You are here

Lietuvoje pradedama prekyba galingiausiais pasaulyje „Alfa Romeo Giulia GTA“ ir „GTAm“ automobiliais

Pasaulyje debiutuojančių galingiausių „Alfa Rome Giulia GTA“ ir „GTAm“ modelių – net 540 AG galios bus pagaminta vos tik 500, o prekyba Lietuvoje bus pradėta jau kitą savaitę, tačiau bus vykdoma kitaip nei serijinių.

„Tai legendiniai automobiliai, kurių laukė visi. Pradedant JAV ar Australija, baigiant Europa, kovojusia su gamintoju dėl prekybos kvotų jiems“, – sako oficialios „Alfa Romeo“ atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Ardzevičius.

Atstovybės vadovo teigimu, Lietuvai, kaip ir kai kurioms kitoms šalims pavyko iškovoti atitinkamą kvotą jiems, tad prekyba – pradedama jau kitą savaitę, o šalies automobilių fanai galės pasirinkti tarp dviejų sėdimų vietų turinčios „Giulia GTAm“ versijos ir ketverių – „Giulia GTA“.

„Alfa Romeo Giulia GTA” ir „GTAm“ modelių bus pagaminta tik 500 vienetų viso pasaulio rinkoms. Juose montuojami „Ferrari“ gamintojų projektuoti net 540 AG 2,9 ltr. V6 „Bi – Turbo“ technologijos varikliai, 100 km/h greitį naujausiam Italijos gamintojų kūriniui leidžia pasiekti vos per 3,6 sekundes ir yra vieni galingiausių savo kategorijoje, skaičiuojant galią per 1 ltr. darbinio variklio tūrio.

„Šis modelis yra dar viena rimta žinutė visų šalių rinkoms, kad gamintojas pasikeitė iš esmės. Kokybė, technologijos ir visapusiškas ryžtas susigražinti šlovę, yra tai kas vežė į priekį, kuriant juos pastaruosius metus, suvienijus garsiausius pasaulio automobilių sporto entuziastus“, – sako Lietuvos „Alfa Romeo“ centro vadovas.

Kurdami „Giulia GTA ir GTAm“ italų inžinieriai milžiniškas pastangas skyrė tobulinant jos aerodinamines savybes, paties automobilio valdymą, net 100 kg. sumažino automobilio masę, pasirinkę analogišką automobilio kūrimo kelią kaip ir legendinės „Giulia GTA“ 1965 metais, tad neapsieita be karboninių ir kompozitinių kėbulo detalių. Abiejuose modeliuose montuojamos ZF – 8 pavarų automatinės greičių dėžės.

„Modelio kūrime dalyvavo formulės – 1 pilotai, tad galiu drąsiai teigti, kad tai ne tik vienas greičiausių, bet kartu ir sportiškiausių automobilių pasaulio istorijoje“, – teigia A. Ardzevičius.

Anot jo, Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje šiais modeliais bus prekiaujama kitaip nei serijiniais automobiliais – klientai turės pateikti paraišką jai įsigyti, gamyklai patvirtinus paraišką, bus vykdoma individuali pasirinko modelio gamyba, truksianti iki 5 mėnesių, o automobilis pristatomas klientams bus Italijoje, kartu su specialiais apmokymais jį valdyti.  

„GTA“ ir „GTAm“ modelių kaina vietos rinkose prasidės nuo kiek daugiau nei 178 tūkst. eurų.

Limituota „Alfa Romeo GTA“ ir „GTAm“ serija kurta bendradarbiaujant su „The Sauber Engineering“ komanda, kuri buvo atsakinga automobilio oro dinamikos savybės ir F-1 pilotais Kimi Raikonen ir Antonio Giovinazzi. Tad galingiausi „Alfa Romeo“ modeliai išsiskirs specialiai aukšto sportiškumo automobiliams būdingiems spoileriais, kitais profesionaliais sportinio „tiuningo“ elementais, aukščiausios kokybės sportiniu Alkantaros salonu, bus žymimi specialiu automobilio gamybos serijiniu numeriu.

Visuose „Giulia GTA“ ir „Giulia GTAm“ modeliuose yra montuojama speciali „Akrapovič“ išmetimo sistema, sukurianti nepakartojamą specialiai šiam automobiliui „Ferrari“ meistrų sukurto, variklio garsą, „avi“ specialiais jiems kurtais ir pritaikytais 20 colių skirtingų padangų pločių ratlankiais, su specialiu tvirtinimu centrine veržle.

Kategorijos: 
Automobiliai: