You are here

10 įdomių faktų, kurių nežinojote apie Maserati

Dėl ribotos gamybos, profesionalų rankomis renkamų automobilių „Maserati“ laikomi itin retais ir prabangiais sportiniais automobiliais. Per metus pagaminama tik apie 6000 šio ženklo automobilių. Tačiau „Maserati“ gali pasigirti ir kitais įdomiais faktais:

1.Italijoje 1914 m. įkurta „Maserati“ yra viena pirmųjų sportinių automobilių kompanijų visoje Europoje. Šeimos verslą pradėjo penki broliai Alfieri, Bindo, Carlo, Ettore ir Ernesto Maserati. Iki šių dienų kompanija priklausė 6 skirtingiems savininkams.

2. Garsųjį „Maserati“ logotipą - raudonos, baltos ir mėlynos arba sidabrinės spalvos trišakį, atkartojantį žymią Neptūno skulptūrą, stovinčią Neptūno skvere, Bolonijoje, Italijoje, teigiama, jog sukūrė Mario – vienintelis iš Maserati brolių, kuris nebuvo susijęs su automobilių gamyba ir pasirinko dailininko profesiją.

3. 1926 m. suprojektuotas pirmasis „Maserati“ automobilis „Tipo 26“, kurį sukūrė Alfieri Maserati, o pats vairuodamas šį sportinį automobilį tapo grupės nugalėtoju jau pirmoje sportinėje kovoje - „Targa Florio“ lenktynėse.

4. 1929 m. lenktynininkas Bakunin Borzacchini su „Maserati“ V16 280 AG varikliu pasiekė pasaulio greičio rekordą - 10 km neasfaltuotoje trasoje pasiektas vidutinis 246 km/val. greitis.

5. Žymus argentiniečių lenktynininkas Juan Manuel Fangio šeštajame dešimtmetyje daugelį metų sėkmingai atstovavo „Maserati“ automobilių lenktynėse, o 1954 ir 1957 m. F-1 lenktynėse vairuodamas „Maserati 250F“ tapo nugalėtoju. „Niekada gyvenime man dar neteko vairuoti taip greitai ir nemanau, jog turėsiu galimybę kada nors tai pakartoti“, - po varžybų sakė čempionas.

6. 1960 m. pagamintas brangiausias „Maserati“ modelis „Tipo 61“ - 2010 m. šis automobilis aukcione buvo parduotas už daugiau nei 3,5 mln. dolerių naujam savininkui iš Monako.

7. Pirmasis masinės gamybos „Maserati“ pasirodė 1971 m. Tai buvo „Maserati Bora“.

8. 1980 m. pagamintas „Maserati Quattroporte III“ modelis po metų debiutavo filme „Beprotiškai įsimylėję“. Vėliau - garsiajame „Rokis III” (1982), „K9” (1989) ir „Krikštatėvis III“ (1990) scenose. Naujausias „Maserati“ pasirodymas kine - „Šalutinis efektas“ (2011).

9. „Maserati“ automobilius renkasi tokios sporto, kino ir muzikos žvaigždės, kaip Jean-Paul Belmondo, Cameron Diaz, Gwen Stefani, Kylie Minogue, Kanye West ar Mario Balotelli.

10. Paradoksalu, tačiau Luca Cordero di Montezemolo, „Ferrari“ valdybos pirmininkas, kasdieniams pasivažinėjimams renkasi ne „Ferrari“, o „Maserati“ automobilį.

Kategorijos: 
Automobiliai: