You are here

Pirmajam „Volvo“ automobiliui – 90 metų

 • Volvo OV4
  Volvo OV4
 • Volvo OV4
  Volvo OV4
 • Volvo OV4
  Volvo OV4
 • Volvo XC60
  Volvo XC60
 • Volvo XC60
  Volvo XC60

1927 metų balandžio 14 dieną arba lygiai prieš 90 metų pasaulį išvydo pirmasis „Volvo“ automobilis, kuris buvo be stogo ir pagamintas iš medinio rėmo.

„Volvo“ įkūrėjas Assaras Gabrielssonas, būdamas atsakingas už Švedijos guolių gamintojo ir automobilių pramonės tiekėjo SKF pardavimus, pastebėjo automobilizmo proveržį JAV ir Europoje bei galimybę automobilius gaminti Švedijoje.

Argumentuodamas, kad Švedijoje pagaminama daug plieno, šalyje nebrangi darbo jėga ir kvalifikuoti inžinieriai, jis sugebėjo įtikinti SKF įmonės vadovybę investuoti į automobilių verslą, kompaniją pavadinus „AB Volvo“.

Volvo OV4

Pirmasis kompanijos modelis buvo pavadintas ÖV4, kas šifravosi Öppen Vagn arba lietuviškai – atviras automobilis. Skaičius keturi simbolizavo 1,9 litro variklio cilindrų skaičių. Jėgainė generavo 28 AG ir 100 Nm galią, o tai buvo perduodama į ratus per trijų laipsnių greičių dėžę, įtaisytą ant medinio rėmo, pagaminto iš uosio ir buko medžių. Maksimalus šios karietos greitis buvo 90 km/h. Rekomenduojamas greitis – 60 km/h.

Volvo OV4

Per 1927 – 1929 metus buvo parduoda 275 vienetai šių automobilių, kurie buvo dažomi tik tamsiai mėlyna spalva ir turėjo juodus sparnus.

Kartu su šia garbinga pirmojo „Volvo“ modelio sukaktimi, 2017 metų balandžio mėnesį bus pradėtas gaminti naujasis „XC60“ modelis.

Volvo XC60

Kategorijos: 
Automobiliai: