You are here

WRC 2015: Prancūzijos ralis

• Prancūzijos ralis
    Prancūzijos ralis

Spalio 1-4 dienomis Pasaulio ralio čempionato (WRC) karavanas nusikėlė į Korsikos salą, kur vyko vienuoliktasis etapas – Prancūzijos ralis. Šioje vietoje WRC paskutinį kartą vyko 2008 metais.

Šį ralį sudarė vos devyni greičio ruožai, tačiau bendras jų ilgis 332,73 km. Deja, bet dėl smarkių liūčių ralio distancija buvo sutrumpinta atšaukus du greičio ruožus: po vieną pirmąją ir antrąją ralio dieną.

Kaip ir įprasta, ralis prasidėjo testiniu greičio ruožu, kurį laimėjo R. Kubica, aplenkęs K. Meeke, ir J. Latvalą.

Pirmoji diena

Pirmąją dieną vietoj trijų planuotų greičio ruožų, sportininkams teko įveikti tik du. Antrasis buvo atšauktas dėl smarkaus lietaus ir didelio vandens kiekio trasoje.

Pirmajame greičio ruože buvo du lenktynininkai, kurie jį laimėjo, užfiksavę vienodą rezultatą. Tai R. Kubica ir S. Ogieras. Trečias liko J. Latvala, pralošęs 5,8 sek.

Atšaukus antrąjį, trečiąjį ruožą laimėjo E. Evansas, 10,3 sek. aplenkęs K. Abbringą, trečias liko S. Sarrazinas, atsilikęs 24,1 sek.

Taigi pirmos dienos pabaigoje pirmoje pozicijoje buvo E. Evansas, o K. Abbring jam pralošinėjo 18,7 sek. Trečias žengė J. Latvala, turėdamas 22,9 sek. deficitą.

Nesėkmingai pirmoji ralio diena baigėsi S. Ogierui, kuriam dienos pabaigoje sugedo pavarų dėžė, važiuojant iš serviso zonos į uždarą parką. Sportininkas už tai gavo 10 minučių baudą ir prarado šansus kovoje dėl pergalės.

Antroji diena

Antrąją dieną taip pat buvo tik du greičio ruožai iš trijų.

Ketvirtąjį atšaukė, o penktąjį laimėjo J. Latvala, pranokęs A. Mikkelseną 4,5 sek. S. Ogieras pralošė dar 9,9 sek.

Šeštajame ruože pirmas buvo jau S. Ogieras, aplenkęs komandos draugą J. Latvala 8,7 sek. Trečiają vietą pelnė E. Evansas, atsilikęs 12,4 sek.

Taigi antros dienos pabaigoje bendroje įskaitoje pirmoje pozicijoje laikėsi J. Latvala, tačiau E. Evansas nuo jo atsilikinėjo vos 2 sek. Trečias žengė A. Mikkelsenas, turėdamas jau 30,8 sek. deficitą.

Trečioji diena

Trečiąją ralio dieną laukė dar trys greičio ruožai ir kova dėl sekundžių.

Septintąjį ruožą pirmas įveikė S. Ogieras, tačiau dėl pergalės jis jau nekovojo seniai. Antras buvo J. Latvala, trečias – A. Mikkelsenas. E. Evansas čia prarado daug sekundžių ir buvo vos šeštas. Taigi bendroje įskaitoje jo deficitas prieš J. Latvalą išaugo iki 17,6 sek.

Aštuntą ruožą laimėjo D. Sordo. Antras buvo S. Ogieras, o trečias H. Paddonas. Bendroji įskaitą prieš paskutinį greičio ruožą atrodė taip: J. Latvala – pirmas, E. Evansas – antras su 32,7 sek. deficitu, o trečias A. Mikkelsenas, atsilikęs dar 9,8 sek.

Paskutinį greičio ruožą laimėjo S. Ogier ir už tai įsirašė tris taškus. Tai bent šiokia tokia kompensacija šiam lenktynininkui ir ne tuščias taškų krepšelis iš Prancūzijos etapo. Bendroje įskaitoje jis liko tik penkioliktas.

Iš „Power Stage“ papildomus du taškus užsidirbo R. Kubica, užėmęs čia antrąją vietą. Trečias buvo J. Latvala ir pelnė vieną papildomą tašką.

Tuo tarpu bendros įskaitos lentelėje jo pavardė buvo aukščiausiai. E. Evansą J. Latvala įveikė 43,1 sek., o A. Mikkelsenui iki antros vietos trūko vos 3,2 sek., tačiau jis liko trečias.

Ketvirtąją vietą užėmė K. Meeke, o penktas liko – H. Paddonas.