You are here

Po audringų konfliktų – drifteriai susitaikė su politiku

  • Linas Ramoška ir Dainius Gaižauskas/Dainiaus Gaižausko biuro nuotraukas
    Linas Ramoška ir Dainius Gaižauskas/Dainiaus Gaižausko biuro nuotraukas

2020 metų vasario 12 dienos vakaras automobilių sporto socialinėje erdvėje buvo neramus – seimo nariui Dainiui Gaižauskui paskelbus, jog erdvė, kurioje buvo įsikūrusi „Majami Driftland“ trasa bus likviduota, drifteriai sukilo. Po politiko įrašu atsirado daugiau kaip 1700 liūdnų atsiliepimų, o Lietuvos automobilių sporto federacijos drifto komiteto pirmininkas Linas Ramoška pakvietė seimo narį padiskutuoti tiesioginiame eteryje.

„Natūralu, kad mūsų bendruomenė sureagavo neigiamai, – pasakoja L. Ramoška. – „Majami Driftland“ tapo vienu geriausių dalykų ištikusių mūsų bendruomenę 2019–aisias ir žinia, jog ši vieta likviduojama kėlė tik neigiamas emocijas. Kadangi mūsų bendruomenė iš esmės pripratusi būti siejama su neigiamais dalykais, tai sutelkia kovoti dėl bendrų tikslų. Bėda šioje situacijoje buvo ta, kad nebuvome supažindinti su visais faktais, kurie supo minėtą istoriją. Informacijai išaiškėjus anksčiau, trečiadienio neigiamų reakcijų būtų išvengta. Kitavertus, dėka kilusio konflikto gavome progą savo negandomis pasidalinti su vienu iš seimo narių, kas matyt yra teigiamas šio konflikto rezultatas“.

Po kone tris valandas trukusio pokalbio, komiteto pirmininkas ir seimo narys paspaudė rankas – paskelbta taika ir tuo pačiu duotas startas bendradarbiavimui. Nors p. Gaižauskas seime yra atsakingas už nacionalinio saugumo reikalus, tačiau jo praeityje aktyvi sportininko karjera, tad po pasakojimo, kaip jaučiasi drifto bendruomenė, jis netruko suprasti susidariusios situacijos ir pažadėjo pagelbėti ieškant naujų erdvių sporto kultivavimui.

„Jeigu į kambarį įėjome kaip du oponentai, atstovaujantys savo bendruomenes, tai po 1,5h valandos jau pavyko išgirsti abiejų pusių istorijas, dar po pusvalandžio atradome komunikacijos ir informacijos trūkumo spragas, kurios lėmė konfliktą, o po dar pusvalandžio jau kalbėjome apie galimas naujas lokacijas treniruotėms. Aštru, bet konstruktyvu, o tai matyt ir yra pirmas žingsnis į teigiamą rezultatą, – tęsia L. Ramoška.

Po užfiksuotų daugybinių pažeidimų, Nacionalinė žemės tarnyba jau priėmė sprendimą panaikinti nelegaliai patiestą asfalto dangą. Tyrimo rezultatais socialinėje erdvėje pasidžiaugęs seimo narys siekė informuoti Marijampolės gyventojus apie atrastą korupcijos židinį – nelegali aikštelė šalia miesto dūlėjo metų metus, tačiau hektaro dydžio pažeidimas vietiniams inspektoriams praslydo pro akis. Pasidalinęs informacija apie valdininkų aplaidumo pabaigą, p. Gaižauskas negalėjo suprasti, kodėl sulaukia kone kibernetinės atakos mąsto neigiamos reakcijos. Dalykas, kurio buvo sunku tikėtis, tai itin aštri drifto bendruomenės reakcija – jie šioje situacijoje taip pat nukentėjo, tad p. Gaižausko įrašą apie užkardytą korupciją priėmė kaip sporto draudimą. Skyrus daugiau laiko ir įsigilinti į situaciją, konfliktas buvo išspręstas

Kategorijos: