You are here

„Toyota Sera“: tai ne konceptas!

1990 metais gaminti pradėtas „Toyota Sera“ atrodo lyg to meto konceptas. Tokį įspūdį padaro į viršų atsiveriančios automobilio durys. Tačiau konceptu jo vadinti negalima, nes tai serijinės gamybos automobilis.

Kuomet 1988 metais Tokijo automobilių parodoje buvo pristatytas panašios išvaizdos „Toyota AXV II“ modelis, tikrai niekas netikėjo, kad serijinei produkcijai skirta versija taip pat turės tokias žuvėdros sparnų formos duris.

Įdomu tai, kad šio automobilio durys davė įkvėpimą Gordon Murray'ui sukurti superautomobilį „McLaren F1“ su tokio tipo durimis.

Europoje „Sera“ yra itin retas svečias, nes šis dviduris kupė buvo skirtas tik Japonijos rinkai su vairu dešinėje pusėje.

Tik Japonijai skirti automobiliai visuomet kelią susidomėjimą, todėl nenuostabu, kad automobilių entuziastai importavo šį automobilį ir į kitas šalis. „Toyota Sera“ galima sutikti Airijoje ar Didžiojoje Britanijoje.

Futuristinio dizaino „Toyota Sera“ buvo gaminamas nuo 1990 iki 1996 metų. Per šį laiką pasaulį išvydo beveik 16 000 vienetų šių automobilių.

Automobilis turi tik vieną variklio variantą. Tai buvo 1,5 litro keturių cilindrų jėgainė su 110 AG galia. Variklis buvo komplektuojamas su keturių laipsnių automatine arba penkių laipsnių mechanine transmisija.

Kategorijos: 
Automobiliai: