You are here

20 metų senumo „Alfa Romeo Scighera“ konceptas

1997 metų Ženevos automobilių parodoje „Alfa Romeo“ pademonstravo koncepcinį „Scighera“ modelį, sukurtą „Alfa Romeo 164“ pagrindu.

3,0 litrų V6 bitrubo variklį turėjęs prototipas generavo 400 AG. Jėgainė buvo sumontuota viduryje, o jos galia perduodama į visus keturis ratus, ant kurių laikėsi 1450 kg sveriantis aliumininis kėbulas ir anglies pluošto kompozitų turintis rėmas.

Šis konceptas buvo sukurtas su ta mintimi, kad lenktyninis bolidas būtų legalus naudojimui bendro naudojimo keliuose. Be to, tikriausiai daug kas pamenate, kad su šiuo automobiliu buvo galima „pralėkti“ kompiuteriniame žaidime „Need for Speed III: Hot Pursuit“.

Dizainą automobiliui kūrę „Italdesign“ specialistai sugalvojo šiam automobiliui padaryti nuimamą stogą, taigi jis galėjo būti ir kupė, ir roadsteriu.

Galiniai sparnai ir galinis dangtis buvo vientisos formos ir turėjo dviejų padėčių atidarymo mechanizmą: vienas – kuro užpildymui, kuomet atsirakindavo kuro užpylimo angos dangtelis, o antra leido pasiekti patį variklį – dangtis pakildavo pilnai į viršų.

Pasak gamintojo, konceptas galėjo pasiekti 300 km/h maksimalų greitį.

Automobiliai: