You are here

Moterų ralis 2017: „Racing Ladies“ komandoje – ir neįgalios lenktynininkės

 • Racing Ladies/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  Racing Ladies/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • Agnieška Toločko/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  Agnieška Toločko/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • Racing Ladies
  Racing Ladies
 • Racing Ladies
  Racing Ladies
 • Asta Jonušienė
  Asta Jonušienė
 • Ilona Steponėnė/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  Ilona Steponėnė/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • Jolita Kuliešytė/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  Jolita Kuliešytė/Vytauto Pilkausko nuotrauka
 • Žydrė ir Asta
  Žydrė ir Asta
 • Živilė Kulešė/Vytauto Pilkausko nuotrauka
  Živilė Kulešė/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Vairuojančių moterų asociacijos „Racing Ladies“ narės intensyviai ruošiasi „Moterų ralio“ varžyboms, vyksiančioms balandžio 22 dieną.

Lenktynėse startuos keturi „Racing Ladies“ ekipažai, o dvejuose iš jų prie asociacijos merginų prisijungs inovatyvios neįgaliųjų bendruomenės „Baltijos ugdymo centras“ narės.

Laukia varžybų

Savo automobilius, pritaikytus valdyti vien tik rankomis, vairuos Agnieška Toločko ir Aistė Krušinskaitė.

Agnieška Toločko/Vytauto Pilkausko nuotrauka

Agnieškai šturmanaus automobilių žurnalistė, lenktynininkė Ilona Steponėnė, prancūzų kalbos specialistė Jolita Kuliešytė ir judėjimo negalią turinti Kristina Dudonytė.

Aistei ralio maršrutą diktuos dainininkė, „Lietuvos balso“ nugalėtoja bei grupės „Kristal“ narė Julija Jegorova, Rasa Kancevičė ir neįgalų sūnų auginanti Živilė Kulešė.

J.Jegorova jau turi ralio patirties ir labai laukia varžybų.

„Aš širdyje ralistė, ne kartą esu pajuokavusi, kad jei nedainuočiau, tai ko gero būčiau lenktynininkė. Labai džiaugiuosi galėdama prisidėti prie „Racing Ladies“ komandos ir gražios idėjos. Tikiuosi, kad puikiai pasirodysim, o svarbiausia – gerai praleisime laiką“, – sakė ji.

Vairavimas įgalina

„Pakvietėme prie mūsų komandos prisijungti „Baltijos ugdymo centro“ nares, nes automobiliai reiškia mobilumą visiems. Vairavimas atveria galimybes daugiau pamatyti, patirti nepriklausomai nuo galimybės vaikščioti.

Agnieška ir Aistė – nepaprastai įkvepiančios merginos. Jos išnaudoja kiekvieną gyvenimo suteikiamą galimybę ir turi daugiau energijos, užsidegimo už didelę dalį įgalių žmonių“, – sakė „Racing Ladies“ prezidentė Asta Jonušienė.

A.Krušinskaitė neteko galimybės vaikščioti prieš trejus metus po patirtos traumos. Bet tai nesustabdė aktyvios merginos – ji filmuojasi kine, o aštriu humoru leidžia kitokiomis akimis pažvelgti į neįgaliųjų gyvenimą.

A.Toločko negali vaikščioti nuo gimimo. Taip įvyko dėl auglio, užspaudusio nervą stuburo kanaluose. Agnieška patyrė ne vieną operaciją, bet jos nepadėjo, tad mergina rado būdų džiaugtis gyvenimu ratukuose.

„Vaikščioti niekada negalėsiu, todėl išmokau gyventi pilnavertį gyvenimą sėdint rateliuose. Dabar gyvenu įprastą gyvenimą. Studijuoju, sportuoju, vairuoju, laisvalaikį leidžiu su šeima arba draugais.

Stengiuosi iš gyvenimo paimti viską ir išbandyti kuo daugiau įvairiausios veiklos. Dėl to išbandyti save dalyvaujant ralyje yra tikras iššūkis ir sena svajonė“, – pasakojo A.Toločko.

Negalia – ne kliūtis

Baltijos ugdymo centro vadovė Žydrė Gedrimaitė džiaugėsi merginų aktyvumu.

Pasak jos, šis centras vienija lyderius, kuriems negalia nėra kliūtis veikti ir jų veiklos dažnai įkvepia kitus.

„Kai tik išgirdau pavienius merginų norus dalyvauti moterų ralyje, pasiūliau burtis į bendras komandas ir didelis ačiū Astai, kuri entuziastingai priėmė tokią idėją.

Vienas iš mūsų šūkių – „Kartu mes galime viską!“ bei „Draugystė pildo svajones!“ Jau ne kartą įsitikinau, kad kai turi minčių, kai nestinga žmonių, norinčių veikti kartu, atsiranda ir asmenų, kurie padeda įgyvendinti iš pirmo žvilgsnio atrodytų, beprotiškas idėjas“, – tvirtino ji.