You are here

Kaip išvengti baudos už chuliganišką vairavimą?

  • Slalomas žiemą
    Slalomas žiemą

Pagaliau Lietuvoje iškritus sniegui dažnas vairuotojas nori savo jėgas išbandyti ant slidžios kelio dangos. Vairavimo instruktoriai rekomenduoja prieš važiuojant į kelią automobilio paklusnumą patikrinti aikštelėje. Tačiau realybėje už tokius manevrus bendro naudojimo aikštelėje yra numatyta bauda kaip už chuliganišką vairavimą. Ji siekia nuo 1000 iki 2000 litų su teisės vairuoti automobilį atėmimu nuo 12 iki 24 mėnesių. Ir policijai nepaaiškinsi, kad aikštelėje nebuvo kitų eismo dalyvių. Paprastai jie į tai neatsižvelgia. Kaip išvengti tokios situacijos?

Vieną iš sprendimo būdų siūlo vienintelė Lietuvoje lenktynių trasa „Nemuno žiedas“. Žiemą trasa apsnigta ir joje nevyksta rimtos sportinės lenktynės, todėl tai puiki vieta saugiai išmėginti savo vairavimo sugebėjimus. Trasos vadovybė kiekvieną šeštadienį įrenginėja specialią slalomo aikštelę, kur už nedidelį mokestį visi norintieji  galės visą dieną gerinti savo vairavimo sniegu įgūdžius. Čia verta apsilankyti kiekvieną šeštadienį, nes kiekvieną šeštadienį slalomo treniruočių trasos konfigūracija bus keičiama.

Tačiau „Nemuno žiedas“ yra lenktynių trasa, todėl visus besitreniruojančius šeštadienį, sekmadienį organizatoriai kviečia toje pačioje aikštelėje išbandyti savo jėgas lenktyniaujant. Tris savaitgalius vyksiančios lenktynės bus sujungtos į slalomo čempionatą, kurio nugalėtojai gaus taures ir rėmėjų prizus.

Sakoma, kad slalomas  - visų sportas - ir tai visiška tiesa. Šiose autosporto lenktynėse gali dalyvauti visi, turintys transporto priemonę. O kalbant apie slalomą žiemą, tai čia beveik visada lemia ne automobilio galia, o vairavimo sugebėjimai. Todėl visi trasoje turės vienodas galimybes.

Pirma treniruotė „Žiemos slalomo“ aikštelėje vyks jau šį šeštadienį, sausio 18 dieną. Pirmosios „Žiemos slalomo“ čempionato varžybos vyks kitą dieną po treniruotės, sausio 19 dieną. Abiejų renginių pradžia 11 valandą. Tai puiki proga už nugaros nepamatyti policijos švyturėlių ir turiningai bei žiemiškai praleisti savaitgalį bendraminčių rate.

Kategorijos: