You are here

1988 metų prancūziškas superautomobilis „Peugeot Oxia“

Prancūzų automobilių gamintojas „Peugeot“ visuomet mėgsta eksperimentuoti ir pristatyti inovatyvius bei įdomius konceptus, kurie pasižymi išskirtiniais dizainais, sukeliančias pačias įvairiausias emocijas. Žinoma, tokie konceptai dažniausiai nepasiekia masinės produkcijos konvejerio, tačiau tai parodo gamintojo galimybes, technologijas ir nestovėjimą vietoje.

1988 metais „Peugeot“ taip pat nesiruošė stovėti vietoje ir Paryžiaus automobilių parodoje pristatė įspūdingą konceptą, pavadintą „Oxia“ vardu. Šis automobilis buvo kaip atsakas tokioms legendoms, kaip „Porsche 959“, „Jaguar XJ220“ bei „Ferrari F40“.

Vos 1,13 metro aukščio ir dviejų metrų pločio, dvivietis prototipas atrodė kaip iš kitos planetos. Tačiau jis pilnai funkcionavo ir dalyvavo testuose. „Oxia“ svėrė 1374 kg, o svorio paskirstymas tarp ašių buvo 45:55 (priekis:galas) santykiu.

Ir nors „Oxia“ leido save laikyti lyg iš kitos planetos, tačiau tuo metu pasaulyje jau buvo „Ferrari F40“, kuris galėjo pasiekti net 320 km/h greitį. Žinoma, prancūziško superautomobilio tikslas buvo pagerinti šį rodiklį.

„Peugeot“ kūrinys, turėjęs 2,8 litro variklį su „Garrett T3“ turbokompresoriumi, generavo 680 AG ir 725 Nm galią, kuri buvo perduodama į visus keturis varomuosius ratus per 6 laipsnių greičių dėžę, sumontuotą ant galinės ašies. „Oxia“ maksimalus greitis buvo 348 km/h, o tai yra daugiau nei „Ferrari F40“.

Norint sustabdyti taip greitai įsibėgėjusį prototipą į pagalbą buvo pasitelkti 327 mm skersmens stabdžių diskai su keturis cilindriukus turinčiais suportais.

Automobilis į žemę rėmėsi 284/40 pločio galinėmis ir 235/45 priekinėmis padangomis. „Oxia“ turėjo visus vairuojamus ratus. Galiniai ratai galėjo pasisukti ne tik posūkio kryptimi, bet ir į priešingą kryptį.

Konceptas taip pat pasižymėjo ir įspūdingu interjeru, kur buvo begalė naujausių technologijų: navigacija, borto kompiuteris, garso aparatūra su CD grotuvu, elektra valdomi langai ir veidrodėliai, centrinis užraktas, šildomos sėdynės, beraktė sistema.

Tuomet „Peugeot Oxia“ konceptas buvo tai, ko niekas nesitikėjo, kad „Peugeot“ gali sukurti. Aišku, šio automobilio produkcijai žalia šviesa nebuvo duota.

Kategorijos: 
Automobiliai: