nuo amerikietiško „Packard Patrician“, kuris atrodo praktiškai identiškai. Net gi kuriant variklį buvo panaudoti „Chrysler“ motoro elementai.

„GAZ-13 Chaika“ buvo varomas atmosferinio 5,5 litro V8 variklio, išvystančio 195 AG galią, kuri buvo perduodama į ratus per trijų laipsnių automatinę transmisiją, kuri buvo valdoma mygtukų paspaudimais. Dviejų tonų svorio ir 5,6 metro ilgio limuzinas galėjo pasiekti maksimalų 160 km/h greitį, o jo kuro sąnaudos vidutiniškai sudarė 21 litrą šimtui kilometrų. Dar keletas įdomių skaičių: automobiliui reikėjo 17 litrų aušinimo skysčio ir 6,5 litro tepalo.

Limuzino „Chaika“ ratų bazė sudarė 3 250 mm, o jo plotis buvo 2 metrai. Taigi – tai erdvus ir komfortabilus limuzinas, kuriame galėjo patogiai įsitaisyti septyni žmonės. Limuzino išorė iš toli švytėjo nuo daug naudojamų chromo detalių.

Šis automobilis dabar yra mėgstamas kolekcionierių, o jo kaina sukasi apie 50 000 eurų.

Kategorijos: 
Automobiliai: