You are here

180 metų senumo išradimas - kovai su telefonų naudojimu prie vairo

Naudotis mobiliuoju telefonu vairuojant ne tik pavojingas užsiėmimas, tačiau daugelyje pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą, tai daryti yra draudžiama. Vairuotojo neatidumas kelyje gali sukelti skaudžias pasekmes. Siekdama užkirsti mobiliojo telefono naudojimą prie vairo, „Nissan“ kompanija pasitelkė seną išradimą.

„Nissan“ kompanijos atliktas tyrimas atskleidė, kad kas penktas išmaniųjų telefonų savininkams neatsispiria norui į jį žvilgtelėti sėdėdamas prie vairo. Vairuotojai, kurie naudojasi mobiliaisiais vairuodami, turi net keturis kartus didesnę tikimybę patekti į avariją nei tie, kurie jais nesinaudoja.

„Rašydami žinutes arba naršydami socialiniuose tinkluose prie vairo, vairuotojai keletui sekundžių atitraukia dėmesį nuo kelio. Per tas keletą sekundžių gali įvykti daug: gali užsidegti raudonas šviesoforo signalas, gali į j kelią išeiti neatidus pėstysis, gali netikėtai sustoti priekyje judantis eismas.” teigia už saugų eismą atsakingi „Nissan“ kompanijos mokslininkai. Viską lemia žmogaus kognityviniai gebėjimai, kurie apima žinias, dėmesį, atmintį, sprendimus ir jų vertinimą, samprotavimą, apskaičiavimą ir sprendimų priėmimą. Mūsų smegenys, mums nejaučiant, nustato naujus prioritetus, pvz. socialiniams tinklams, ir visą vairuotojo dėmesį sutelkia į išmanųjį įrenginį.

Kovai su šiuo įpročiu „Nissan“ kompanija pasitelkė beveik 200 metų senumo išradimą ir sukūrė šiuolaikišką jo analogą. „Nissan Signal Shield“ technologijos prototipą sumontavo į „Nissan Juke“ centrinį porankį bei susiejo su Faradėjaus narvu – 1830 metais gimusiu išradimu.

Vos tik patalpinate savo mobilųjį telefoną į daiktadėžę esančią porankyje, „Nissan Signal Shield“ blokuoja visus įeinančius ryšio operatoriaus, „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ signalus. Žinoma, vairuotojams palikta galimybė spręsti patiems, ar jie nori, kad su jais susisiektų, ar jie visgi renkasi tylią ir ramią kelionę. Telefono ryšio funkcijoms atkurti pakanka pakelti daiktadėžės dangtelį. Mobilusis kaip mat atgaus ryšį.

Inovacija pagrįsta Faradėjaus narvo veikimo principu. Uždara erdvė sudaryta iš metalo tinklelio, kuris blokuoja visus elektromagnetinius impulsus, tokius, kaip mobiliojo operatoriaus signalas ar „Bluetooth“ ryšys. Įeinantis signalas sugeriamas išorinės laidžios medžiagos paviršiuje ir nepasiekia mobilaus įrenginio.

Kaip veikia Nissan „Juke Signal Shield“ galite čia:

Kategorijos: 
Automobiliai: