You are here

Ralio-sprinto čempionatas 2017: Finalas laukia Elektrėnuose

  • Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka
    Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka
  • Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka
    Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka
  • Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka
    Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka

Po ralio sprinto ketvirtojo etapo varžybų „Viekšniai-2017“ ralio sprinto čempionatas finišo tiesiojoje, nes penktasis etapas įvyks kitą savaitgalį, rugsėjo 8-9 dienomis, Elektrėnuose, kur „DHL Rally Elektrėnai“ taps finaliniu ralio sprinto čempionato etapu. Čia startuos 34 „sprinterių“ ekipažai.

SG-1 klasės lyderiai Antanas Akučka ir Nerijus Genys („Honda Civic“) jau nepavejami bendroje įskaitoje, tačiau sezono metu dėl mažo dalyvių skaičiaus, ši klasė nebuvo populiari. Paskutiniame etape išvysime debiutantus SG-1 klasėje, projekto „Karys-Lenktynininkas“ nugalėtojus Igną Bilių ir Arūną Butkevičių su „Honda Civic“ automobiliu.

SG-2 klasėje lyderiauja Manto Kuktos ir Mindaugo Vijeikio ekipažas („Peugeot 306“), antri - Deividas ir Evaldas Gezevičius („Opel Astra“), treti - Karolis Vitas ir Tomas Klimašauskas („Opel Astra“). Pirmą ir trečią vietas skiria tik 4 taškai, tad spėti kas taps čempionu šioje klasėje labai sunku – be to, čia konkurencija būna pati didžiausia.

SG-3 klasėje pirmauja Tadas Sireika ir Giedrius Šileikis („BMW Compact“), antroje vietoje - broliai Justas ir Titas Simaškos su BMW. Ekipažus skiria 26 taškai, tad egzistuoja teorine galimybė, kad ekipažai gali apsikeisti pozicijomis galutinėje čempionato lentelėje. Paskutiniame etape taškai skaičiuojami pritaikant 1,2 koeficientą.

Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka

SG4 klasėje čempionų vardus jau užsitikrino brolių Vitalijaus ir Vytenio Plastininų ekipažas („Mitsubishi Lancer“), turintis 36,6 taškų pranašumą prieš antrojoje vietą esančius Tomą Ramanauską ir Virgilijų Janulevičių („Subaru Impreza“), treti – Domas Raškevičius ir Laurynas Černeckas („Subaru Impreza“). Per varžybas Elektrėnuose ekipažai maksimaliai gali surinkti 36 taškus, be Tomo ir Domo ekipažų Elektrėnuose SG-4 klasėje varžysis Jonas Sluckus ir Vadimas Ašmena („Mitsubishi Lancer“).

2WD klasės įskaitoje pirmauja kelmiškiai Mindaugas Kaminskas ir Mindaugas Bagdonavičius („Hondas Civic Type-R“), antri, tokiu pat automobiliu važiuojantys, Remigijus Dzvankauskas ir Nerijus Karpas, treti - Simonas Bieliauskas ir Julius Vandys („BMW Compact“). Ši klasė masiškiausia šių metų ralio sprinto čempionate, tad teorinės ir aritmetinės galimybės kaip niekada gali atnešti pasikeitimų ir šioje rikiuotėje.

Open klasės įskaitoje dominuoja sportininkai iš Latvijos. Lyderiai Mikus Neško su Martinš Briedis („Subaru Impreza“) užtikrintai pirmauja, antri - Mareks Švarc-Švampans su Armandu Lūkinu („Subaru Impreza“), treti - Ingus Eislers su Martinš Tūters („Subaru Impreza“).

Komandinėje įskaitoje pirmauja Mažeikių auto sporto klubas, surinkęs 86 taškus, antri- šiauliečiai “Rally 4 Fun“ su 73 taškais, trečioje vietoje yra Ukmergės automobilių klubas, turintis 67 taškų kraitį.

Visi čempionato nugalėtojai ir prizininkai išaiškės po finalinių varžybų Elektrėnuose, kurios įvyks rugsėjo 8-9 dienomis.

Ralis sprintas/Nerijaus Jankausko nuotrauka